[ad_1]

هند مودی موانع فولادی را نصب می کند، موانع بتونی احداث کرد ، زبانهای آهنی پهن کرد ، با سنبله های بیست سانتی متری ، برای جلوگیری از پیشرفت واگن های کشاورزان ، کل منطقه پیرامونی دهلی نو – از غازیپور تا سینگ – در دفاع از کاخ های قدرت بسته شده است.


از نوامبر سال گذشته ، کشاورزان در حال مبارزه با دولت بودند ، که “اصلاحاتی” را آغاز کرده است که آنها آن را برای خود و ملت مضر می دانند. در روزهای اخیر ، تظاهرات به مکان های نمایندگی نفوذ کرده بود – مانند قلعه سرخ ، که به دوران مغول باز می گردد – و رژه بزرگ نظامی جشن های روز جمهوری را لمس کرد و باعث ایجاد لحظات تنش حتی روی صحنه شد. در حمایت از سرکوب پلیس در آن زمان واکنش مردم هندو یا به عبارت دقیق تر فروشندگان هندو راست در خدمت حزب رژیم بود (حزب بهاراتیا جاناتا) آنها به گروه های معترض ، عمدتاً از نژاد سیک حمله کردند. اما موج اعتراض فروکش نکرد.


پس از اینکه دهها هزار کشاورز از مرکز شهر برکنار شدند ، رفقای جدیدی از اوتار پرادش ، هاریانا و پنجاب ، کشورهایی که شورش بسیار گسترده و صادقانه است ، به آنها پیوستند ، زیرا اکثر مردم از طریق کار امرار معاش می کنند. زمینه ها. از سوی دیگر ، پلیس می گوید که آنها از ایمنی شهروندان دهلی محافظت می کنند ، زیرا مردم روستایی که به شهر ریخته می شوند ، مرعوب آنها می شوند. با این حال تواریخ خشونت علیه مردم و چیزها را ثبت نمی کند ، بلکه فقط محاصره مسالمت آمیز مکان های نمادین یا تلاش برای رسیدن به آنها است ، با توجه به اینکه اکنون یک طناب بهداشتی واقعی (که برای همه گیری Covid-19 در نظر گرفته نشده است) در تلاش است تا عمامه ها را جدا نگه دارد کشاورزان رنگی


در واقع تنها حملات آنها زخمی شدند: چند روز پیش با چوب و گاز اشک آور پلیس و با چوب راهزنان هندو ساعتها در خیابان باز شدند. بن بست فعلی و اراده اعتراض همراه با رویه دولت است که از موانع محدودکننده ثابت و متحرک استفاده می کند ، که امیدوار است مبارزه سخت و صمیمانه ای را محدود کند. قبلاً مواردی از قفس واقعی کشاورزان و تراکتورهای سنگین آنها در بین بلوکهای عظیم آهن که با جرثقیل های غول پیکر قرار داده شده ، وجود داشته است. برای جلوگیری از معترضین از مستند کردن این نصب ها در رسانه های اجتماعی برای چندین روز ، ارتباطات وب به تأخیر افتاد یا از رده خارج شد.


ساموکت کیسان مورچا، نهادی که انجمن های مختلف اعتراضی را گرد هم آورده ادعا می کند که “هیچ انزوا و سرکوبی وجود نخواهد داشت که مبارزه را بی حرکت کند (تاکنون صدها نفر از اهالی روستا دستگیر شده اند ، همچنین برخی از تواریخ نویسان درگیر ثبت این اقدام هستند، ویراستار) باید دولت را مجاب کرد که کارگران را بپذیرد و مذاکره کنداین اتهام این است که آیین نامه های تصویب شده در پارلمان بزرگراهی برای خرده فروشی به شرکت های بزرگ غذایی چند ملیتی (Walmart Inc و India ‘Reliance Industries) باز می کند.


وزیر زراعت می گوید که آژانس های دولتی به خرید محصولات اساسی مانند برنج و غلات از تولید کنندگان فردی ، حتی تولیدات کوچک ، ادامه خواهند داد. در عوض ، دومی اطمینان دارند که این مسیر توسط ابررقابلیت خصوصی لغو خواهد شد ، که این هزینه ها را با هزینه یک سیستم فعال برای 72 سال ، همان جمهوری ، تحمیل می کند. تنها اقدامی که به نظر می رسد مجری در اجرای آن تمایلی ندارد ، بازگشایی بحث درباره قوانین جنجالی است که در سپتامبر در پارلمان تصویب شد.

انریکو کمپوفردا

این مقاله در اینجا منتشر شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *