[ad_1]

scenarieconomici.it

توسط جوزپه پرلاسکا

تلویزیون تحت کنترل ارتش میانمار امروز اعلام کرد که ارتش در حال کنترل کشور است زیرا گزارش ها حاکی از دستگیری بسیاری از رهبران سیاسی این کشور از جمله آنگ سان سوچی برنده جایزه صلح نوبل است.

یک مجری تلویزیونی تلویزیون میاوادی متعلق به ارتش با استناد به بخشی از قانون اساسی که توسط ارتش تنظیم شده و به آنها اجازه می دهد در مدت زمان اضطراری ملی کنترل را به دست گیرند ، این خبر را اعلام کرد. این مداخله به دلیل عدم موفقیت دولت در جلوگیری از انتخابات در انتخابات گذشته در ماه نوامبر و نیز مدیریت بحران ویروس کرونا صورت گرفت.

این اعلامیه در پی تنش های چند روزه با ارتش و صبح هنگام آغاز جلسه جدید پارلمان این کشور صورت گرفت.

دستگیری سیاستمداران و اخراج در خدمات ارتباطی اولین نشانه های وقوع کودتا بود. دسترسی به تلفن و اینترنت در نایپیتائو لغو شد و نمی توان به حزب لیگ ملی برای دموکراسی سو ژی دسترسی یافت.

ایراوادی ، یک سرویس خبری آنلاین مستقر ، گفت که سو جی ، که رهبر عالی کشور به عنوان مشاور ایالتی است ، و رئیس جمهور وین مینت در سحر بازداشت شدند. دفتر خبر ، مایو نیونت ، سخنگوی NLD را به عنوان منبع ذکر کرد.

گزارش وی می گوید اعضای کمیته اجرایی مرکزی حزب ، معاونان و اعضای دولت منطقه نیز دستگیر شده اند.

ایالات متحده ، استرالیا و سایر کشورها با ابراز نگرانی ابراز نگرانی کرده و ارتش میانمار را به حمایت از قانون دعوت کرده اند.

سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی در بیانیه ای در واشنگتن گفت: “ایالات متحده از گزارشاتی مبنی بر اینکه ارتش برمه گامهایی را برای تضعیف انتقال دموکراتیک این کشور برداشته است ، از جمله دستگیری مشاور آنگ سان سوچی و سایر غیرنظامیان برمه ای ، نگران است.” رئیس جمهور جو بایدن در مورد این ماجرا مختصر شده است.

در بیانیه آمده است: “ایالات متحده با هر گونه تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات اخیر یا جلوگیری از انتقال دموکراتیک میانمار مخالف است و در صورت عدم بازگشت این مراحل ، علیه افرادی که مسئولیت آن را دارند ، اقدام خواهد کرد.” برمه نام باستانی میانمار است.

وزیر امور خارجه استرالیا ، ماریس پین خواستار آزادی سوچی و دیگر سیاستمداران دستگیر شده شد و گفت: “ما به طور جدی از احیای مسالمت آمیز شورای ملی ، مطابق با نتایج انتخابات عمومی نوامبر 2020 حمایت می کنیم.”

قانون گذاران برمه ای روز دوشنبه در نایپیتائو ، پایتخت ، برای اولین جلسه پارلمان از زمان انتخابات سال گذشته گردهم آمدند ، اما واضح است که این کودتا تمام آثار دموکراسی در کشور را پاک و بی اعتبار می کند.

سوچی 75 ساله مشهورترین سیاستمدار کشور است و پس از دهه ها مبارزه بدون خشونت علیه حکومت نظامی به رهبر تبدیل شد.

حزب سوچی در ماه نوامبر 396 مورد از 476 کرسی در خانه های ترکیبی مجلس های بالا و پایین پارلمان را به دست آورد ، اما ارتش طبق قانون اساسی 2008 ، 25٪ از کل کرسی ها را در اختیار دارد و چندین پست مهم وزیر نیز حفظ شده است. مسئول ارتش

ارتش ، معروف به تاتماداو ، برندگان را به ارتكاب تقلب گسترده در انتخابات متهم كرد ، اگرچه آنها شواهدي ارائه ندادند. هفته گذشته ، کمیسیون انتخابات اتحادیه ایالت این ادعاها را رد کرد.

ارتش میانمار ده ها سال است که کشور را به شیوه ای دیکتاتوری اداره می کند و با پکن ارتباط نزدیک دارد.

منبع: https://scenarieconomici.it/birmania-colpo-di-stato-militare-nella-notte-arrestata-aung-san-suu-kyi/

منتشر شده در 01.02.2021

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *