[ad_1]

هزاران نفر پس از خواندن این حکم در خیابانهای روسیه اعتراض کردند به الکسی ناوالنی به سه سال و پنج ماه محکوم شد. طبق سازمان غیردولتی روسی OVD-Info ، که از نزدیک بر تظاهرات نظارت می کند ، تقریباً 1400 نفر دستگیر شدند. چندین فیلم با هدف پلیس برای ضرب و شتم تظاهرکنندگان در اینترنت ظاهر شد.

فله او در 17 ژانویه دستگیر شد به دلیل نقض مشروط. او تازه در مسکو فرود آمده بود. او در حال بازگشت از آلمان بود ، و در آنجا برای مسمومیت با عامل عصبی Novichok تحت درمان بود. مخالف ضد پوتین سرویس های مخفی روسیه را به تلاش برای کشتن وی متهم می کند.

یکی از جوانان زیادی که تظاهرات دو هفته ای را متحرک می کنند ، گفت: “ما برای آزادی ناوالنی و حقوق و آزادی روس ها تظاهرات می کنیم.” “محکومیت وی به این معنی است که قانون در کشور ما وجود ندارد.”

ناوالنی در سال 2014 به همراه برادرش به اتهام اختلاس در پرونده کلاهبرداری شرکت ایو روچر محکوم شد. دادگاه حقوق بشر اروپا در مورد او رأی داده بود روند سیاسی.

این حکم که پس از آن به حالت تعلیق درآمد ، قابل اجرا شد زیرا وی به فرار از کنترل قضایی متهم شد. ناوالنی عذرخواهی کرد و گفت که وی در خارج از کشور تحت درمان است ، اما قاضی ناتالیا رپنیکووا حتی قبل از بستری شدن در بیمارستان تخلفاتی را مشاهده کرد.

رهبران اتحادیه اروپا در چندین پست توئیتری از این تصمیم خشمگین شده اند.

همین واکنش برای امانوئل مکرون ، آنگلا مرکل ، بوریس جانسون.

از طرف ایتالیا ، فرنسینا “ابراز نگرانی شدید از این تحولات ، که مغایر با اصول اساسی دموکراسی و حاکمیت قانون است” ، در حالی که دوباره تأکید می کند که ایتالیا “همچنان یک حامی ثابت گفتگو و همکاری اتحادیه اروپا و روسیه است”.

کاخ سفید ، از طریق مرکز مطبوعاتی جن پسکی ، خواستار “آزادی” بدون قید و شرط ناوالنی و صدها شهروند روسی شد که به دلیل استفاده از حقوق خود به ناحق زندانی شدند. ”

آنجا روسیه با ارزیابی این واکنشها به عنوان “دخالت” غیرقابل قبول پاسخ داد. از کشورهای “جدا از واقعیت” ؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ماریا زاخارووا گفت نیازی به “مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل” نیست.

حریف ضد پوتین باید دو سال و پنج ماه زندان داشته باشد ، زیرا قبلاً نیز یک سال حبس خانگی را گذرانده است ، تبعیدگاه. وکلای وی اعلام کردند درخواست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *