[ad_1]

در چند سال گذشته ، مخالفان کودتا در ونزوئلا بودجه قابل توجهی از واشنگتن برای بی ثبات سازی کشور و سرنگونی دولت به رهبری رئیس جمهور قانونی نیکولاس مادورو دریافت کرده اند. ایالات متحده برای رسیدن به نتیجه مطلوب از هیچ تلاشی اقتصادی فروگذار نکرد. با این حال ، برنامه ها به شکست انجامید. و تقسیمات بی شماری دقیقاً به دلیل پاداش مستحکم در ایالات متحده ، که بسیاری مایل به گرفتن آن هستند ، در میان صفوف مخالف ایجاد شده است.

اما ایالات متحده چه مقدار پول به مخالفان ونزوئلا اهدا کرده است؟

به گزارش HispanTv ، وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرده است که 1.2 میلیارد دلار به مخالفان کودتای ونزوئلا کمک مالی کرده است.

در بیانیه ای که در حساب توییتر خود به زبان اسپانیایی منتشر شد ، آژانس دولت فوق الذکر ایالات متحده گفت این پشتیبانی “ونزوئلایی های آسیب پذیر” را هدف قرار داده است. وزارت امور خارجه ایالات متحده

یک ونزوئلایی با استناد به توئیت وزارت امور خارجه اظهار داشت: “این دلارها توسط اقوام خارجی مخالفان دروغین لذت می برند.”

ویلیام کاستیلو ، معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا ، مسئول ارتباطات بین المللی ، گفت که این پول برای غنی سازی رهبران راست افراطی ونزوئلا ، به رهبری خوان گوئیدو ، که “رئیس جمهور موقت” ونزوئلا با سیاسی اعلام شده است ، در نظر گرفته شده است. حمایت اقتصادی آمریکا.

در ژانویه 2020 ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) فاش کرد که از سال 2017 با 467 میلیون دلار “کمک بشردوستانه” به مخالفان ونزوئلا کمک مالی کرده است.

با توجه به این واقعیت ، رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو به شدت انتقاد کرده و شخصاً دستور داده است که تعیین کند که این وجوه دریافتی توسط افراط گرایان ونزوئلا به کجا می رود.

دانه جدید برای Guaidò

با فروپاشی ریاست جمهوری ساختگی رهبر کودتا ، توطئه انبوه تجارت و فساد اقتصادی که مشخص می شود ، در حال روشن شدن است. مگر اینکه دموکراسی احیا شود. پول ، پول و پول بیشتر حرکت مخالفان مادورو را تعیین می کند.

حتی رسانه های آمریکایی مانند واشنگتن پست هم اکنون از کمد بیرون آمده و اقدامات فسادی را درمورد دولت تدبیر شده توسط معاون کودتا محکوم می کنند. به همین مناسبت ، شخصیت های اصلی طرح کارآفرینان فرناندو بلازی و خاویر تروکونیس هستند.

قبل از اینکه به اصل موضوع بپردازیم ، باید به یاد داشته باشیم که Troconis در 28 آگوست 2019 توسط Guaidó به عنوان کمیساریای ریاست جمهوری برای مدیریت منابع و بازیابی و بخشی از هیئت مدیره Citgo Holding Inc منصوب شد.

همه چیز از آنجا شروع می شود که گوییدو برای پول در وضعیت دشواری قرار می گیرد ، زیرا از او خواسته می شود ثابت کند که قدرت بین المللی برای پایان دادن به حکومت انقلابی را دارد.

هر دو تاجر آنچه را که لازم بود به گوآیدو ارائه دادند و موقعیت دارایی های دولت بولیواری در کارائیب را به ارزش 40 میلیارد دلار توضیح دادند.

به گفته ریس ، “رئیس جمهور موقت” خودخوانده در آوریل 2019 با بلاسی و تروکونیس تماس گرفت و علاقه خود را به این طرح ابراز کرد. متعاقباً ، یک سری جلسات با اعضای برجسته مخالف و متحدان گیدو برگزار شد.

“اما طی جلسه ای در دسامبر 2019 در حومه دورال در میامی ، رییس گفت که او و آنتار نامه ای دست نویس دریافت کرده اند ، عکسی که به رسانه های آمریکایی تحویل داده شده است ، و لیستی به عنوان” درخواست های تکان دهنده “توصیف شده است. ”واشنگتن پست گزارش می دهد.

این مطالبات شامل لغو بدهی 750 هزار دلاری به یک کنسرسیوم مستقر در فلوریدا با مالکیت مشترک ماگین بلاسی است که گفته می شود برادر یک مقام ارشد در سفارت گویدو در ایالات متحده است.

تحقیق منتشر شده توسط این پورتال بیش از 20 مصاحبه است ، علاوه بر تجزیه و تحلیل اسنادی مانند قراردادها ، گشودن بسیاری از توافق نامه های مذاکره شده و که مستقیماً با “پرداخت های بزرگ و غیرمعمول” Troconis ارتباط داشتند. ”

رسوائی ها و فساد اداری

این مطمئناً اولین بار نیست که مخالفان ونزوئلا دستگیر می شوند. و مطمئنا آخرین نخواهد بود. آیا رسوایی مربوط به کمک های “بشردوستانه” را که باید از کلمبیا به ونزوئلا می آمد به یاد دارید؟

در هر صورت ، اینها قسمتهای کاملاً نمایشی از ماهیت واقعی مخالفتهای افراطی ونزوئلا هستند. این فقط بوی پول و غنی سازی شخصی را به دنبال دارد. علاوه بر دموکراسی و رفاه مردم. هنوز همان مردانی که به همین دلایل از درخواست تحریم های اقتصادی بیشتر و حتی مداخله مسلحانه علیه کشور خود دریغ نمی کنند. یک طبقه سیاسی از این نوع می تواند چه نوع عشق به کشور داشته باشد؟[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *