[ad_1]

مکزیک 19 جسد سوخته مهاجران گواتمالایی در Tamaulipas. “مرز کوچک” مکزیک ، یک منطقه کلیدی برای انواع قاچاق غیرقانونی به ایالات متحده است.

مکزیک ، خشم از زمان کشف حدود بیست جسد در یک منطقه دور افتاده از Tamaulipas افزایش یافته است. نزدیک مرز ایالات متحده اتفاقی که بار دیگر خشونت و آسیب پذیری شدید موجود در این منطقه مرزی را روشن کرد که ما در مورد آن چیز زیادی نمی شنویم.

اجساد آخر هفته گذشته در منطقه ای دور افتاده از مکزیک ، در شهرداری کامارگو پیدا شد. در مرز این کشور با همسایه Nuevo Leon. طبق تحقیقات اولیه ، قربانیان مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و بدن آنها سوزانده شد.

این منطقه به دلیل درگیری مداوم بین گروه های تبهکار رقیب که تجارت مواد مخدر ، اسلحه و مهاجران انجام می دهند ، مشهور است. چهار قربانی به لطف اطلاعات خانواده ها شناسایی شده است. دو مکزیکی و دو گواتمالایی.

کشف اجساد مورد اصابت گلوله و آتش سوزی منجر به قتل عام های 2010 ، 2011 و 2012 شد که در مناطق Tamaulipas و Nuevo Leon اتفاق افتاد. احتمالاً همه آنها مهاجر از گواتمالا هستند. که بیشتر بخش سان مارکوس در جمهوری گواتمالا است. این پیام توسط بیش از 70 سازمان کلیسای کاتولیک ، که بخشی از درخشش سرخ در آمریکای لاتین و کارائیب هستند ، محکوم شد.

برای گروه های کاتولیک که با مهاجران کار می کنند ، این خبر خاطرات دردناکی از قتل عام مهاجران گذشته در مکزیک زنده کرد. هر ساله ، هزاران مهاجر ، عمدتا آمریکای مرکزی ، آنها از فقر و خشونت فرار می کنند و آنها به سمت رویای آمریکایی می روند. در طول سفر طولانی و خطرناک ، پوشش قلمرو گسترده مکزیک ، بسیاری از آنها قربانی جرم شده اند.

Tamaulipas ، در خلیج مکزیک ، کوتاه ترین مسیر از گواتمالا به ایالات متحده است. اما این منطقه خطرناک است زیرا باندها مهاجران را می ربایند ، سیاه نمایی می کنند و می کشند. شناخته شده است که منطقه ای که اجساد در آنجا پیدا شده محل درگیری بین کارتل هتل باند لس زتاس است. و کارتل رقیب در خلیج فارس.

متأسفانه ، تاریخ این منطقه در شمال شرقی مکزیک در مرز با تگزاس با کشتارهای وحشتناک دیگری پر شده است. تعداد کمی از آنها در تحقیقات بدون اجازه پیدا شد. جایی که پرونده ها ناپدید شده و شواهد از بین رفته است.

جهنم مهاجران

قاچاق غیرقانونی انسان یکی از فعالیتهای اصلی گروههای جنایتکار در منطقه است. از مکزیک مرکزی ، کوتاه ترین مسیر به ایالات متحده آمریکا تگزاس جنوبی است. میگل آیلمان در مرز کوچک یکی از اصلی ترین نقاط عبور غیرقانونی در این کشور است.

کامارگو با 15000 نفر جمعیت در همسایگی تگزاس و نزدیک ایالت نوئو لئون مکزیک است. این شهر در کنار شهر رم (تگزاس) آمریکا به میگل آلیمان نیز نزدیک است. در ژانویه 2019 ، 24 جسد در میگل آلیمان پیدا شد که 15 جسد سوخته بود. پس از درگیری بین گروه های جنایتکار. در سال 2020 ، مکزیک 34523 قتل را ثبت کرد. اندکی کاهش در مقایسه با سال 2019 (34608). که از زمان شروع ضبط آنها در سال 1997 توسط دولت ، یک رکورد محسوب می شود.

این منطقه به طور منظم عرصه درگیری بین کارتل ها است شمال غربیکه بخشی از Nuevo Leon را کنترل می کند. و آن خلیجکه برای دهه ها در Tamaulipas بیداد می کرد. اخیراً ، جرم و جنایت در منطقه تا حدی تکه تکه و تخصصی شده است که گروههایی وجود دارند که به عنوان یک جامعه فراملی پیچیده تر عمل می کنند.

در آنجا چندین شرکت کننده وجود دارد که خدمات قاچاق انسان را ارائه می دهند. علاوه بر این ، سیاست سختگیرانه مهاجرتی دونالد ترامپ و بیماری همه گیر میزان اخراج در ماه های اخیر را افزایش داده است.

هنگامی که اخراج در مکانهایی مانند Tamaulipas صورت می گیرد ، خطر سقوط مهاجران به دست جرم افزایش می یابد. مطابق با موسسه مهاجران Tamaulipecoفقط در چهار ماه اول سال 2020 ، نزدیک به 20 هزار نفر از مرزهای ایالات متحده از ایالات متحده اخراج شدند.

تحمل این جنایات منحرف نشان دهنده صفر محافظت از جمعیت مهاجر در مکزیک است. خطرات و آسیب پذیری های شدید بحران خشونت. ناپدید شدن و اعدام هایی که در کشور و به ویژه در کشورهای مرزی مانند Tamaulipas غالب است. در جاهایی که گروه های جنایتکار کنترل سرزمینی را انجام می دهند ، زیرا مسیرهایی برای قاچاق افرادی هستند که سودهای زیادی برای آنها به همراه دارند.

مرز فراموش شده

مرز کوچک متشکل از پنج شهرداری بین نوئوو لاردو و رینوزا است. آنها با هم یک نوار باریک ، کاملاً دور از بقیه Tamaulipas تشکیل می دهند. در جنوب ایالت Nuevo Leon قرار دارد ، در حالی که در شمال Texas واقع شده است. پایتخت این شهرداری های مرزی تنها ده ها متر با ایالات متحده فاصله دارند.

این منطقه به دلیل گردشگری شکار مشهور است که آمریکایی ها را نیز به خود جذب می کند. اگرچه تامائولیپاس تنها ایالت مکزیک در مرزی است که واشنگتن از شهروندان خود می خواهد به آنجا سفر نکنند. با توجه به سطوح بالای “جنایت و آدم ربایی”.

این منطقه برای قاچاق انواع محصولات غیرقانونی است. عمدتا کوکائین ، بلکه اسلحه ، بنزین و البته مردم نیز. با توجه به موقعیت استراتژیک آن به عنوان نزدیکترین ورودی به شرق ایالات متحده ، بیشتر داروهای مصرفی در شهرهایی مانند واشنگتن یا نیویورک از آن مرز عبور می کنند.

“اما اختلاف بین گروه های مختلف در منطقه فقط در مورد قاچاق مواد مخدر نیست: بلکه در مورد کنترل قلمرو نیز هست جایی که بازار سیاه ترافیک به ایالات متحده می تواند بدون کنترل قانون به جلو و عقب برود “

جنگ کارتل

در سال 2010 ، شهر میر در این مرز به یک نبرد واقعی تبدیل شد. بین کارتل خلیج فارس – که به طور سنتی منطقه را کنترل می کرد – و شاخه مسلح سابق آن ، لس زتاس. فیوز نه سال پیش مشتعل شده بود. هنگامی که یکی از رهبران ارشد کارتل خلیج فارس (گیلبرتو گارسیا منا ، ال جونو) در کامارگو دستگیر شد.

در سالهای اخیر ، بدنبال دستگیری یا مرگ بسیاری از رهبران لس زتاس ، این سازمان متلاشی شده است. از کدام کارتل دل نورسته است Zetas Vieja Escuela. این دو سلول و کارتل خلیج فارس همچنان کنترل مرز کوچک را به چالش می کشند. اغلب نیز با ظاهر پراکنده در منطقه از گروه های دیگر است. به نشانه Jalisco Nueva Generación.

این چنین است که امروز ، اگرچه خشونت قابل مقایسه با جهنمی نیست که در آغاز دهه گذشته تجربه شده است ، اما واقعیت ساکنان مرز کوچک را مجبور به زندگی در زیر چیزی مانند “سندرم بیروت

از اواخر سال 2006 و با بیش از 300000 مورد قتل ، خشونت مرتباً در کشور افزایش یافته است. خشونت ، اغلب به جرم سازمان یافته مرتبط است. به ویژه کارتل های مواد مخدر برای مالکیت جاده های ایالات متحده می جنگند.

تحلیلگران می گویند مبارزه با مواد مخدر در روابط با جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده یکی از اصلی ترین چالش های مکزیک است. برخلاف استراتژی نظامی سازی مکزیک ، که یک شکست آشکار بود.

این کمک امنیتی عظیم آمریکایی است که این کشور از سال 2008 تاکنون از آن بهره می برد. به عنوان بخشی از یک برنامه همکاری نظامی به نام: “ابتکار مریدا“. او تغییرات مطلوبی را ایجاد نکرد. برعکس ، به گفته کارشناسان ، بسیج ارتش منجر به تقسیم کارتلها به سلولهای کوچکتر شده است.

فیلیشیا بروسینو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *