[ad_1]

منتشر شده در 2 فوریه 2021 در ساعت 11:20 ب.ظ.
چین میانمار

معاون وزیر دفاع ژاپن ، یاسوهیده ناکایامادر تاریخ 2 فوریه ، وی به دموکراسی های جهانی هشدار داد که اگر ارتباطات خود را با این کشور پس از کودتای 1 فوریه قطع کنند ، میانمار را به چین نزدیک می کنند. با این حال ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، این واقعیت ها را محكوم كرد و تهدید به تحریم كرد ، در حالی كه چین از جامعه جهانی خواست تا اوضاع را بدتر نكند.

در 1 فوریه ، بایدن وی بلافاصله گفت كه جامعه جهانی باید متحد شود و ارتش برمه را تحت فشار قرار دهد تا قدرت خود را كنار بگذارد ، و افزود كه ایالات متحده افرادی را كه در كنار مردم برمه است ضبط می كند. بایدن سپس خواستار احیای سریع دموکراسی شد و به ارتش برمه هشدار داد که واشنگتن می تواند در واکنش به اقدام “مناسب” مانند اعمال مجدد تحریم هایی که قبل از انتقال دموکراتیک در سال 2011 بر کشور تحمیل شده است. بایدن گفت ایالات متحده کار خواهد کرد با شرکا و متحدان خود در منطقه برای بازگرداندن دموکراسی و حاکمیت قانون در میانمار ، و “مسئولین سرنگونی انتقال دموکراتیک برمه” را مسئول اقدامات خود بدانند.

ناکایاما ، طی مصاحبه با رویترز، او خواستار آرامش شد و گفت: “اگر ما به خوبی از پس شرایط نرسیم ، میانمار می تواند از ملت های دموکراتیک و از نظر سیاسی آزاد شود و به چین بپیوندد.” برای معاون وزیر دفاع ، ژاپن باید یک استراتژی مشترک را با متحدان خود هماهنگ کند ، و اگر توکیو برنامه مشارکت خود را با این کشور بشکند ، این امر منجر به ایجاد روابط بیشتر بین ارتش های چین و برمه و همچنین نفوذ بیشتر پکن در میانمار می شود. ، امنیت منطقه ای را به خطر می اندازد. ژاپن که ارتباط نزدیک با میانمار دارد و کمک کننده به این کشور است ، بلافاصله خواستار آزادی سیاستمداران زندانی و احیای دموکراسی شد. از سال 2014 ، وزارت دفاع توکیو مشغول آموزش پرسنل نظامی برمه در بسیاری از بخش ها بوده و یک برنامه تبادل آکادمیک بین کشورها ، همیشه در سطح نظامی دارد.

چین تعادل خود را در کودتا از دست نداد. در 1 فوریه ، وانگ ونبن سخنگوی وزارت امور خارجه پکن بار دیگر تأکید کرد که چین “همسایه دوست” میانمار است و امیدوار است که همه طرفها برای حفظ ثبات سیاسی و اجتماعی کشور با اختلافات در چارچوب قانونی و قانون اساسی برخورد کنند. روز بعد ، وانگ خود به جامعه بین المللی متوسل شد تا با توجه به تشکیل جلسه فوق العاده از تشدید شرایط جلوگیری کند. برای 2 فوریه توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بحث در مورد تحولات اخیر میانمار و به دنبال محکومیت های چند کشور و نهاد. برای چین ، هر اقدامی توسط جامعه جهانی انجام شود باید به ثبات سیاسی و اجتماعی میانمار کمک کند.

در حال حاضر ، ارتش برمه در سکوت به بسیج بین المللی پاسخ داده است.

اول فوریه، نیروهای مسلح میانمار پس از دستگیری رهبر آنگ سان سوچی و دیگر چهره های برجسته دولت غیرنظامی از جمله رئیس جمهور وینگ مینت ، قدرت را به دست گرفته و برای یک سال وضعیت اضطراری اعلام کردند. اختیارات قانونگذاری ، اجرایی و قضایی به فرمانده کل نیروهای مسلح ، ژنرال مین آنگ هلاینگ منتقل شد و ژنرال مینت اسو به عنوان رئیس جمهور موقت منصوب شد. ارتش تقلب در انتخابات را دلیل اقدامات خود عنوان کرد ، که مشخصه انتخابات این کشور در نوامبر گذشته بود و برنده لیگ ملی برای دموکراسی (NDL) ، حزب حاکم به رهبری رئیس جمهور کنونی آنگ سان سوچی ، با 83 ٪ آرا در 1 فوریه تعداد بیشتری از سیاستمداران ، فعالان ارتش و منتقدان NDL در سراسر کشور دستگیر شدند و در میان اولین اقدامات رهبری جدید ارتش ، 24 وزیر NDL از سمت خود و 11 شخصیت مرتبط با ارتش برکنار شدند. این انتشارات ارتش پس از دوازده ماه انتخابات جدید را فراخواند.

کل مین اونگ هلاینگ چهره ای تلخ است انتقاد کرد در سطح بین المللی ، تا حدی که توسط سیستم عامل های اجتماعی مانند فیس بوک ممنوع شده و در رابطه با یک کارزار نظامی انجام شده توسط ارتش علیه منشأ قومی مسلمان روهینگیا ، که در سال 2017 آغاز شده و توسط ایالات متحده به عنوان “پاکسازی قومی” توصیف می شود ، تحت تحریم های ایالات متحده است. “

میانمار مستعمره سابق انگلیس است ، که پس از استقلال در 1948 توسط ارتش از 1962 تا 2008 ، هنگامی که انتقال دموکراتیک آغاز شد ، هدایت شد. در این زمینه ، آنگ سان سوچی تنها دختر قهرمان ملی استقلال آنگ سان است که در سال 1947 ترور شد و سالهای زیادی از عمر خود را در حبس خانگی در طی رژیم نظامی گذراند ، قبل از اینکه با اکثریت قریب به اتفاق در راس رئیس جمهور انتخاب شود. NDL در سال 2015. علی رغم شناخت گسترده مردم و اعطای جایزه صلح نوبل در سال 1991 ، رهبری وی در رابطه با موضوع روهینگیا مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص یافته است

کامیلا کانستری، مترجم چینی و انگلیسی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.