[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در چند ساعت گذشته این فرضیه مطرح شده است که مایک پنس معاون رئیس جمهور می تواند به اصلاحیه 25 ام برای لغو اختیارات ترامپ اشاره کند.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به قانونگذاران دموکرات گفت که وی اخیراً با رئیس ستاد پنتاگون درباره ضرورت جلوگیری از اقدام نظامی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا صحبت کرده است. .

در این بیانیه آمده است: “من امروز صبح با رئیس ستاد مارك میلی صحبت كردم و درباره اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از اقدام نظامی خصمانه رئیس جمهور بی ثبات یا دستیابی به رمز برای راه اندازی دستگاه هسته ای صحبت كردم.” در وب سایت Pelosi.

سخنگو سپس توضیح داد که اوضاع می تواند بدتر شود ، و از همکارانش خواست “برای حفاظت از مردم آمریکا در برابر حمله آنها به کشور و دموکراسی همه تلاش خود را انجام دهند”.

نامه نانسی پلوسی پس از شایعات مطبوعات آمریکایی مبنی بر تمایل معاون مایک پنس ، رئیس جمهور درمورد احتمال به اصلاحیه 25 اشاره دارد برای برداشتن اختیارات رئیس جمهور فعلی.

متمم بیست و پنجم انتقال موقت یا دائمی قدرت را از رئیس جمهور به معاون رئیس جمهور ایالات متحده امكان پذیر می سازد و در صورتی كه اکثریت اعضای كابینه ریاست جمهوری ناتوانی رئیس جمهور در انجام وظایف خود را تأیید كنند ، می تواند اعمال شود.

راهپیمایی ترامپ و حمله به پایتخت

صحبت كردن در یک راهپیمایی در واشنگتن ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، مایک پنس ، معاون رئیس جمهور خواست تا مانع از پیروزی جو بایدن در کنگره شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی هیچ قدرتی در تصمیم گیری در مورد شمارش آرای انتخاباتی و استفاده از آنها برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی ندارد.

حامیان ترامپ سپس آنها به راه افتادند دسته جمعی به پایتخت ، موفق به شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 5 نفر ، 4 تظاهرات کننده ، از جمله یک کهنه سرباز نیروی هوایی ایالات متحده و یک افسر پلیس کشته شدند.

پس از شورش ها ، اعضای حزب دموکرات در کنگره و حتی برخی از آنها جمهوری خواه، حتی در دولت ، آنها قبل از انقضا طبیعی 20 ژانویه آینده و باز کردن روند استیضاح به فکر برکناری ترامپ از سمت خود بودند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *