[ad_1]

میلان ، 3 فوریه (askanews) – پس از کودتای نظامی ، مقامات برمه رهبر سابق آنگ سان سوچی را به دلیل نقض قوانین تجارت میانمار متهم کردند. دادگاهی او را به اتهام نقض قانون واردات / صادرات به مدت 14 روز ، از اول فوریه تا 15 فوریه ، بازداشت موقت محکوم کرد. در همین حال ، رئیس جمهور سابق وین مینت به نقض قانون مدیریت فاجعه متهم شده است.

روبان قرمز نماد روز در میانمار است. امروز ، کارمندان ده ها بیمارستان در سراسر کشور به عنوان بخشی از یک کار فزاینده نافرمانی مدنی ، یکی از اولین اقدامات نافرمانی علیه ارتش از زمان سرنگونی دولت توسط آنگ سان سوچی ، دستان خود را بهم زدند. کارمندان بهداشت از 70 بیمارستان و مراکز درمانی در نایپیدو ، یانگون و سایر شهرهای سراسر کشور گفته اند که آنها قصد کار تحت رژیم نظامی را ندارند و ژنرال ها را متهم می کنند که اولویت های خود را بالاتر از اولویت های مردم عادی طی یک بیماری همه گیر قرار داده اند.

در همین حال ، غرب این چرخش خشونت آمیز قدرت را محکوم می کند. وزرای خارجه G7 کودتای میانمار را محکوم کردند: “ما به شدت نگران بازداشت رهبران سیاسی و فعالان جامعه مدنی از جمله مشاور ایالتی آنگ سان سوچی و رئیس جمهور وین میینت هستیم. حملات به رسانه های محلی”.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.