[ad_1]

الکسی ناوالنی (عکس AP / پاول گولوکین ، پرونده)


میلان – موج جدیدی از اعتراضات پس از مجازات 2 سال و 8 ماه زندان برای حریف ، روسیه را لرزاند الکسی ناوالنی. روز جمعه پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات معترضین حمله کرد و حدود 1400 معترض را با کامیون از بین برد ، از جمله 1145 نفر فقط در مسکو و 248 نفر در سن پترزبورگ. کرملین ، که در چندین جبهه مورد حمله غرب و سازمانهای بین المللی قرار گرفت ، از اقدامات خود با “توجیه” خواندن اقدامات سختگیرانه پلیس علیه تظاهرات غیر مجاز دفاع کرد و با فراخوانی آنها انتقاد را رد کرد “هیستریک”.

“متشکرم که به خیابان آمدی ، ممنونم که برایم نامه نوشتی و حالم را پرسیدی” در اینستاگرام نوشت جولیا ناوالنایا، همسر مخالف “بسیاری از افراد خوب ، قوی و صالح وجود دارند که از ما و الکسی حمایت می کنند به طوری که هیچ راهی برای عقب نشینی وجود ندارد و هیچ ترس دیگری وجود ندارد” او قول داد.

اتهامات علیه ناوالنی

ناوالنی در سخنرانی در دادگاه اتهام علیه خود را اقدامی خواند “ترس و نفرت” رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، گفت: رهبر روسیه به تاریخ پیوست زهر سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف ، در پاسخ به درخواست اظهار نظر در سخنان این فعال ، گفت که تعیین جایگاه پوتین در تاریخ به عهده ناوالنی نیست.

اعتراضات از غرب

حکم زندان و واکنش شدید پلیس به اعتراضات مسالمت آمیز انتقادات شدید ایالات متحده و اتحادیه اروپا را به دنبال داشته است. آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا از مسکو خواسته است تا ناوالنی و دستگیرشدگان در جریان اعتراضات را فوراً آزاد کند. امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، حکم این فعال را فراخواند “غیر قابل قبول”. در حالی که سخنگوی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل ، استفان سایبرت ، طی ساعات گذشته بار دیگر درخواست رهبر برای آزادی فوری ناوالنی و پایان سرکوب پلیس علیه معترضان ضد دولت را تکرار کرده است.

سایبرت به خبرنگاران گفت که تصمیم دادگاه مسکو “این بسیار دور از حاکمیت قانون بود”، خاطرنشان كرد كه براساس حكم قبلی مخالف است كه دادگاه حقوق بشر اروپا آن را صادر كرده است “خودسرانه”. جوزف بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه ، همین تماس ها را به اشتراک گذاشت.

ماکت مسکو

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه درخواست هایی مانند “مغرور و نامناسب” ، با بیان اینکه مسکو از آنجا منتقل نخواهد شد “هیستری” غربی ها رئیس دیپلماسی از واکنش پلیس روسیه در برابر اعتراضات دفاع کرد و آن را بسیار نرمتر از سایر اقدامات سازمان های اجرای قانون غرب خواند.

سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف ، که سرکوب را توصیف کرد ، بر همین عقیده است “تعدیل شده.” پسکوف در پاسخ به س questionsالات روزنامه نگاران این فرضیه را که حکم ناوالنی می تواند بر اوضاع سیاسی کشور تأثیر بگذارد ، با توجه به انتخابات پارلمانی در ماه سپتامبر ، رد کرد. “اوضاع سیاسی کشور کاملاً چند وجهی است” سخنران گفت “بعید” که این جمله در مورد آن دارد “اثر قابل توجه.”

(LaPresse / AP)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.