[ad_1]

(از نمایندگان پارلمان اروپا از حزب دموکرات ، پیترو بارتولو ، براندو بنیفی ، پیرفرانسسکو ماژورینو ، الساندرا مورتی)

بنابراین ، پلیس کرواسی نیز آن را محکم تجربه کرده است ، اما ، ما فکر می کنیم ، این مطمئناً رفتار مودبانه تری نسبت به مردان ، زنان و کودکانی است که در آنچه “بازی” نامیده می شوند ، بازی بی رحمانه ، مهاجران را مجبور به شب منتظر بمانید تا از مرز مبهم اتحادیه اروپا و بوسنی عبور کنید. کسانی که به اروپا می رسند امیدوارند بتوانند درخواست پناهندگی یا پناهندگی کنند. کسانی که قادر به عبور نیستند ، دهها کیلومتر از مرز ، در برف ، اغلب بدون تلفن همراه یا پول ریخته می شوند ، که مورد ربوده شدن بی دلیل و غیرقانونی قرار می گیرد.

ما چهار نماینده پارلمان اروپا در ایتالیا هستیم که در مسیر بالکان مأموریت داریم. ما می خواهیم با چشم خود ببینیم. مشاهده جنگل تقریباً دشوارتر از دریا است. دیروز در زاگرب ، در تنها بازداشتگاه رسمی کرواسی ، در این هتل پورین ، جایی که روزنامه نگارانی که با ما بودند اجازه ورود به آن را نداشتند – دقیقاً نشانه شفافیت نیست – ما از افرادی که در آنجا استقبال می کردند ، تأیید دریافت کردیم برای حقیقت بسیاری از داستانهای ساخته شده به موقع در ماه های اخیر در گزارش های مطبوعاتی و گزارش های سازمان های غیردولتی که سعی دارند در محل کمک کنند. شرایط مناسب مردم که در هتل پورین زندگی می کنند کافی نیست تا آنها آنچه را در مرز زندگی می کنند و می بینند فراموش کنند.

به همین دلیل ، در یکی از مراحل سفر خود ، به دور از کانون توجه وارد جنگل بوینا می شویم ، جایی که گذرگاه های زیادی در آن انجام می شود. اما در آنجا پلیس کرواسی منتظر ما است و ما را متوقف می کند. پهپاد بالای سر وزوز می کند. صدها متر قبل از مرز ، نوار سلفون که ظاهرا بداهه است ، راه ما را می بندد. ما با مأموران پیاده ملاقات می کنیم و بحث طولانی ای با آنها داریم و توضیح می دهیم که بررسی وضعیت در قلمرو اروپا یکی از مسئولیت ها و اختیارات ما است.

سفیران تلفنی ، ایتالیایی در کرواسی و کروات در ایتالیا صحبت کردند ، اما بی فایده. عوامل سخت می شوند. سپس ما در حالی که در مرزهای اروپا باقی مانده ایم ، با صلح و آرامش به محاصره خود ادامه داده و ادامه می دهیم. ماموران ما را تعقیب می کنند و دوباره ما را متوقف می کنند ، سپس یک طناب درست می کنند تا از حرکت به جلو جلوگیری کنند.

این یک واقعیت بسیار جدی و نسبتاً نادر است ، که مطمئناً به نفع شفافیت حکومت کرواسی در مرزهای خارجی اتحادیه نیست. ما به موقع اهداف خود را اعلام کرده بودیم. آزادی حرکت ما به عنوان شهروندان اروپایی در خاک اروپا محروم شده است. و ما به عنوان نماینده شهروندان اروپایی انتخاب می شویم. فراموش نکنیم که بودجه Frontex ، آژانس اروپایی که با همه دولتهای ملی در زمینه مدیریت مرز همکاری می کند ، توسط پارلمان بروکسل ، یعنی ما ، تصویب می شود. ما به عنوان نماینده های اروپا ، وظیفه داریم آنچه را در مرزهای اروپا اتفاق می افتد بازرسی و بررسی کنیم. و هر یک از ما چهار نفر ، همراه با نماینده پارلمان اروپا ، ماسیمیلیانو سامریلیو ، که از طرف ایتالیا به ما می پیوندد ، مسئولیت اخلاقی در مورد رفاه و امنیت مردان ، زنان و کودکان را که فقط مقصر در تلاش برای شانس خود هستند ، به شدت احساس می کنیم. ، خطرهای زیادی را به خطر می اندازد و اغلب از راه دور – افغانستان ، کردستان ، بنگلادش – به دنبال آینده ای بهتر است.

مدت ها است که مقامات کرواسی استدلال می کنند که داستان های نمایشی از مرز فقط پر سر و صدا هستند. اما پس چرا ما حتی از طریق عبور حتی از مسیر عبور نمی کنیم؟ با شروع سفر خود ، که ما را به بیهاک و سپس به اردوگاه پذیرش لیپا می برد ، نمی توانیم تعجب کنیم آنچه باید خارج از شانه های این عوامل کروات ببینیم. و این ماموران چه سرنوشتی را برای کسانی رقم می زنند که برخلاف ما ، هیچ محافظتی ندارند. آنچه بدون شک برای ما روشن است این است که سیاست های مهاجرت اروپا باید به طور اساسی تغییر کند. درخواست تجدیدنظر در شرایط اضطراری کافی است ، رفع مسئولیت کافی است ، تعیین مرزها به طور مداوم کافی است. مسئولیت به اتفاق آرا است و باید چارچوب جدیدی از قوانین برای حرکت آزاد و مهمان نوازی با کیفیت با همکاری همه ایجاد شود. بیش از هر زمان دیگری ، همانطور که یک جوان داوطلب به ما گفت ، “در اینجا اروپا مورد نیاز است”.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *