[ad_1]

سازمان عفو ​​بین الملل ، خدمات پناهندگان جسوئیت اروپا ، پزشکان du Monde بلژیک و حقوق پناهندگان اروپا خواستار اقدام فوری برای حل بحران انسانی جاری در بوسنی و هرزگوین و برای شناسایی نیازهای افرادی که از طریق کشور بالکان عبور می کنند ، راه حل های بلند مدت نهادی را شناسایی کند.


در حال حاضر حدود 2500 مهاجر و پناهجو ، از جمله 900 مهمان در اردوگاه موقت لیپا ، ماندن بدون سرپناه و یخبندان، و پیش بینی ها برای افت بیشتر دما در بالای 10 درجه زیر صفر است.

بسیاری از افرادی که در معرض سرمازدگی هستند در a مستقر شده اند اردوگاه موقت ایجاد شده در همان سایت لیپا ، که در 23 دسامبر سال 2020 بسته شد ، در هنگام بسته شدن مشتعل شد و اکنون به یک بیابان و خالی از سکنه تبدیل شده است.

در آخر هفته گذشته ، مقامات ده ها چادر گرم کردند بیش از 400 نفر – از جمله خانواده های دارای فرزند خردسال – به جستجوی سرپناه ادامه می دهند در پارک ها ، در خانه های رها شده ، در کارخانه های رها شده و در جنگل های مرزی با کرواسی ، بدون دسترسی به آب جاری ، منابع گرمایشی و توالت.

این در مورد است یک بحران انسانی بی سابقه توسط گرانش ، اما متأسفانه فقط آخرین در اصطلاح است مسیر بالکان.

طی سه سال گذشته ، اتحادیه اروپا آن را در دسترس بوسنی و هرزگوین قرار داده است بیش از 88 میلیون یورو در صندوق های پشتیبانی برای بهبود مدیریت جریان مهاجرت.

با این حال، مقامات سارایوو امکانات اقامتی مناسبی را برای مهاجران و پناهجویان مشخص نکرده اند، مسئولیت کامل مدیریت موجود را بر عهده بگیرید و حداقل پشتیبانی لازم را از افراد در حال حمل و نقل ارائه دهید.

در این گزارش آمده است: “مسئولیت های اتحادیه اروپا روشن است.” اعلامیه مشترک: بحران انسانی فعلی نیز نتیجه سیاستهای آن برای تقویت مرزهای باقی مانده است هزاران نفر در مناطق داخلی حاشیه یا کشورهای همسایه رها شده اند

این مقاله در اینجا منتشر شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *