[ad_1]

“من آن را می گرفتم وضعیت تسویه حساب، اما با Brexit مجبور شدم عجله کنم. برای من ، لندن حتی قبل از یک مکان واقعی یک ایده بود. این مکانی است که در زمینه های هنری فرصت هایی وجود دارد که از نظر من در ایتالیا نیستند. با این حال ، Brexit این ایده پناهگاه امن را که زمانی نمایندگی آن بود ، زیر سال برده است.

سرنا در سال 2011 وارد لندن شد و مانند بسیاری دیگر از اروپایی های مقیم انگلیس ، به دلیل Brexit سریعاً درخواست اقامت دائم در سال 2018 را ارائه داد. با خروج نهایی این کشور از اتحادیه اروپا در 31 دسامبر سال گذشته ، جابجایی آزاد کالا و افراد بین دو بلوک نیز پایان یافته است.

برای ادامه زندگی در پادشاهی اعلیحضرت ، اروپاییانی که نقل مکان کرده اند باید (تا ژوئن سال جاری) بهطرح تسویه حساب اتحادیه اروپا که – ثابت کند قبل از 31 دسامبر 2020 در کشور اقامت داشته است – حق اقامت دائم را می دهد (وضعیت تسویه حساب) برای کسانی که بیش از پنج سال در انگلیس زندگی کرده اند یا به مدت 5 سال به طور موقت اقامت داشته اند (وضعیت از پیش تنظیم شده) ، برای کسانی که با هزینه کمتری در آنجا زندگی می کنند.


expat-jpg

ما از هر نوبت سالهای نوری فاصله داریم. داده ها تأیید می کنند که دور بودن همان دور بودن نیست

تو

انتقال به این سیستم جدید تغییراتی در زندگی اروپاییان در این جزیره ایجاد کرده است. به عنوان مثال ، سرنا می گوید که چگونه ، در مراحل انتخاب ، نقش فعلی را بدست آورد ، یعنی. مربی آواز در دانشگاهی در پایتخت به او گفته شد که مالک آن است وضعیت تسویه حساب یک شرط ترجیحی برای انتخاب نامزدها خواهد بود. “اگر من آن را نداشتم ، این صدمه ای به من می زد. ترس از این است که همه چیز برای افراد غیر انگلیسی پیچیده تر شود و تصمیمات بر اساس آنچه از نظر بوروکراتیک آسان تر یا دشوارتر است ، گرفته شوند.

و این همان برداشتی است که او داشته است کیارا ، روانشناس در NHS، سرویس بهداشت ملی انگلیس ، که در سال 2014 وارد پایتخت شد. “اکنون فضای کمی متفاوت احساس می شود. من به طور منظم در یک قرارداد دائمی استخدام می شوم ، اما اخیراً منابع انسانی با من درخواستی برای تهیه مستندات تماس گرفته اند وضعیت تسویه حساب. و این به نظر من عجیب بود ، زیرا در گذشته کسی هرگز چنین چیزی را برای ما نخواسته بود. “

وی ادامه می دهد: “آنها با تمام اروپایی هایی که در کلینیک من کار می کنند تماس گرفتند تا دلیل اثبات حق اقامت خود را درخواست کنند. با حرکت آزادانه به اینجا ، اکنون عجیب است که باید این حق را با نامه ثابت کنیم. این مانع بزرگی نیست ، اما مطمئناً مسئله آزار دهنده ای است ، زیرا این فرضیه ای نبود که ما در سال 2014 اینجا ارائه کردیم. “

مهاجرت یکی از موضوعات اصلی در بحث Brexit است و اروپاییانی که می خواهند از 1 ژانویه 2021 برای تحصیل یا کار در انگلستان نقل مکان کنند ، باید با سیستم جدید امتیاز مهاجرت روبرو شوند که “پرورش مهارت ها و استعدادها است. به مردم از نظر منشا آنها “، مانند
صفحه وب
دولت انگلیس در این باره.

با سیستم جدید دیگر امکان ورود به عنوان توریست به کشور و سپس جستجوی کار وجود ندارد. از این به بعد ، فقط در صورت داشتن ویزا می توانید برای کار به انگلستان بروید ، مانند ویزای “کارگر ماهر” که با برآورده سازی تعدادی از شرایط اخذ می شود ، از جمله: دانش انگلیسی سطح B1 و یک پیشنهاد شغلی با حداقل آستانه حقوق و دستمزد معمولاً 25600 پوند در سال.

اگر پیشنهاد شغلی دستمزدی کمتر از 25،600 پوند داشته باشد اما کمتر از 20،480 پوند نباشد ، هنوز امکان اخذ ویزا “با افزودن امتیاز” وجود دارد ، به عنوان مثال با دکترای موضوع مفید برای شغل مورد نظر. . برای اجرا یا با پیشنهاد کار در یک صنعت با کمبود نیرو. برای واجد شرایط بودن ویزا ، باید 70 امتیاز جمع شود.
از این پس احتمال مهاجرت اروپاییان به این کشور بدون داشتن پیشنهاد کاری منتفی است. از دید همه اینها باید اجتناب شود
دولت
، مهاجرت کارگران غیر ماهر از اتحادیه اروپا.

با این حال ، کارگران اروپایی تنها کسانی نیستند که تحت تأثیر سیستم امتیاز مهاجرت قرار دارند. حتی دانشجویانی که قبلاً با همان شرایط می توانستند در دانشگاه های معتبر انگلستان تحصیل کنند و هزینه های مشابه با همتایان انگلیس و ایرلند شمالی خود را پرداخت کنند (کمتر از هزینه های غیر اروپایی ها) ، اکنون باید برای ویزای ویژه اقدام کنند و دریافت کنند ‘بیمه سلامت.

دومین
دانشگاه های انگلستان
(UUK) – که رای 140 دانشگاه انگلستان و ایرلند شمالی را به خود اختصاص می دهد – در نتیجه سیستم جدید مهاجرت ، دولت انگلیس پیش بینی می کند که حدود 20٪ تعداد دانشجویان اروپایی کاهش یابد ، بدون در نظر گرفتن تأثیر همه گیری Covid-19.

که در
گزارش
سال گذشته توسط همین نهاد ، اهمیت ابعاد بین المللی برای دانشگاه های انگلستان نیز مورد تأکید قرار گرفته است. دانشجویان بین المللی 20.7٪ از کل دانشجویان را تشکیل می دهند. در سال 2019 ، 57.2٪ از انتشارات دانشگاهی انگلیس نتیجه همکاری تحقیقاتی بین المللی است ، در حالی که در سال 1999 ، 25.7٪ است. علاوه بر این ، در دوسالانه 2018-2019 ، 20.9٪ از کارکنان دانشگاه از خارج از کشور هستند که 60٪ آنها شهروندان اروپایی هستند. در این میان ایتالیایی ها اکثریت را تشکیل می دهند. در پنج سال گذشته ترکیب ایتالیایی ها در کارمندان م institutionsسسات آموزش عالی 41.8 درصد افزایش یافته است.

النور ، استاد دانشگاه لندن ، یکی از آنهاست. “دانشگاه ها از قبل بودجه زیادی دارند. وی به اسپرسو گفت: “دانشجویان مقطع دکتری برای تأمین هزینه های کار خود مجبور به یافتن منابع دیگری هستند و همین امر در مورد تحقیقات نیز صدق می کند.”

بعد از Brexit ، الینور توضیح می دهد ، جو در دانشگاه نیز تغییر کرده است: جای شماست ، ما به Brexit رأی دادیم. ” و این فقط شواهد حکایتی است … اما موارد مشابه در بقیه بریتانیا اتفاق افتاده است. من در لندن زندگی می کنم ، یک شهر چند فرهنگی است که مردم یکدیگر را می پذیرند ، اما به یک معنا Brexit به نژادپرست ترین افرادی که اکنون احساس می کنند موجه هستند گفت: “ما مهاجران خارج از کشور را می خواهیم.” “”

علاوه بر این ، سرانجام انگلیس اعلام کرد که از برنامه تحرک بین المللی اراسموس + خارج شده است ، که بوریس جانسون آن را “بسیار گران” توصیف کرده است. به جای آن نویسندهدر ستایش جنون، نخست وزیر از ایجاد انگلیسی ها خبر داد طرح تورینگ – به نام ریاضیدان انگلیسی آلن تورینگ – که همانطور که اعلام شد ، یک دامنه جهانی و نه منحصراً اروپایی خواهد داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *