[ad_1]

موسسه آلمانی پاول ارلیچ ، رئیس داروها ، امروز جمعه ، 29 ژانویه تأیید کرد که وی در حال حاضر در ارتباط با اسناد ثبت واکسن Sputnik V علیه ویروس کرونا در اتحادیه اروپا با روسیه در تماس است.

“من نمی گویم که این همکاری است ، زیرا ما اهداف مختلفی از توسعه دهندگان داریم ، اما بله ، درخواست هایی وجود داشت ، در این مورد تماس هایی وجود داشت. موسسه پل ارلیچ پشتیبانی بین المللی را ارائه می دهد ، بنابراین ما از طریق ویدیو با همکاران روسی خود مشورت کردیم کنفرانس دو جنبه تنظیم دارو در اتحادیه اروپا “، رئیس موسسه ، دکتر کلاوس چیچوتک ، در یک کنفرانس خبری گفت.

سیچوتک سپس تصریح کرد که دو جنبه ذکر شده مربوط به شرایط موجود برای ثبت نام و نیاز به رایزنی های بیشتر با همکاران دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است.

موسسه پل ارلیچ

موسسه پاول ارلیخ نه تنها یک موسسه تحقیقاتی آلمان است ، بلکه یک نهاد نظارتی پزشکی است ، همانطور که موسسه فدرال آلمان برای واکسن ها و زیست پزشکی است. این یک آژانس فدرال است و به وزارت بهداشت گزارش می دهد. این همچنین مرکز همکاری WHO برای تضمین کیفیت فرآورده های خونی و دستگاه های تشخیصی آزمایشگاهی است. این مکان در لانگن ، هسن ، نزدیک فرانکفورت واقع شده است و به نام پاول ارلیچ (1515 – 1854) ایمونولوژیست و برنده جایزه نوبل نامگذاری شده است.

Sputnik V

در 11 آگوست ، روسیه اولین واکسن خود را علیه Covid-19 ثبت کرد ، Sputnik V نام دارد و توسط دانشمندان مرکز اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالئا ساخته شده است. این دارو توسط صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه به بازار عرضه می شود كه مسئول مذاكره درباره صادرات و تولید این دارو در خارج از كشور است.

این واکسن از دو جز تشکیل شده است و بردار مورد استفاده برای القا response پاسخ ایمنی بدن بر اساس آدنو ویروس انسان است. واکسن دو بار و در فواصل 21 روزه تزریق می شود. در آزمایشات بالینی ، 100٪ اثر بخشی در برابر موارد شدید Covid-19 را نشان داد ، به این معنی که هیچ یک از افراد واکسینه شده در آزمایشات ، در صورت آلوده شدن به ویروس کرونا ، علائم شدید بیماری دریافت نکردند.

مجارستان اولین کشور اتحادیه اروپا بود که قبلا Sputnik V. را ثبت کرده است. پیش از این ، استفاده از این داروی توسط مقامات صالح امارات متحده عربی ، آرژانتین ، بولیوی ، صربستان ، الجزایر ، فلسطین ، ونزوئلا ، پاراگوئه ، ترکمنستان و بلاروس مجاز بود.

پیش از این ، واکسن Sputnik V در ایران ثبت شده بود ، جایی که احتمال تولید همزمان دوزهای واکسن وجود دارد.

در صبح ، همان صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که روسیه قادر و آماده است 100 میلیون دوز واکسن را برای اروپا تهیه کند ، برای واکسیناسیون 50 میلیون نفر در سه ماهه دوم سال کافی است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *