[ad_1]

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، تلفنی به رئیس جمهور آمریکا ، جو بایدن ، به مناسبت آغاز به کارش ، تبریک گفت. دو رهبر در مورد لزوم افزایش تلاش های بین المللی برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا توافق کردند. رئیس دانشگاه همچنین از ورود مجدد ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی استقبال کرد.

در همین حال ، مقاله ای درباره استیضاح دونالد ترامپ که توسط نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ارسال شده ، به سنا رسیده است. رئیس جمهور سابق به “تحریک قیام” برای حوادث چشمگیر حمله به کنگره در 6 ژانویه متهم شده است. “دادگاه این هفته در 8 فوریه آغاز می شود.

ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا است که در یک دوره دو بار رسماً محکوم شد. این اولین بار در تاریخ دادرسی سنا علیه رئیس جمهور سابق است.

نانسی پلوسی، در یک مقاله پنج صفحه ای ارسال شده به سنا ، ترامپ ، “تهدید برای دموکراسی و قانون اساسی” و وی به “به خطر انداختن امنیت ایالات متحده و نهادهای آن” ، “به خطر انداختن یکپارچگی سیستم دموکراتیک با تحریک خشونت علیه دولت ایالات متحده” و “ممانعت از انتقال صلح آمیز قدرت” متهم شده است.

دادگاه به ریاست رئیس دادگاه عالی جان رابرتز ، بلکه با رئیس جمهور موقت مجلس اعلا ، پاتریک لیهی اداره نخواهد شد. این محکومیت منجر به ایجاد یک مانع سیاسی می شود که مانع نامزدی ترامپ در سال 2024 می شود.

در همین حال ، دونالد ترامپ حزب خود را نخواهد ساخت، جمهوری خواه باقی خواهد ماند ، اما آماده انتقام از سناتورهایی است که در روند استیضاح برای گشودن در سنا به او پشت خواهند کرد. در واقع ، این پیامی است که رئیس جمهور پیشین این آخر هفته به برخی از سناتورهای CSO ارسال کرد تا آنها بتوانند این خبر را در حزب گسترش دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *