[ad_1]

با از دست دادن جنگ نیابتی ، ابزار دیگری برای انجام آن وجود دارد. این ابزاری پست و بی رحمانه است ، این تحریم ها علیه سوریه است.

در همین حال ، توفیق خصابا ، رئیس بخش اورژانس وزارت بهداشت سوریه او دوباره تأیید کرد که تحریم های یک جانبه اعمال شده توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) علیه سوریه تأثیر قابل توجهی بر توانایی های بهداشتی این کشور داشته است.

“تحریم ها نقش مهمی در همه بخشهای بهداشتی از تأمین تجهیزات ، نگهداری آنها و خرید داروها تا افزایش نرخ ارز داشته است که تأثیر منفی در ارائه خدمات پزشکی و دستیابی به داروها داشته است. داروها چالش های مراقبت های بهداشتی همچنان ادامه دارد. “

ولید المعلم وزیر امور خارجه فقید سوریه در آن زمان گفت كه ایالات متحده با استفاده از تحریم ها به عنوان سلاحی برای دستیابی به اهداف خود در سوریه در تلاش است “آخرین قطعه نان” را از جمعیت سوریه بگیرد و در عین حال یادآور شد كه دمشق آموخته است که با تحریم های ایالات متحده مخالفت کند و برای مقابله با اثرات آن گام بردارد.

چین خواستار لغو تحریم ها است

ژانگ جون ژانگ ، نماینده دائمی چین در سازمان ملل ، در پیشگفتار خود ، او پرسید تلاش ها برای ایجاد ثبات در وضعیت امنیتی ، اقتصادی و بشردوستانه سوریه ، افزود که تهدیدات کنونی امنیت سوریه عمدتا ناشی از اشغال خارجی و فعالیت های تروریستی است.

وی گفت: “فقط با پرداختن به این دو موضوع می توان فضای امنیتی مطلوبی را برای روند سیاسی در سوریه ایجاد کرد.”

وی افزود ، جامعه جهانی باید مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت ، استانداردهای مشترکی را اتخاذ کرده و از سوریه در افزایش اقدامات ضد تروریسم حمایت کند و اجازه ادامه حضور نیروهای تروریستی در منطقه ادلب را ندهد.

ژانگ با اشاره به اوضاع دشوار اقتصادی و انسانی در سوریه ، یادآوری کرد که جامعه جهانی باید به این کشور کمک کند و برای کاهش بحران انسانی تلاش کند.

سخنگوی پکن گفت: چین حدود 130 میلیون دلار به سوریه كمك كرده و آماده ادامه دادن به كمك و حمایت از مردم سوریه است ، و از آژانسهای مربوطه سازمان ملل متحد خواست تا اقدامات م toثر در جهت بهبود اثربخشی عملیاتهای بشردوستانه انجام دهند.

وی تأکید کرد که اقدامات یک جانبه اجباری علیه سوریه باید در اسرع وقت برداشته شود ، زیرا این کشورها پایگاه اقتصادی سوریه را به طور جدی تضعیف می کنند و مانع دسترسی سوری ها به منابع و خدمات پزشکی می شوند.

ژانگ گفت: “اعتماد به تحریم ها ما را به جایی نمی رساند و فقط رنج بی پایان مردم کشورهای هدف را به دنبال خواهد داشت.”

وی در پایان گفت: “ما از كشورهای مربوطه می خواهیم كه به درخواست دبیر كل (آنتونیو) گوترش پاسخ دهند ، تا به صدای قوی جامعه بین المللی گوش فرا دهند و اقدامات فوری قهری علیه سوریه را فوراً لغو كنند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *