[ad_1]

جهان

URL کوتاه

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا از دیپلمات های آمریکایی به دلیل فاش کردن مسیرهای تظاهرات غیر مجاز در حمایت از ناوالنی انتقاد کرده است.

“روز گذشته ، سفارت ایالات متحده در مسکو مسیرهای اعتراضات در شهرهای روسیه را منتشر کرد و اطلاعاتی را درباره راهپیمایی به کرملین منتشر کرد. این چه بود؟ یک توصیه یا دستورالعمل؟ [delle proteste] آنها این برنامه ها را اعلام نکردند. فقط می توان تصور کرد که اگر سفارت روسیه در واشنگتن نقشه ای از مسیرهای اعتراض را منتشر کند که نشان می دهد پایتخت نقطه پایان آنها است ، چه اتفاقی می افتد. زاخارووا در صفحه فیس بوک خود نوشت: “این امر منجر به هیستری جهانی در میان سیاستمداران آمریکایی می شود ، از جمله تماس های ضد روسی ، تهدید به تحریم و اخراج دیپلمات های روسی.”

در 22 ژانویه ، سفارت ایالات متحده در روسیه اطلاعات مفصلی را در مورد محل تظاهرات غیر مجاز در حمایت از الکسی ناوالنی وبلاگ نویس و مخالف روسی منتشر کرد تا از آمریکایی های حاضر در روسیه بخواهد از سایت های معترض پرهیز کنند.

پیش از این ، وزارت امور خارجه روسیه ، درمورد انتشارات سفارت آمریکا در مسکو درباره اقدامات غیرمجاز معترضان ، گفته بود كه تلاش برای تحریک عناصر رادیكال پیامدهای منفی بر روابط دو جانبه خواهد داشت. این اولین بار نیست که سفارت آمریکا در مسکو با ارسال فعال پیام در شبکه های اجتماعی در حمایت از اعتراضات ناهماهنگ در شهرهای روسیه ، نسبت به هنجارها و قوانین دیپلماتیک این کشور تحقیر می کند.

هزاران نفر در 23 ژانویه بیرون آمد در خیابان های مسکو برای اعتراض در برابر دستگیری ناوالنی. دولت روسیه این اعتراضات را غیرمجاز توصیف کرده است زیرا آنها اقدامات ضد دولتی برای مهار همه گیر را نقض می کنند.

ناوالنی در حال حاضر در بازداشت موقت است و منتظر جلسه دادگاه است ، و در طی آن تصمیم گیری می شود که آیا مجازات تعلیقی با یک زندان مجازات شود. این وبلاگ نویس در هنگام بازگشت از آلمان در 17 ژانویه در فرودگاه شرمتیهوو مسکو دستگیر شد ، جایی که او پس از بیمار بودن در هواپیما در ماه اوت گذشته هنگام سفر به مسکو تحت درمان قرار گرفت. پزشکان روسی که اولین معالجه وی را انجام دادند ، ادعا کردند که این بیماری نتیجه یک مشکل متابولیک است و براساس آزمایشات ، مسمومیت را رد کردند که در عوض توسط خود وبلاگ نویس و توسط پزشکان آلمانی بیان شد.

این وبلاگ نویس ، متهم به کلاهبرداری و پولشویی ، در دسامبر 2014 به 3.5 سال آزادی مشروط محکوم شد ، در حالی که برادرش اولگ نوالنی به 3.5 سال زندان محکوم شد. ناوالنی خود را بی گناه دانست و گفت این پرونده جنایی انگیزه سیاسی دارد. در سال 2017 ، دوره آزمایشی وی تا 30 دسامبر سال 2020 تمدید شد. با این حال ، ناوالنی قبل از موعد مقرر در بخش آزمایشی حاضر نشد: او با وجود ترخیص از بیمارستان در آلمان ماند.

اولین حکم تعلیقی ناوالنی در پرونده Kirovles مربوط به سو m استفاده بیش از 16 میلیون روبل (بیش از 150،000 یورو با نرخ ارز فعلی) بود. دوم ، در مورد ایو روچر برای ناپدید شدن بیش از 30 میلیون روبل (کمی بیش از 300 هزار یورو – ویراستار). همچنین در ماه دسامبر ، کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه آغاز یک پرونده جنایی جدید علیه ناوالنی را یک کلاهبرداری گسترده اعلام کرد. به گفته محققان ، از 588 میلیون روبل (بیش از 6 میلیون یورو) جمع آوری شده در قالب کمک های مالی برای پروژه های خود ، ناوالنی بیش از 356 میلیون روبل (حدود 4 میلیون یورو) برای اهداف شخصی هزینه می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *