[ad_1]0


0

روزها صدها مهاجر با دمای زیر صفر در رحمت طوفان برفی در مرز بین بوسنی و کرواسی قرار دارند.
طی چند ساعت آینده ، آنها باید افت بیشتری داشته و به -11 درجه برسند.
پناهندگان ، عمدتاً از سوریه و افغانستان ، در یك اردوگاه موقت در شمال غربی بوسنی به دام افتاده اند و كاملاً خود را رها كرده اند.
تنها امروز ، پس از درخواستهای متعدد برای کمک و گزارش ، حدود بیست چادر گرم نظامی وارد شده است که مقامات محلی در پی اعتراضات بین المللی به دلیل کمبود امکانات مناسب برای تأمین این زمستان به خصوص سرد فراهم کرده اند.
یک درام دیگر در مورد مهاجرت در میان لیپا در میان بی تفاوتی کسانی در بروکسل که همچنان به تأخیر می اندازند راه حل های عادلانه و انسانی برای مسئله جریان های مهاجرت کنترل نشده در حال وقوع است.
از آنجا که این مرکز ، در شهری در مرز دو کشور یوگسلاوی سابق ساخته شده بود ، در تاریخ 23 دسامبر سال گذشته توسط آتش سوزی تخریب شد ، برای اطمینان از کمک به مهاجران در معرض شرایط نامساعد آب و هوایی و ساختاری ، کمترین یا هیچ کاری انجام نشده است.
حتی سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل متحد نیز پس از محکوم کردن عدم کفایت ساختارهای موقت ، از منطقه خارج شد و خواستار افتتاح مرکز پذیرایی در یک کارخانه متروکه شد که در اکتبر به دلیل فشار ساکنان بسته شد.
مهاجران روزها در سرما می خوابند و تنها داوطلبان و صلیب سرخ به آنها کمک می کنند و تلاش می کنند به دهها انسان ناامید در آستانه زنده ماندن چه در سرما و چه در کمبود آب ، گرمایش و دارو کمک کنند. بسیاری از بیماران بیمار هستند و خطر انجام ندادن آن بسیار زیاد است.
و اروپا ، جدا از توصیف شرم لیپا به عنوان یک وضعیت “هشدار دهنده” و درخواست مقامات محلی برای اقدام ، در واقع چه کاری انجام داد؟
هیچ چیزی.
بعلاوه ، هنوز یک سیاست مشترک اروپایی و بین المللی برای حل این مشکل وجود ندارد.
آژانس مرزی اتحادیه اروپا Frontex گفت سال گذشته تعداد مهاجرانی که به اصطلاح بالکان سفر می کنند بیش از 75 درصد افزایش یافته و به طور مداوم در حال افزایش است.
در همین حال ، با روی کار آمدن همه ناتوانی شرم آور اتحادیه اروپا و عدم کفایت در مدیریت جریان مهاجرت ، پیش بینی وضع هوا رو به وخامت است و مهاجران گیر افتاده در لیپا را محکوم می کند.
ما با یک فاجعه انسانی واقعی روبرو هستیم ، تعداد 3000 نفر گرفتار در یخ و برف جهنمی ، که 1000 نفر از آنها پس از آتش سوزی در ماه دسامبر در اردوگاه آواره شدند.
هزاران انسان بی خانمان.
مسئولیت همه اینها ، از جمله مسئولیت های ایتالیایی ، روشن است. دافعه هایی که در بهار گذشته در مرز اسلوونی انجام شد ، با شدت بیشتر ، وضعیت اضطراری فعلی را تعیین کرد.
همانطور که یک مطالعه اخیر Altrigianato نشان داد ، بین 1 ژانویه و 15 نوامبر 2020 ، ایتالیا “بدون تشریفات مجدد” در اسلوونی توسط 1240 نفر “رد شده در یک زنجیره” در خاک “مجدداً پذیرفته شد بوسنیایی
اقدامی که “ابزاری” است که به موجب آن کشورهای بالکان پناهجویان را به عنوان یک انحراف از کنوانسیون های بین المللی و قوانین اروپا رد می کنند ، و مرتکب نقض حقوق بشر می شوند که به طور فزاینده ای جدی تر و عاری از انسانیت است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *