[ad_1]


رئیس جمهور جدید ایالات متحده شروع به ترتیب دادن قطعات روی صفحه شطرنج بین المللی می کند. جو بایدن به روسیه و چین هشدار داد ، ریاض را برای جنگ در یمن آزاد کرد و دستی به متفقین دراز کرد ، از آلمان شروع کرد ، جایی که مانع خروج نسبی نیروهای تصمیم گرفته شده توسط سلف خود شد. این اقدامات اصلی اعلام شده در وزارت امور خارجه در اولین سفر وی به یک وزارتخانه (همراه با معاون کامالا هریس) و اولین سخنرانی وی در سیاست خارجی از زمان روی کار آمدن وی است. مداخله ای که ابتدا پایان دونالد ترامپ در آمریکا و تعهد دوباره به چند جانبه گرایی را مهر و موم می کند.

وی پیش از طرح چشم انداز خود درباره ایالات متحده در جهان هشدار داد: “دیپلماسی و آمریکا بازگشتند”. وی با اشاره به ولادیمیر پوتین گفت: “زمان مقابله با اقتدارگرایی چین و روسیه فرا رسیده است”: “روزهایی که تحمل اقدامات خصمانه مسکو را داشتیم گذشته است ، بر خلاف سلف من ، اکنون در افزایش قیمت مردد هستیم” ، وی هشدار داد و پس از آن خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط الکسی ناوالنی شد. علیرغم تمدید راه اندازی جدید به مدت پنج سال دیگر ، آخرین توافق با روسیه برای کنترل زرادخانه های هسته ای دارای تحریم است: نه تنها برای دشمن روسیه ، بلکه همچنین برای مداخلات در انتخابات ، حملات سایبری و پاداش های ادعایی برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان. اما پرهیجان ترین اقدام متوقف کردن حمایت ایالات متحده از جنگ عربستان در یمن است که یکی از بدترین بحران های انسانی جهان را در پی داشته و باعث کشته شدن هزاران غیرنظامی شده است.

بایدن ضمن اعلام انتصاب نماینده جدید ایالات متحده به یمن ، تیموتی لاندرکینگ ، گفت: “این جنگ باید پایان یابد.” تصمیمی که روابط با ریاض را زیر سوال می برد. رئیس جمهور همچنین تصمیم ترامپ برای انتقال برخی از نیروهای آمریکایی به آلمان را لغو کرد و همچنین از ارزیابی مجدد حضور پنتاگون در جهان خبر داد. سرانجام ، تهدید تحریم های برمه پس از کودتا و افزایش تعداد پناهندگان در ایالات متحده به 125،000 ، در مقایسه با 15،000 در سال جاری ، پس از قطع شدید ترامپ. انتخاب شروع مجدد با وزارت امور خارجه ، نه پنتاگون یا سیا ، منطقی است: قرار دادن دیپلماسی و دیپلمات ها ، اغلب توسط رئیس جمهوری مانند ترامپ ، اجتناب ، تمسخر یا دیده شدن با سو susp ظن ، در مرکز آنچه دولت او می نامید ، است. وزارت خارجه عمیق

فرمانده کل سابق سابق فقط هر چهار سال یک بار برای یک مراسم تشریفاتی از وی دیدار می کرد و در اولین دادگاه استیضاح علناً یکی از محترم ترین فلوکاهای خود ، سفیر ماریا یوانوویچ در کیف را تحقیر کرد. حتی مایک پمپئو نیز از او دفاع نکرد و همین امر باعث افت روحیه Foggy Bottom شد. از طرف دیگر ، بایدن با استفاده از این فرصت برای ترسیم دیدگاه مشترک خود در مورد نقش بین المللی آمریکا ، که باید اتحادها را اصلاح کند و شهرت خود را ایجاد کند ، “از رهبران دیپلماتیک تشکر می کند و اعتماد آنها را بازیابی می کند” تا جهان را با قدرت مثال شما هدایت کند ”

رئیس جمهور اولین نشانه ها را از “روز اول” به کاخ سفید فرستاد و دوباره به توافق نامه آب و هوای پاریس پیوست ، به سازمان جهانی بهداشت بازگشت و تحریم کشورهای دارای اکثریت مسلمان را لغو کرد. با این حال ، مخالف استراتژیک شماره یک همچنان چین باقی مانده است ، که دولت بایدن قبلاً “نسل کشی” اویغورها را محکوم کرده است: پس از جنگ تعرفه ای ترامپ ، بایدن قصد دارد متحدان اروپایی را برای جلوگیری از اهداف توسعه طلبانه و سوuses استفاده از اژدها جذب کند.

جو همچنین با تجدید نظر در توافق ترامپ با طالبان برای عقب نشینی نیروها و رویکرد “آیه و هسته” جدید در خنثی سازی تحریم ها و مشوق ها ، افغانستان و کره شمالی را هدف قرار داد. از طرف دیگر ، ایالات متحده تنها پس از بازگشت تهران برای پایبندی به توافق هسته ای ایران مجدداً وارد آن می شود ، اما سپس به دنبال توافق جدید “قوی تر و پایدارتر” ، با ضمانت ها و برنامه موشکی است. از میراث ترامپ ، بایدن برای تقویت عادی سازی روابط بین اسرائیل و کشورهای عربی فقط “توافق نامه های ابراهیمی” را نجات داد ، اما تصمیم دو کشور در درگیری با فلسطینیان را تأیید کرد.© پخش مجدد ذخیره شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *