میانمار: جنگل معمول وتو های متقابل مانع از موضع گیری صحیح سازمان ملل می شودشورای امنیت سازمان ملل نسبت به کودتای نظامی در میانمار “ابراز نگرانی عمیق” کرد ، اما از محکومیت فراتر نرفت. مسئله این است که جنگل وتو که شورای امنیت از آن عبور می کند چند بار اتفاق می افتد.

چندین دیپلمات گفتند که چین و روسیه ، طرفداران اصلی میانمار در کاخ شیشه را وتو کرده اند و خواستار زمان بیشتری برای تصحیح پاسخ شورا شدند.

بیانیه متعاقبا منتشر شده نیز از بازگشت به گفتگو پشتیبانی می کند. بنابراین ، باربارا وودوارد ، رئیس شورای امنیت: و رئیس جمهور وین مینت و دیگران. آنها خواستار آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان شدند. اعضای شورای امنیت بر لزوم حمایت مداوم از انتقال دموکراتیک در میانمار تأکید کردند. “

مأموریت چین در سازمان ملل ادعا می کند که در “بهبود” متن نقش داشته است.

رهبری کمونیست چین رویکردی غیر مقابله ای با کودتا داشته است. پکن از همه احزاب میانمار خواسته است تا “اختلافات خود را حل کنند” و خبرگزاری رسمی شینهوا روز دوشنبه کودتا را “بازسازی عمده دولت” توصیف کرد.

میانمار بخشی حیاتی از ابتکار بزرگ زیرساختی پکن است ، یکی از جاده های ابریشمی غول آسیایی برای تثبیت قدرت اقتصادی تجاری خود در سراسر جهان ساخته است.

وبسایت http://orange90.ir
نوشته ایجاد شد 1743

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا