[ad_1]

رئیس جدید پنتاگون ، لوید آستین، یک مکالمه تلفنی طولانی با وزیر دفاع داشت ، لورنزو جرینی. وزیر ، که در ماه های اخیر به نقطه آغاز مواضع اقیانوس اطلس در سطح بین المللی تبدیل شده است ، به نمایندگی از دوستی پایدار و پایدار ، که یکی از قوی ترین کشورها در بخش دفاعی است ، به هم پیوند خورده است. دولت در ظریف ترین جداول بحران است.

در این مصاحبه موضوعات اصلی امنیت بین الملل مورد بحث قرار گرفت. صحبت از عراق و افغانستان بود ، جایی که مأموریتهای نظامی ایتالیا هرگز آموزش نیروهای محلی را که برای مبارزه با گروههای اسلامگرا طراحی شده بودند قطع نکردند. کاخ سفید گفت که می خواهد در هر تصمیمی که گرفته شود تجدیدنظر کند دونالد ترامپ در ماه های اخیر: مروری که ممکن است شامل عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان باشد.

جرینی که طی روزهای گذشته با رئیس جمهور افغانستان در کابل دیدار کرده بود غنی، آمادگی ایتالیا را برای حمایت از گفتگوهای صلح دوحه با طالبان تأیید کرد. در عین حال ، وی تأکید کرد که “کشورهای چارچوب باید بخشی فعال در این روند باشند”: تاکنون ، در واقع ، کشورهای ناتو که در افغانستان مشغول به کار هستند ، از مذاکرات حذف شده اند. و اگر آمریکایی ها کابل را به طور کامل کنار بگذارند ، حتی نیروهای آتلانتیک نیز ملزم به پیروی از آنها خواهند بود: آنها نمی توانند بدون حمایت ایالات متحده در برخی از بخشهای اصلی ، از شناسایی تا سوخت گیری مجدد هوا ، به ماموریت ادامه دهند.

ظریف ترین فصل مربوط به لیبی است. مدیریت اوباما او دولت رم را به عنوان اصلی ترین گفتگوی تثبیت کشور در نظر گرفته بود ، سپس با دونالد ترامپ علاقه کم کم محو شد نشانه هایی از این احتمال وجود دارد بایدن در آستانه تغییر موضع خود در این جبهه است تا از این طریق جلوی گسترش ترکیه در طرابلس و تحکیم روسیه در سیرنائیکا را بگیرد: گفتگو و حمایت کامل از اقدامات سازمان ملل. “

سرنوشت طرابلس به طور فزاینده ای به کل تغییر ژئوپلیتیک در مدیترانه شرقی مرتبط است ، جایی که اقدامات ترکیه تعادل را برهم زده و تنش ها را افزایش داده است. در این سناریو ، ایتالیا تاکنون سعی کرده است با جلوگیری از تخریب اصطکاک بین آتن و آنکارا میانجیگری کند: خطی که از نشانه های اتحادیه اروپا پیروی می کند و توسط جرینی در آستین تأیید شده است.

وی همچنین با رئیس پنتاگون در مورد “هم افزایی در صنایع دفاعی” به عنوان یکی از “واجد شرایط ترین عناصر همکاری صنعتی که از طریق آن دستاوردهای مهم ایتالیا می توانند رقابت خود را در بازار ایالات متحده ابراز کنند ، صحبت کرد ، همانطور که هست. “پرونده ایتالیا برای شرکتهای صنعتی آمریکایی”. اشاره به قراردادهای اخیر که توسط Fincantieri با ناوچه های Costellation ، توسط Iveco با تفنگداران زرهی و توسط لئوناردو با هلیکوپترهای آموزشی در ایالات متحده امضا شده است.

این گفتگو چند ساعت پس از سفر جرینی به ناو هواپیمابر Cavour ، با قایقرانی مستقیم به ایالات متحده ، جایی که ادغام در آنجا تکمیل خواهد شد ، برای میزبانی جنگنده های جدید پرواز افقی F-35B انجام شد. حضور در هواپیمای F-35B گل سرسبد ناوگان ما را به یک ابزار استراتژیک در مدیترانه تبدیل خواهد کرد: در منطقه ، فقط اسرائیل “هواپیمای نامرئی” را دارد و به لطف Cavour ، ایتالیا قادر به مداخله در تمام مناطق بحرانی است . وزیر در پایان گفت: “این یک گام اساسی است که انرژی ناوگان بر روی آن متمرکز می شود” ، در بخشی که فرصت های همکاری بین دو کشور ما را گسترش می دهد ، از جمله معدود هواپیماهایی که ناوهای هواپیمابر دارند هواپیماهای نسل پنجم را تحویل می گیرند . “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *