[ad_1]

مقامات اوکراین با ممنوع کردن استفاده از زبان روسی به “روسی زدایی” این کشور ادامه می دهند

مسکو ، 25 ژانویه – RIA Novosti. روزنامه نگار اوکراینی ، دمیترو گوردون ، در کانال تلویزیونی اوکراین 24 ، سیاست اوکراین سازی این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که این اقدامات می تواند منجر به تجزیه کشور شود.
در ژانویه ، این قانون در اوکراین اجرا شد “اطمینان از عملکرد زبان اوکراینی به عنوان زبان دولتی”، که طبق آن کل بخش خدمات به اوکراین تغییر کرده است. بنابراین ، همه ارائه دهندگان خدمات ، نه تنها در تجارت ، هم اكنون موظف هستند كه به مشتریان منحصراً به زبان ایالت خدمت كنند و فقط به درخواست شخصی آنها می توانند به زبان دیگری روی بیاورند. اکنون می توانید رسماً از خدمات به زبان روسی شکایت کنید ، برای چنین تخلفی باید جریمه نقدی شوید.

افراط گرایان اوکراینی در حال شکار روسی زبانان هستند

“من معتقدم که این مرحله (اوکراین سازی – ویراستار) عنوان، گوردون گفت: “این حقوق اقلیت ها را تضعیف می کند و به این واقعیت کمک می کند که اوکراین می تواند دور بماند.”
خبرنگار اشاره کرد که در بخش غربی کشور یا کیف ، استفاده اجباری از زبان اوکراینی در بخش خدمات مشکلی برای ساکنان ایجاد نخواهد کرد ، اما به جنوب شرقی (در جایی که اقلیت روسی و مجارستانی وجود دارد) وضعیت کاملاً برعکس است.
“با اودسا چه کنیم و با خارکوف چه کنیم؟ -وکراین؟ و آنها (مردم روسی و مجار زبان) نمی خواهند بپذیرند. “

شهروندان اوکراینی دونباس علیه خشونت در کیف تظاهرات کردند

به گفته خبرنگار ، ساکنان قسمت جنوب شرقی کشور به سادگی “خواهان خشونت علیه خود نیستند”. گوردون گفت ، چنین اقداماتی توسط کیف رسمی باعث تلخی و بیگانه سازی مردم خواهد شد.
وی همچنین از خود پرسید که آیا امکان صحبت با انگلیسی یا روسی با تعداد زیادی از خارجیانی که به Lviv می آیند ، وجود دارد یا اینکه آیا لازم است با آنها اوکراینی صحبت کنیم.

توجه: به نظر می رسد که اتحادیه اروپا ، که بسیار مراقب حقوق اقلیت ها است و همچنین به دنبال حقوق اویغورهای مسلمان است ، در سین کیانگ ، چین ، در مورد سرکوب حقوق در اوکراین ، کشوری که به عضویت اتحادیه اروپا نیاز دارد ، حرفی برای گفتن ندارد. سیاست های توتالیتر علیه جمعیت خود را دنبال می کند. ناگفته نماند قتل های بیشمار روزنامه نگاران و مخالفان دولت که در اوکراین اتفاق افتاده و همیشه بدون مجازات بوده اند.

منبع: Riafan.ru

ترجمه: سرگئی لئونوف

توجه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *