[ad_1]

این یک رویارویی آشکار بین است روسیه است اتحادیه اروپا در مورد دستگیری و مجازات دو سال و پنج ماه حبس در برابر الکسی ناوالنی، مخالف اصلی ولادیمیر پوتین در اوایل سال جاری پس از ماه ها بهبودی در آلمان به خانه بازگشتمسمومیت با یک تازه کار. امروز ، نماینده عالی اتحادیه در امور خارجه و سیاست امنیتی ، جوزپ بورل، با وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد ، سرگئی لاوروفاعلام کرد که روابط بین مسکو و اتحادیه اروپا رسیده است “در یک نقطه حساس”. وی افزود: “اما ما در یک رابطه هستیم.” و علی رغم اختلافات ما ، ایجاد دیوار سکوت یک گزینه نیست. ” پاسخ رئیس دیپلماسی روسیه سخت است ، که بر اساس آن اوضاع بین این کشور ایجاد شده است مسکو است بروکسل این “ناسالم” است: “ما هر دو هستیم سهامداران منطقه اوراسیا. امروز ما این فرصت را داریم که برای حل این مسئله با یکدیگر گفتگوی صریح داشته باشیم. ” مشارکت برخی سفرای اروپا، به ویژه از آلمان، لهستان است سوئد، در تظاهرات طرفدار نیروی دریایی دولت مسکو را حتی خود انتخاب کرد اخراج از کشور ، واکنش کشورهای شرکت کننده را تحریک می کند. در همین حال ، اولین جلسه دادرسی علیه ناوالنی برای تهمت زدن علیه یک جانباز جنگ جهانی دوم ، ایگنات آرتمنکو: “من در مورد آرتمنکو چیزی نمی دانم. من ادعاها را نمی فهمم. من مخالفتی با Artemenko نداشتم تا اینکه پلیس به من رسید ، “مخالف گفت:” بی گناه است “.

“ما نگرانی عمیق خود را در مورد وضعیت الکسی ناوالنی ابراز کردیم ، خواستار آزادی وی و تحقیق درباره آنچه اتفاق افتاد. ما برای حاکمیت روسیه نهایت احترام را قائل هستیم ، اما من این کار را می کنم حقوق بشر و آن حکم قانون آنها برای آینده مشترک ضروری هستند. ” و سپس اضافه کرد که “هیچ پیشنهادی برای تحریم وجود ندارد در حال حاضر از هر یک از کشورهای اروپایی “به روسیه است. “در ماه مارس اجلاسی برای بحث در مورد روابط اتحادیه اروپا و روسیه برگزار می شود و سفر من به اینجا نیز برای آماده سازی این اجلاس است.”

لاوروف در عوض گفت كه روسیه “زندگی خود را بر این اساس بنا می كند اتحادیه اروپا یک شریک غیر قابل اعتماد استحداقل در این مرحله. “وزیر امور خارجه روسیه احتمال تحریم های اتحادیه اروپا علیه مسکو در پرونده ناوالنی را” مسئله داخلی اتحادیه اروپا “توصیف کرد و گفت اتحادیه اروپا” به طور فزاینده ای به محدودیت های یک جانبه متوسل می شود که هیچ مبنای مشروعی ندارد “.

از جانب کرملین پاسخ سخنان رئیس جمهور آمریکا می رسد جو بایدن، که یکی دیشب اعلام کرده بود یک خط سخت تر و موثر تر “با روسیه ، مصمم به “صدمه به دموکراسی”. سخنگوی پوتین ، دیمیتری پسکوف، خواسته های رئیس جمهور آمریكا برای آزادی الكسی ناوالنی “بلافاصله و بدون قید و شرط” نماینده “یكی است شعارهای بسیار تهاجمی و سازنده نیست. پیام هایی که برای ما مانند اولتیماتوم به نظر می رسند ، هستند غیر قابل قبول“، او افزود.

امروز هم خبر این است که روسیه وزارت خارجه را احضار کرده است سفیران سوئد ، لهستان و آلمان و یکی را به آنها تحویل داد یادداشت اعتراض برای شرکت برخی از دیپلمات های خود در “اعتراضات غیرقانونی” 23 ژانویه سال گذشته در مسکو و سن پترزبورگ. دیپلمات های مورد نظر اعلام شده اند “persona non grata” و “در آینده نزدیک” باید روسیه را ترک کند. استکهلم او پاسخ داد و ادعاها را تعریف کرد “کاملا بی اساس”. “محکومیت قطعی” همچنین از آقای سند بورل آمده است. اخراج دیپلمات های اروپایی از روسیه “آنها بی پاسخ نخواهند ماند”، آنها از برلین ، آنگلا مرکل که اقدام کرملین را “غیرموجه” خواند. حتی رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون، گفت: “من آنچه را كه رخ داده است ، از مسمومیت ناوالنی تا اخراج دیپلمات ها ، به شدت محكوم می كنم.”

روز گذشته فصل جدیدی به ماجرای ناوالنی اضافه شد که باید روشن شود. دیروز بیمارستان امسک جایی که وی کار می کرد ، در بیانیه ای که توسط Cnn، مرگ ناگهانی ماکسیمیشین سرگئی والنتینوویچ، 55 ساله ، پزشک روس که وبلاگ نویس مخالف را معالجه کرد + ساعت ها پس از مسمومیت با نوویچوک در ماه اوت گذشته

علل مرگ هنوز مشخص نشده است ، با توجه به اینکه این ساختار فقط به گزارش “فقط متاسفیم به شما اطلاع می دهیم که معاون پزشک اصلی بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان اورژانس ، دستیار گروه دانشگاه پزشکی دولتی ایامسک” ، دکتر ماکسیمیشین سرگئی والنتینوویچ ناگهان درگذشت.

همه چیز در عرض چند ساعت پس از مورد اختلاف محکوم کردن دادگاه منطقه ای سیمونوو a دو سال و پنج ماه زندان برای حریف اصلی ولادیمیر پوتین، در هفته های اخیر به روسیه بازگشت و پس از ماه ها بستری و توانبخشی در بیمارستان شاریته در برلین بلافاصله توسط مقامات دستگیر شد. محکومیتی که اعتراضات خیابانی جدیدی را برانگیخت، به ویژه در پایتخت ، به دنبال آن یکی جدید موج دستگیری ها که باعث رشد آن تا انتها شد 11 هزار تعداد معترضان دستگیر شده.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.