[ad_1]

ارتش آمریكا سال گذشته در یك عملیات مخفی با هدف جلوگیری از تصرف گروه های رزمی و تروریستی در این كشور ، سیستم پدافند هوایی Pantsir-S1 روسیه را در لیبی به سرقت برد. اما به گفته برخی از کارشناسان ، این مأموریت همچنین مزایای آشکاری را برای اطلاعات در واشنگتن به ارمغان می آورد ، که قادر به کسب اطلاعات در مورد این سیستم است که توسط روسیه اداره می شود و به طور گسترده در سراسر جهان صادر می شود. این مأموریت ، که امروز توسط تایمز گزارش شده است ، در ژوئن سال 2020 انجام می شود. هواپیمای حمل و نقل C-17A Globemaster III نیروی هوایی برای تحویل Pantsir-S1 به فرودگاه بین المللی زواره ، واقع در غرب طرابلس وارد شد و به سرعت به هوا منتقل شد. پایگاه Rammstein ، آلمان. ارتش ملی لیبی ژنرال خلیفه حفتر (LNA) نمونه های بی شماری از این سیستم را از امارات متحده عربی دریافت کرده است که نسخه را با ماشین MAN SX 8 × 8 ساخت آلمان خریداری کرده اند. اما در حال حاضر مشخص نیست که آیا این مدل دزدیده شده از ایالات متحده است. در سال گذشته ، در واقع ، متخصصان تصاویر بسیاری از سیستم استاندارد روسیه ، پرفروش ترین در خارج از کشور ، که به جای آن از کامیون 8 × 8 KAMAZ-6560 استفاده می کنند ، بدست آوردند.

Pantsir-S1 این برج از یک برج تشکیل شده است که می تواند با حداکثر شش موشک آماده پرتاب از سری 57E بارگیری شود و همچنین دارای دو توپ 30 میلیمتری است. خدمه از رادار داخلی و سنسور مادون قرمز دوربرد سیستم برای هدف قرار دادن تهدیدات هوا استفاده می کنند. کارشناسان منطقه جنگ درایو توضیح می دهند که این سلاح ها همچنین می توانند در برابر اهداف زمینی استفاده شوند. حداکثر برد این موشک ها تقریباً 20 مایل است و می توانند اهداف را در ارتفاعات تا 50،000 فوت ، بیش از 15.2 کیلومتر ، هدف قرار دهند ، اگرچه این سیستم در اصل برای محافظت در برابر اهداف کوتاه برد در ارتفاعات کم طراحی شده است. طبق برخی منابع اطلاعاتی ، مزدوران شرکت نظامی خصوصی واگنر روسیه ، که اگر نه ارتباط مستقیم ، با سازمان اطلاعات نظامی ، معروف به مخفف GRU ، پیوندهای شدیدی دارند ، Pantsir-S1 را اداره می کنند. به طور خاص ، اعتقاد بر این است که مزدوران واگنر همیشه با جنگنده های MiG-29 Fulcrum و جنگنده های Su-24 Fencer که روسیه سال گذشته برای کمک به نیروهای وفادار به هفتار به لیبی فرستاده بود ، پرواز می کنند.

تیم ایالات متحده برای آفریقا ، در سال 2019 ، تأیید کرد که یک هواپیمای بدون سرنشین ناشناس ، احتمالاً یک MQ-9 Reaper ، در نزدیکی طرابلس توسط پدافند هوایی ساخت روسیه ساقط شده است در حالی که نیروهای سازگار با مرد قوی از Cyrenaica در منطقه فعالیت می کردند. به گفته تایمز ، افراد واگنر کسانی بودند که با استفاده از Pantsir-S1 این هواپیمای بدون سرنشین را سرنگون کردند. اکنون ، گرچه روزنامه انگلیسی مشخص نکرد که Pantsir-S1 ابتدا از کجا تحت کنترل نیروهای دولت توافق ملی قرار گرفت و سپس به دست آمریکایی ها رسید ، اما وی تصریح کرد که ارتش طرابلس “پس از آن” آن را خواهد دزدید. حمله به یک پایگاه هوایی. “و این باعث می شود ، اگر بعید باشد ، یکی از مدلهای فروخته شده توسط امارات متحده عربی به LNA و ذخیره شده در پایگاه نیروی هوایی واتیا ، جنوب غربی پایتخت لیبی ، اشغال شده توسط شبه نظامیان حفتر تا ماه مه سال 2020 باشد. g. .

سخت به ما بگویید که پس از انتقال Pantsir-S1 به Ramstein چه اتفاقی افتاده است. البته توسط اطلاعات آمریكا برای استفاده از آن استفاده شد. و این علی رغم تلاش روسیه برای به حداقل رساندن حادثه است. تایمز گفت: “یک مقام روسی گفت مسکو از این موضوع آگاه است که ایالات متحده سیستم پانزر را به سرقت برده است ، اما اظهار داشت که گرفتن آن از نظر اطلاعاتی محدود خواهد بود ، زیرا ایالات متحده فرصت مطالعه همان سیستم در امارات را خواهد داشت.” . “گفته می شود که نسخه های صادراتی ، مانند نسخه ای که در لیبی دستگیر شده است ، فاقد پایگاه داده ای برای شناسایی متحدان یا دشمنان است که توسط کدهای ترانسپوندر تمام هواپیماهای نیروی هوایی روسیه به دقت محافظت می شود.” در هر صورت ، وجود یک Pantsir-S1 تا حد زیادی جامع و بالقوه کاربردی – به گفته کارشناسان – برای ارتش آمریکا این امکان را دارد که بتواند به یک نمونه ارزشمند از سیستم تهدید جهانی برای استفاده در هنگام آزمایش و توسعه هرگونه اقدام متقابل علاوه بر این ، این سیستم همچنین می تواند به توسعه تاکتیک ها ، تکنیک ها و رویه های جدید برای دفاع و حمله کمک کند و یک سرمایه ارزشمند در تمرینات بزرگ نظامی ایالات متحده است. askanews

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *