[ad_1]

روز گذشته هزاران مجارستانی اعتراض کردند بوداپست در برابر پروژه افتتاح شعبه مجارستان ازدانشگاه چینی فودان، با پشتیبانی از دولت راست گرای ملی گرای ویکتور اوربان. شهردار بوداپست گفت: “ما مخالف چین و چینی ها نیستیم ، بلکه مخالف حمله اوربان به آزادی علمی هستیم.” گرگلی کارازونیصحبت با معترضین کاراچونی یادآوری کرد که دولت اوربان در سال 2018 مجارستان را اخراج کرددانشگاه اروپای مرکزی توسط نیکوکار آمریکایی از نژاد مجارستان تاسیس شد جورج سوروس و در سال 2020 دانشگاه تئاتر و سینما را به عهده گرفت. معترضین همچنین به تأمین مالی دانشگاه تحت کنترل حزب کمونیست چین با پول از مودیان مجارستان معترض هستند. همچنین در مکانی که برای دانشگاه جدید در منطقه بوداپست انتخاب شده است ، جایی که خوابگاه ارزان دانشجویی در نظر گرفته شده است ، خشم بسیاری ایجاد می کند.

از ilfattoquotidiano.it پشتیبانی کنید: کمک شما ضروری است

حمایت شما به ما کمک می کند استقلال خود را تضمین کنیم و به ما امکان می دهد روزنامه نگاری آنلاین با کیفیت و بدون دیوارهای پرداخت شده را برای همه ادامه دهیم. سهم شما برای آینده ما ضروری است.
همچنین یک حامی شوید

متشکرم،
پیتر گومز


ilFattoquotidiano.it

اکنون پشتیبانی کنید


پرداخت های موجود

مقاله قبلی

تیراندازی در ایبیزا: مظنون فراری تسلیم گارد مدنی می شود. 28 ساله مجروح همچنان جدی است

بعدی


مقاله بعدی

آلمان ، در ساکسونی-آنهالت نظرسنجی های اولیه پیروزی HDZ را به دست می آورد: راست افراطی AfD امیدوار بود که پیشی بگیرد ، اما شکست خورده بیرون آمد

بعدی
[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *