[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در روز گذشته ، کریستوفر برگر ، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت ، در گذشته ، دولت های برخی از کشورهای اتحادیه اروپا پیشنهاد داده اند Nord Stream 2 را در بحث تحریم های روسیه بگنجانند ، اما موضع برلین بدون تغییر است.

برگر در پاسخ گفت: “این در گذشته توسط دولت های مختلف اروپایی پیشنهاد شده است ، بنابراین این چیز جدیدی نیست. در عین حال ، شما می دانید که موضع دولت آلمان در مورد این مسئله چیست ، … . سوال یک خبرنگار در مورد اینکه آیا Nord Stream 2 بخشی از بحث اتحادیه اروپا در مورد تحریم ها علیه روسیه است؟

پاسخ به سوالی در مورد موقعیت فرانسه در امتداد Nord Stream 2برگر گفت که “ما مطمئناً این موضع را می دانیم” در مورد مسئله ، برلین نمی داند که “آیا چیزی در این موقعیت تغییر کرده است”.

پیش از این ، کلمنت بن ، وزیر امور خارجه فرانسه ، مستقیماً به فرانس اینتر گفت که وی معتقد است که امکان تمدید مجازات علیه روسیه در رابطه با پرونده الکسی ناوالنی وجود دارد. وی گفت اتحادیه اروپا “در حال بررسی احتمال” گسترش این تحریم ها به Nord Stream 2 است ، زیرا “ما در این زمینه به شدت در مورد این پروژه تردید داریم”.

Nord Stream 2

پروژه Nord Stream 2 شامل ساخت دو شاخه از یک خط لوله گاز با ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال از سواحل روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان است. ایالات متحده ، که گاز طبیعی مایع شده خود را در اتحادیه اروپا تبلیغ می کند ، همچنین اوکراین و برخی از کشورهای اروپایی به طور فعال با این پروژه مخالف هستند. در اواخر سال 2019 ، ایالات متحده تحریم های خط لوله را در بودجه دفاعی خود گنجاند و شرکت سوئیسی Allseas را مجبور کرد فوراً لوله گذاری را متوقف کند.

ساخت و سازها یک سال بعد از سر گرفته شد: در ماه دسامبر ، کشتی Fortuna 2.6 کیلومتر لوله در آبهای آلمان گذاشت. حدود 148 کیلومتر از 2460 کیلومتر ناتمام مانده است: 120 کیلومتر در آبهای دانمارک و 28 کیلومتر در آبهای آلمان.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *