[ad_1]

صحبت از گفتگوی احتمالی بین دولت بولیواری ، به ریاست نیکولاس مادورو ، و ایالات متحده ، به رهبری جو بایدن ، سخنگوی وزارت امور خارجه ، ند پرایس ، حمایت واشنگتن از مجلس ملی ونزوئلا را که با انتخاب پارلمان جدید بایگانی شده است ، تأیید کرد هوآنزای که پیروان خودش برای دور شدن از یکدیگر رقابت می کنند. اما پرایس گفت: “ما احتمالاً با متحدان و متحدان خود ، با شورای ملی و خوان گوئیدو ، كه رهبر منتخب این مجلس ملی است ، گفت وگو خواهیم كرد. من فکر نمی کنم ما با مادورو که او را دیکتاتور می دانیم تماس مستقیمی داشته باشیم. “

ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا بلافاصله او را تکرار کرد. دوک گفت در آن زمان در یک مجمع امنیتی به میزبانی م Instituteسسه آسپن ، وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن گفت که واضح است که واشنگتن قصد دارد همچنان انرژی زیادی را برای “احیای دموکراسی در ونزوئلا” اختصاص دهد و از “جامعه جهانی” خواست تا “محاصره” را ادامه دهد. دیکتاتوری “.

به نوبه خود ، در حالی که دولت آلمان رهبر کودتا ، لئوپولدو لوپز را پذیرفت و اعتراض دولت ونزوئلا را برانگیخت ، اتحادیه اروپا یک گروه تماس تشکیل داد که شیلی و جمهوری دومنیکن نیز به آن پیوستند. این ایده همیشه یکسان است: تلاش برای تحمیل “دموکراسی” بر بانکداران و نهادهای بزرگ بین المللی در ونزوئلا با تکرار “روند انتقال” و “انتخابات آزاد برای دموکراسی واقعی”.

پس از جلسه گروه تماس ، مارینا سرنی ، معاون وزیر امور خارجه ایتالیا با تکرار این اهداف ، گفت: “وضعیت بشردوستانه در کشور ، به ویژه با توجه به بیماری همه گیر Covid-19 ، بسیار نگران کننده به نظر می رسد ، که با نقض مکرر و سیستماتیک حقوق اساسی بشر تشدید می شود حقوق. از حالت. ما به راهی برای برون رفت از بحران سیاسی و نهادی نیاز داریم ، که تنها می تواند از طریق آغاز گفت و گو با هدف روند مذاکره انتقال ، با هدف برگزاری انتخابات معتبر و فراگیر در اسرع وقت حاصل شود. مهم است که با تشکیل یک کمیسیون ملی انتخابات کاملاً مستقل شروع شود. “

حتی یک کلمه در مورد علل رنج مردم ونزوئلا ، که نقض واقعی و آشکار حقوق بشر است ، و همچنین هیچ بهانه ای مانند مواردی که برای سیاه نمایی دولت بولیواری استفاده می شود ، که منافع مردم و نه منافع مردم است ، وجود دارد. مردم. بازار در همین حال ، اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، “تحریم” های ونزوئلا را که توسط سلف خود ، دونالد ترامپ ، تشدید شده است ، کاهش می دهد. به طور خاص ، مجوزی به نام “30 A” ذکر شد ، که اجازه می دهد برخی از مبادلات هوایی و فرودگاه های ممنوع در سال 2019 توسط ترامپ. ما در این باره با ویلیام کاستیلو ، معاون سیاست ضد انسداد ونزوئلا گفتگو کردیم.

آیا درست است که بایدن انعطاف پذیری بیشتری در “تحریم ها” ایجاد می کند؟

تاکنون ، دولت بایدن فقط گفته است که قصد دارد تحریم ها را “هوشمندتر” کند. یک بیان مبهم. به نظر می رسد برخی از اعضای حزب دموکرات با تمرکز بیشتر بر تحریم های فردی ، به مطالعه موضوع تحریم های جمعی روی آورده اند. اما وقتی یک رئیس جمهور یا یک وزیر مورد تحریم قرار می گیرد ، کل کشور ضربه می خورد زیرا مانع فعالیت های عادی اداری ، اقتصادی یا دیپلماتیک می شود. انتشار اخبار به یک راه حل موجود در رابطه با جنبه های اداری اشاره دارد ، که محدود به بخشهای دریایی و فرودگاه است ، که در واقع هیچ تغییری ایجاد نمی کند. باید تکرار شود که این تحریم ها غیرقانونی است و منشور سازمان ملل را نقض می کند ، این یک جرم علیه بشریت است. مردم ونزوئلا که تقریباً 6 سال تحت تأثیر اقدامات یک جانبه اجباری قرار گرفته اند ، یک ملت مستقل هستند ، آنها برای پیشرفت و زندگی خود به اجازه کسی احتیاج ندارند. آنچه کشور ما همیشه مطالبه کرده و خواهد کرد لغو “تحریم ها” است. اگر دموکرات ها می خواستند تحقیق کنند ، خبر خوبی خواهد بود. متأسفانه ، ما می دانیم که “تحریم ها” یک سیاست دو جانبه دولتی است. تاریخ به ما می گوید و من موارد کوبا و ایران را ذکر می کنم. وقتی تصمیم به اجرای چنین برنامه گسترده و کاملی برای تحریم گرفته شود ، برچیدن آن دشوار است. از تحریم ها به عنوان سلاح اخاذی استفاده می شود: “اگر آنچه را که من می خواهم انجام دهید ، به شما اجازه می دهم ، می توانم پنجره ای را باز کنم …” آنها ابزار فشار علیه یک کشور مستقل ، علیه حق توسعه مردم هستند. این یک سیاست خشونت آمیز ، حساب شده و برنامه ریزی شده است که باید “تحریم” ها را بر اساس آن قرائت کرد ، بنابراین ما می خواهیم که “جامعه جهانی” برای از بین بردن آنها گام بردارد.

اتحادیه اروپا گروه تماس را که اکنون با شیلی نیز درگیر است گردهم آورده و بار دیگر دولت بولیواری را تحت فشار قرار داده تا نهاد خود را به نفع راست افراطی تغییر دهد. این مواضع چه وزنی در آمادگی رئیس جمهور مادورو برای گفتگو دارند؟

اتحادیه اروپا پس از ورود به طناب کشی ترامپ اکنون منتظر است ببیند بایدن چه تصمیمی خواهد گرفت. قطعاً فلج و تکه تکه شدن این گروه در لیما وجود دارد که نشأت گرفته از ایالات متحده بود. سیاست این گروه مستقیماً به دولت ترامپ ، آقایان آبرامز و آقایان پمپئو بستگی دارد که دیگر فرماندهی ندارند. به احتمال زیاد همانطور که در جمهوری دومنیکن یا آلمان اتفاق افتاد و باعث تغییر رسمیت گویدو شد ، سایر اعضای گروه لیما مانند شیلی نیز باید در نگرش خود تجدیدنظر کنند. آنها باید بفهمند که مسخره به پایان رسیده است ، این جعل به پایان رسیده است ، این دیپلمات پوچ ، که ، با این حال ، همچنان که ما آن را محکوم می کنیم ، تأثیر زیادی بر زندگی مردم داشته است ، باعث تلفات جانی ، بدتر شدن کیفیت زندگی ونزوئلایی ها ، اصرار بسیاری از آنها مهاجرت ، جلوگیری از خرید مواد غذایی و دارو. مسخره ای که بخشی از سیاست “تغییر رژیم” است و مردم ما را آزار می دهد و آنها را به شدت تحریک می کند تا آنها را به قیام علیه دولت تحریک کند.

انتخابات فرماندار و انتخابات شهرداری امسال در ونزوئلا برگزار می شود. آیا درست است که راست افراطی آماده مشارکت است؟

در 6 دسامبر سال 2020 ، مردم ونزوئلا مجلس قانونگذاری جدیدی را که با قانون اساسی تأسیس شده انتخاب کردند. ما وارد مرحله ای از صلح ، ثبات و عادی سازی سیاسی شده ایم که برای کشورمان بسیار مفید است. شرم آور تاریخ ما ، پارلمان ، که در 6 دسامبر گذشته به پایان رسید ، به ابزاری در دست ایالات متحده تبدیل شده است تا منابع کشور را غارت کند ، اقتصاد ما را نابود کند ، باعث هرج و مرج و سرنگونی دولت شود. این طرح به شدت شکست خورد ، و اکنون شورای ملی ، همانطور که در قانون اساسی آمده است ، کمیسیونی را برای بررسی موضوع نامزدها برای رهبری شورای ملی جدید انتخابات (CNE) تعیین کرده است. رئیس جمهور نیکولاس مادورو همیشه پیشنهاد گفتگو کرده است ، ونزوئلا همیشه مایل به دریافت پیشنهادات از جامعه بین المللی است. من به تفصیل نمی دانم که تشنج داخلی چیست و اهداف م componentsلفه های مختلف راست افراطی چیست ، که امروز به شدت تقسیم شده و از مشروعیت خارج شده است. مشاهده می کنم که پس از حمایت از گیدو و درخواست ایالات متحده برای مداخله علیه ونزوئلا ، اکنون همه در حال رقابت برای فاصله گرفتن از خودخوانده هستند زیرا یک سیاستمدار راست افراطی کشور را به عنوان یک نامزد جدید برای فرمانداری قدم می زند. ونزوئلا همیشه پیشنهاد کرده است که سازوکارهای انتخاباتی بر خشونت غلبه داشته باشد ، نه منافع امپریالیسم آمریکا ، که هدف اصلی آنها حمله و کنترل کشور ونزوئلا است. کمیته ویژه پارلمانی نیز در این باره تشکیل شده است.

امروز گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ارزیابی تأثیر تحریم ها بر مردم در ونزوئلا به سر می برد. انتظار شما از این دیدار چیست؟

مثل همیشه ، نمایندگان سازمان ملل به همه اطلاعات دسترسی دارند و این بازدید نیز در عادی کامل و مطابق با قوانین تعیین شده انجام می شود. به مرور ، رئیس جمهور ، وزیر امور خارجه و ارگانهای مربوطه نتایج را گزارش می دهند.

آیا می توان ارزیابی اولیه ای از قانون مسدود کردن انجام داد؟

قانون در حال حاضر کار می کند. از اکتبر گذشته ، جلساتی را که معاون اجرایی رئیس جمهور با فعالان مختلف اقتصادی و نهادی ملی و خارجی برگزار می کرد ، به منظور فعال سازی اتحادها و پروژه های مطابق با قانون ، مشغول یک جلسه پرمشغله بود. مرکز سرمایه گذاری های تولیدی در حال حاضر فعال است و پروژه هایی را ارزیابی می کند که بسیاری از آنها قبلاً مورد توجه قرار گرفته اند: در بخش نفت ، معدن ، دامداری … یک لیست از چندین هزار دارایی دولتی وجود دارد که طبق قانون تحویل داده می شوند به بخشهای مختلف تولید برای فعال کردن آنها. اینها شامل بازیگران خصوصی ، نمایندگان فروش ، اتحادیه های صنفی واجد شرایط این نوع فعالیت ها یا سازمان های دولتی معروف مانند کمون ها و شوراهای شهرداری است. منوط به ارزیابی ، آنها قادر خواهند بود دارایی های دولتی را بدست آورند تا آنها را در بخش های گردشگری ، کشاورزی ، به عنوان مثال در رابطه با زمین های بدون کشت یا ساختمانهای متروکه ، تولید کنند. کالاهایی که برای توسعه نیروهای تولیدی برای احیای اقتصاد ونزوئلا بر اساس معیارهای مندرج در قانون ضد محاصره خدمت خواهند کرد. من بعنوان معاون وزیر وظیفه دارم به افشای اثرات محاصره ، ایجاد یک م institutionسسه جدید ، به روزرسانی ثبت تحریم ها و رصدخانه مطابق قانون و تهیه ارتباطاتی که دولت طی چند هفته انجام می دهد ادامه دهم. با برخی از توافق نامه ها با شرکت های مختلف در سایر نقاط جهان برای فعال سازی مجدد موتورهای اقتصادی مولد اقتصاد ما امضا شده است. شما می دانید که این قانون معیارهای خاص حریم خصوصی را تعیین می کند تا از دخالت آمریکا جلوگیری کند. اما در این بین ، فضای اشتیاق بیشتری برای عزیمت ترامپ و انتظار نسبی دولت جدید وجود دارد ، که اگرچه هنوز سیاست تحریم ها علیه ما را حفظ می کند ، اما به نظر می رسد آمادگی بیشتری برای گفتگو و ثبات سیاسی دارد. در مورد مسئله اقتصادی ونزوئلا. همانطور که رئیس جمهور مادورو بارها گفته است ، این گفتگو باید با احترام به حاکمیت ، اقتدار عمومی و مردم ونزوئلا انجام شود و منجر به لغو تحریم ها شود. ما وابسته به ایالات متحده نیستیم. با یا بدون محاصره ، ما با ایجاد نتایج برجسته سال 2020 از نظر بهبود کشاورزی ، تولید بذر ، اثربخشی همه گیر و کشف داروی ویروس کرونا ویروس ونزوئلا که از WHO ارائه داده ایم ، به ایجاد اقتصاد جدید ادامه خواهیم داد. در آزمایشگاه های کشورهای مختلف آزمایش شده است. با بلوک یا بدون آن ، ما برنده خواهیم شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *