[ad_1]

مقاومت در برابر بازداشت و سرکوب در سراسر جهان در حال افزایش است

توسط رابرت بیبو

در حالی که در ایتالیا بود ، تلویزیونهای رژیم با جزئیات کامل طراحی و توصیف و برجسته کردن اعتراضاتی که در روسیه علیه دستگیری ناوالنی در حال وقوع است ، حتی یک کلمه در مورد اعتراضات بزرگی که تقریباً در تمام کشورهای غربی علیه دولتهایی که دستور تعطیلی را در دست داشتند ، در جریان است. (ویراستار)

اعتراضات گسترده ای علیه اقدامات حبس پنهان توسط رسانه های رژیم.

صدها هزار نفر در خیابان ها. در حالی که محدودیت های بهداشتی مربوط به شیوع Covid-19 در سراسر جهان حفظ و یا تشدید شده است ، طی چند روز اخیر چندین اعتراض عمده در چندین کشور صورت گرفته است.

سه شب نبرد شدید هلند را از زمان وضع مقررات منع رفت و آمد در روز شنبه (23 ژانویه) لرزاند ، این اولین شب از زمان جنگ جهانی دوم است. بسیاری از افسران پلیس به طور خاص در آمستردام ، روتردام و لاهه مستقر بودند ، از ترس شورشیان بیشتر و خرابکاری جدید علیه تجارت. به گفته مارک روته نخست وزیر ، دست کم 184 نفر دستگیر و ده افسر پلیس در “بدترین شورش های چهل سال گذشته” زخمی شده اند.

در اسرائیل پس از اولین درگیری ها در روز دوشنبه ، روز سه شنبه بار دیگر خشونت بین پلیس و یهودیان فوق ارتدوکس که با اقدامات بهداشتی در اورشلیم ، در محله ارتدوکس Mea Sharim مخالف بودند ، آغاز شد.

در دانمارک ، پلیس سه فرد مظنون به آتش زدن مدلی را به تصویر کشید که نخست وزیر را در تظاهرات روز شنبه در کپنهاگ دستگیر کرد.

سرانجام ، در اسپانیا ، هزاران نفر در مرکز مادرید روز شنبه علیه اقدامات محدودکننده دولت برای مهار اپیدمی تظاهرات کردند و “تقلب” ویروسی را که برخی معترضان “وجود ندارند” محکوم کردند.
شورش های طوفانی در هلند
آمستردام ، روتردام ، لاهه ، آمرسفورت ، گلین ، دن بوش ، هارلم … در هلند ، لیست شهرهای آسیب دیده از شورش ها تقریباً پنج روز پس از وضع مقررات منع رفت و آمد در روز شنبه 23 ژانویه ، اولین کشور از زمان جهان ، رشد کرد. جنگ دوم – بین ساعت 21:00 تا 16:30

شورش و اعتراض در هلند

درگیری بین معترضان و پلیس منجر به حدود 100 دستگیری در روز یکشنبه در آمستردام در میان خرابکاری ها ، پرتاب سنگ و توپ آب برای متفرق کردن جمعیت شد. نخست وزیر هلند ، مارک روته روز دوشنبه اعتراض کرد: “این یک تظاهرات نیست ، بلکه خشونت جنایی است.” “ما همه این مراحل را برای سرگرمی انجام نمی دهیم. این برای مبارزه با ویروس است. این ویروس است که در حال حاضر آزادی ما را سلب می کند! از طرف خود ، جان یوریتزما ، شهردار آیندهوون روز یکشنبه گفت که “اگر این مسیر را طی کنیم ، به جنگ داخلی خواهیم پرداخت.”

در هلند ، درگیری بین پلیس و معترضین از چند روز قبل در جریان است. ANP – STR در دانمارک ، یک مانکن با تصویر نخست وزیر “در معرض خطر”
همچنین در شمال اروپا ، دانمارکی ها روز شنبه در کپنهاگ تظاهرات کردند ، پس از چندین تحرک در اوایل ژانویه به درخواست گروه رادیکال “مردان سیاه پوش” ، که به “زورگویی” و “دیکتاتوری نیمه تعطیلی” اعتراض کردند. از ماه دسامبر ، دانمارک برای مقابله با بهبودی جدی از بیماری همه گیر ، بارها ، رستوران ها و مدارس خود را بسته است. مقامات بهداشتی اعلام کرده اند که این اقدامات حداقل تا 7 فوریه تمدید خواهد شد.

این مراسم با حضور در راهپیمایی مشعل با علامت گذاری به پایان رسید “آزادی برای دانمارک ، ما به اندازه کافی داریم! “این با آرامش نسبی اتفاق افتاد. روز یکشنبه ، در حاشیه تظاهرات ، سه نفر به ظن نصب و سوزاندن مانکن مشابه نخست وزیر ماته فردریکسن دستگیر شدند. عروسک غول پیکر با پیام “او باید کشته شود” تزئین شده است.

در اسپانیا ، تظاهرات ضد محدودیت و منع رفت و آمد
روز شنبه ، اسپانیایی ها همچنین پیاده رو را در برابر اقدامات بهداشتی فعلی ، از جمله عصر در 22:00 و بسته شدن بارها و رستوران ها در 21:00 ، از 25 ژانویه ، شکست دادند. هزاران معترض تحت لوای “برای حقوق و زندگی ما” “کلاهبرداری” را به شکل “ویروسی که وجود ندارد” محکوم کردند. “بدون واکسن ، بدون 5G ، بدون ماسک” ، ما هنوز می توانستیم روی تظاهرات معترض که منکر علنی و طرفدار تئوری های توطئه پیرامون Covid-19 است ، بخوانیم. اسپانیا ، که دارای بیش از 600 مورد در هر 100000 نفر جمعیت است ، کشور اروپایی است که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار دارد.

در اسرائیل ، خشونت بین پلیس و فوق ارتدکس ها
پس از اولین درگیری ها در روز دوشنبه ، خشونت بین پلیس و یهودیان فوق ارتدوکس علیه اقدامات بهداشتی در اسرائیل در محله ارتدکس Mea Sharim در اورشلیم در روز سه شنبه ادامه یافت. درگیری ها همچنین روز یکشنبه در محله تل آویو آغاز شد ، جایی که یک اتوبوس توسط کانال اسرائیلی i24news و همچنین در اشدود به جز در پایتخت اسرائیل به آتش کشیده شد. سومین محاصره از 27 دسامبر در کشور در حال انجام است.

منبع: https://les7duquebec.net/archives/

ترجمه: جرارد تروسون

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *