[ad_1]

او به جرم محکوم شد 3 سال و 6 ماه الکسی ناوالنی ، حریف روسی پس از 5 ماه اقامت در بیمارستان در برلین ناشی از تلاش برای مسمومیت عصبی ، در 17 ژانویه به خانه بازگشت. اتهام ناوالنی این است که وی شرایط تعلیق مجازات را از مجازات مربوط به سال 2014 نقض کرده است. با این حال ، از زمان اقامت خود در کلنی مخالف سیاسی ، وی پس از پرونده ایو روچر 12 ماه در خانه خدمت کرده است

در آگوست سال 2020 ، پس از اتهام آشکار پوتین به بودن تحریک کننده مسمومیت خود است، وی بلافاصله برای دریافت مداوا به پایتخت آلمان منتقل شد.

به همین دلیل ، طی یک سخنرانی اخیر در کلاس ، ناوالنی با بی ادبی به پوتین حمله کرد و او را به عنوان کسی که به تاریخ می رود “ولادیمیر مسموم”.

در حقیقت ، این اولین بار نیست که کرملین به استفاده از گازهای عصبی برای از بین بردن دشمنان و جاسوسان متهم می شود: مرجع اصلی این است که سرگئی اسکریپال و دخترش جاسوس روسی، هر دو در سال 2018 خود را بیهوش روی نیمکت یافتند.

خشم میادین

در حالی که حکم صادر می شد ، بیش از 300 هوادار در مقابل دادگاه دستگیر شدند ، که به بیش از بیش از 8000 نفر در حال حاضر متوقف شده اند در طی اعتراضات و درگیری های چند روز گذشته خشم ناشی از میادین شهرهای بزرگ روسیه را نباید فقط سرنوشت ناوالنی دانست: کارشناسان معتقدند علامت نارضایتی رو به رشدمربوط به عدم اطمینان از زمینه اقتصادی و مدیریت ضعیف مراقبت های اورژانسی مربوط به ویروس کرونا.

کرملین در مورد دستگیری ها قاطعانه باقی مانده و با تشدید تحریم هایی که برای تظاهرات در خیابان ها آمده بودند ، واکنش نشان داده و مخالفان را “اراذل و اوباش” خواند.

پاسخ اروپا

پاسخ رهبران اتحادیه اروپا مطمئناً دیر نیست: اورسولا فون در لاین در توئیتی حکم الکسی ناوالنی را به شدت محکوم می کند و او را می خواهد آزادی فوری.

شورای اروپا همچنین در مورد بازداشت صدها معترض دستگیر شده در جریان این سخنرانی کرد تلاش برای خشونت برای خنثی کردن اعتراضات: در توئیته هایی از روسیه خواسته شده است “مطابق با” تعهدات و تعهدات روسیه در به عنوان یک کشور عضو شورای اروپا

دیمیتری پسکوف سخنگوی روسیه پس از انتقاد مقامات اتحادیه اروپا قاطعانه پاسخ داد که اتحادیه چنین کاری نمی کند اشتباه کن پیوند دادن “چشم انداز روابط روسیه و اتحادیه اروپا با پرونده این زندانی”.

صفحه فیس بوک ما را دنبال کنید!

© تولید مجدد ممنوع است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *