[ad_1]

مسکو در حمایت از اعتراضات غیر مجاز در روسیه به واشنگتن حمله کرد

“هنگامی که اعتراضات در ایالات متحده برگزار شد ، آنها به عنوان” حمله به دموکراسی “محکوم شدند: به گفته واشنگتن ، اعتراضات در روسیه در عوض” اعتراض برای دموکراسی “است.

استاندارد دوگانه غرب برای اعتراضات خیابانی در روسیه به عنوان دستکاری در واقعیت ها و ریاکاری

وزارت امور خارجه روسیه از ایالات متحده خواسته است تا نگرانی های خود را برطرف کرده و مداخله در امور داخلی سایر کشورها را متوقف کند.

این بیانیه ، که در حساب رسمی وزارت خارجه روسیه در فیس بوک منتشر شده ، در حالی است که سفارت آمریکا در مسکو نسبت به اعتراضات گسترده غیرقانونی حامیان مخالف روسیه ، الکسی ناوالنی ، در ده ها شهر این شنبه ، واکنش نشان داد. در روسیه و همچنین خارج از کشور.

“ما به اخبار اعتراضات در 38 شهر روسیه ، دستگیری بیش از 350 معترض و روزنامه نگار مسالمت آمیز توجه داریم. ایالات متحده از حق همه مردم در اعتراض مسالمت آمیز و آزادی بیان (در کشورهایی که شرایط ایالات متحده را ندارند) حمایت می کند. اقداماتی که ایالات متحده انجام می دهد. مقامات روسی علیه این حقوق اقدامی انجام می دهند “،” ربکا راس ، سخنگوی سفارت آمریکا نوشت.

وزارت روسیه در پاسخ به توییت راس گفت: “ما آنچه را که شما نوشتید (از سفارت آمریکا در مسکو) در تاریخ 6 ژانویه در تظاهرات واشنگتن و حمله به پایتخت بررسی کردیم.”

اعتراضات بایدن در واشنگتن ، “حمله به دموکراسی” طبق گفته دولت ایالات متحده

– نکته جالب این است که شما چیزی ننوشتید. در این بیانیه آمده است: “شما به شهروندان خود انگیزه اعتراضات مسالمت آمیز را نداده اید ، به هیچ وجه سرکوب و کشته شدن پنج نفر را با دستگیری بیش از 100 نفر محکوم نکرده اید.”

مسکو می گوید دیپلمات های آمریکایی باید درباره انتشار “مسیر اعتراض” که به معترضان نشان داده شده توضیح دهند.
مسکو می گوید دیپلمات های آمریکایی باید درباره انتشار “اعتراضات خیابانی” توضیح دهند
در عوض ، جان سالیوان ، سفیر ایالات متحده در روسیه ، آنچه در واشنگتن رخ داد را “حمله جنایتکارانه” خواند و معترضین را “جمعیت متجاوز” معترض به وزارت روسیه خواند.

“هنگامی که پلیس شروع به شلیک به معترضان کرد ، کل کره زمین شاهد بود که دولت شما اعتراض مسالمت آمیز را به” اعتراض ناآرام “تبدیل کرد. و سپس دولت ایالات متحده اقدامات معترضان صلح طلب در ایالات متحده را “حمله به دموکراسی” توصیف کرد ، وزارت خارجه روسیه اضافه کرد.

وی افزود که “نفاق ابزاری برای دیپلماسی آمریکایی است که به ویژه در هنگام شیوع بیماری همه گیر شد. سخنگوی روسیه گفت: “از مشکلات خود مراقبت کنید و از مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر دست بردارید.”

وزارت خارجه روسیه همچنین از همکارانش خواسته است تا در مورد حملات پلیس محلی به روزنامه نگاران روسی که اخبار اعتراضات در ایالات متحده را پوشش می دهند پاسخ دهند.

سرانجام ، وی اطلاعات رویترز در مورد تعداد معترضین در مرکز مسکو را اخبار جعلی دانست. این آژانس اعلام کرد 40 هزار نفر در آنجا حضور داشتند ، در حالی که آمار رسمی مجموع معترضان را 4000 نفر اعلام کرد.

به گفته واشنگتن ، اعتراضات در مسکو برای ناوالنی ، “اعتراضات برای دموکراسی”

منبع: https://actualidad.rt.com/actualidad/381179-moscu-critica-washington-apoyar-protestas

توجه: اطلاعات غلط منتشر شده توسط رویترز بلافاصله توسط تلویزیون غربی گرفته شد تا اعتقاد داشته باشد که یک تجمع اعتراضی عظیم در مسکو در حال انجام است. واقعیت این است که در تظاهرات حدود 4000 نفر ، که در آن عوامل تحریک آمیز آژانس های انگلیسی-آمریکایی برای ایجاد شورش و درگیری با پلیس نفوذ کرده بودند.
تظاهرات در مسکو یا سایر مناطق روسیه توسط تبلیغات غربی به عنوان “اعتراض برای دموکراسی” تلقی می شود ، اما نه هنگامی که در ایالات متحده تظاهرات برگزار می شود ، توسط پلیس یا در کشورهای غربی به شدت سرکوب می شود ، مانند فرانسه ، که در آن سطح وحشیگری و پلیس خشونت علیه اعتراضات “جلیقه زردها” باعث بیش از 12 کشته و هزاران زخمی شده است که بسیاری از آنها زخمی های دائمی دارند.
در این موارد ، آداب معترضین به دموکراسی ، مطابق با معیارهای دوگانه معمول تبلیغات غربی اعمال نمی شود.

ترجمه و یادداشت: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *