[ad_1]

مقامات ایالات متحده برای حمایت از گروه تروریستی پ ک ک در سوریه پنهان نمی شوند

دستگیری یک مرد تالاهاسی که خواستار خشونت علیه طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بود ، ایالات متحده را مجبور کرد تا تصدیق کند که نماینده اصلی آن در سوریه ، یگان های مدافع خلق کرد (YPG) ، با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در ارتباط است.

در بیانیه رسمی صادر شده در 15 ژانویه ، وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام كرد كه دانیل بیكر در Tallahassee توسط پلیس محلی و توسط مأموران اداره تحقیقات فدرال ، FBI ، به دلیل تحریک خشونت علیه طرفداران رئیس جمهور ترامپ.

گفته می شود که بیکر خواستار سلاح هواداران شد تا به زور با معترضین ترامپ که در پایتخت فلوریدا جمع شده بودند مخالفت کنند. وی از دیگران خواست تا به او بپیوندند تا معترضین را محاصره کنند و با اسلحه گرم آنها را در مجموعه کاپیتول زندانی کنند.

بیکر یکی از اعضای سابق نیروی هوایی ایالات متحده است که پس از گذراندن AWOL از خدمت اخراج شد [assente senza permesso ufficiale] قبل از اینکه لشکر وی در عراق مستقر شود.

“در سال 2017 [Baker] به یگان های مدافع خلق (YPG) پیوست ، گروهی که در سوریه علیه داعش و دولت ترکیه می جنگند. او در شبکه های اجتماعی گفت تا یک تیرانداز آموزش دیده برای YPG باشدوزارت دادگستری در بیانیه ای گفت ، و می تواند در یک مستند دیده شود که با داعش و جنگجویان ترک می جنگد.

کردها با اسرائیلی ها جشن می گیرند

بیانیه همچنان این موضوع را تأیید می کند YPG تابعه پ.ک.ک است ، توسط دولت ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین شده است.

به رسمیت شناختن نادر سوالات جدی در مورد جنبش های آمریکایی ها در سوریه ایجاد می کند. صدها سرباز آمریکایی برای پشتیبانی از نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در شمال شرقی سوریه مستقر هستند ، ائتلافی که بیشتر از واحدهای YPG تشکیل شده است.

طی شش سال گذشته ، ایالات متحده با نادیده گرفتن روابط صریح این گروه با پ.ک.ک ، YPG را به عنوان یک نیروی سوری که برای گسترش دموکراسی با داعش می جنگد ، تبلیغ می کند.

از طریق YPG ، پ ک ک نفوذ شدیدی را در SDF حفظ می کند و از حمایت آمریکا از ائتلاف بهره مند می شود. سالها پیش توسط واشنگتن توسط ترکیه هشدار داده شد ، اما تصمیم گرفت که آن را نادیده بگیرد.

دستگیری بیکر موقعیت دوگانه ایالات متحده را نشان می دهد. واشنگتن خوشحال است که از گروههایی مانند YPG در آن پشتیبانی می کند. با این حال ، این ایدئولوژی خشونت آنها در قلمرو خود را تحمل نمی کند.

منبع: جبهه جنوبی

ترجمه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.