[ad_1]

نتانیاهو به حمله ریاست جمهوری آمریکا بازگشت و دستور العمل خود را ارائه داد. “بمباران ایران”

توسط لوسیانو لاگو

با احتمال کمرنگ شدن اعتصاب پیشگیرانه علیه ایران در آخرین روزهای دولت ترامپ ، نتانیاهو فشارهای زیادی را بر رئیس جمهور جدید جو بایدن آغاز کرده است تا بداند برنامه های وی در این زمینه درباره ایران و به ویژه “اگر واشنگتن باشد” یک منبع BD گفت: “قصد دارد فرار ایران را با بمب متوقف کند و یا برای این کار اقدام کند.”
زمان در حال اتمام است و ما باید به زودی بفهمیم که بایدن چگونه می خواهد به سمت اسرائیل حرکت کند و به خصوص اینکه آیا وی قصد دارد این کار را انجام دهد برای از سرگیری توافق هسته ای با تهران ، چشم اندازي که نشان دهنده خراب شدن روابط با بايدن است ، همانطور که در مورد اوباما اتفاق افتاد ، و اسرائيل را به انجام اقدامات شديد به خودي خود سوق مي دهد.

یک بیانیه صریح در این باره از سوی وزیر لیکود ، تساچی حنبی ، یکی از اعضای نزدیک بی بی نتانیاهو ارائه شد. وی گفت در صورت تصمیم ایالات متحده برای بازگشت به توافق هسته ای ، اسرائیل می تواند مستقیماً به هدف هسته ای ایران حمله کند. مراجعه کنید به: (https://www.timesofisrael.com/likud-minister-warns-israel-could-attack-iran-iran-nuclear-program-if-us-re-jo-rejoins-deal/)

نوعی هشدار که علاوه بر فشار ، به نظر می رسد باج خواهی است ، چگونه روشن شود كه اسرائیل به نیروگاههای برق ایران حمله كرده و آنها را بمباران خواهد كرد كه این امر پاسخ ایران و دخالت آمریكا در درگیری را تعیین می كند. هیچ کس فکر نمی کند پایگاه های آمریکایی در منطقه هدف موشک های ایرانی قرار نگیرد. روشن است که چه کسی در اصل سیاست دولت خاورمیانه دولت ایالات متحده را رهبری می کند، مهم نیست رئیس جمهور کیست
ترامپ از به رسمیت شناختن پایتخت بیت المقدس گرفته تا پذیرش الحاقات جولان سوریه و کرانه باختری ، چراغ سبز به اسکان غیرقانونی شهرک نشینان یهودی ، و خروج فوری از توافق هسته ای ، در همه خواسته های خود به “دوست” خود نتانیاهو علاقه مند بود. با ایران. و برای ترورهای هدفمند مانند ترور ژنرال سلیمانی ، پیشنهاد شده توسط اسرائیل ، سخت تلاش می کند. علی رغم این دسترسی استثنایی و “حسن نیت” در هنگام مبارزات انتخاباتی مجدد ، “دوست” او نتانیاهو پس از اینکه بایدن را به عنوان شخصیتی که قوی ترین دستگاه قدرت آمریکا را نشان می دهد ، مقهور کرد ، از کنار گذاشتن وی دریغ نکرد.
نقشی کامل به عنوان “احمق مفید” لابی قدرتمند صهیونیست ها که توسط پرزیدنت ترامپ بسیار خوب بازی شد ، درسی برای همه نامزدهای ریاست جمهوری واشنگتن.

اکنون نوبت بایدن است که نه تنها از طرف نتانیاهو بلکه از ستونهای پنجم نخست وزیر اسرائیل در خود دولت آمریکا تحت فشار است و انعکاس کلمات “بمباران ایران ، بمباران ایران” از دیوارهای کاخ سفید بازتاب می یابد.
سوال نه اگر ، اما چه زمانی ، مطمئناً پس از وانمود کردن آمادگی واشنگتن برای مذاکره و امتناع تهران از تسلیم شدن در برابر شرایط ظالمانه جدید توسط مذاکره کننده اصلی.

جو بایدن در کنار نتانیاهو

در این مرحله ، دولت واشنگتن بهانه ای خواهد یافت تا ادعا کند این تهران بود که مذاکرات را قبول نکرد و بنابراین قادر به بمب گذاری بود. آنها مطمئناً این حرف را خواهند زد و اسرائیل حق دفاع از خود را در برابر “آیت الله بد” که آن را تهدید کرده است حفظ خواهد کرد و دوباره ، مثل همیشه برای بیش از 70 سال ، اسرائیل نقش قربانی را بازی خواهد کرد. همه دولت های غربی طرفدار اسرائیل از بخش قدیمی “اسرائیلی که حق دفاع از خود را دارد” حمایت خواهند کرد و جنگ جدیدی آغاز خواهد شد ، حتی اگر نتیجه این بار از دست نرود. نمایشی با پشتیبانی رسانه های بزرگ که حدس زدن آن دشوار نیست ، دقیقاً مانند “سلاح های کشتار جمعی” صدام حسین.

در مرکز این س isال میزان غنی سازی اورانیوم توسط ایران وجود دارد و به نظر می رسد که ایران برخلاف تعهدات خود در توافق هسته ای آمریکا که حتی کشورهای اروپایی نیز این کار را نکرده اند ، غنی سازی اورانیوم را تا سطح 20 درصد آغاز کرده است. توجه. با این وجود ، تهران آمادگی خود را برای انجام مجدد توافق نامه ها و از سرگیری تعهدات خود ابراز کرده است ، مشروط بر اینکه ایالات متحده ابتدا تحریم های دولت فارس را لغو کند. این موضع تهران است که باید منطقی به نظر برسد ، اما اسرائیل آن را یک ترفند می داند.

ایران موشک های خود را در بوکرهای زیرزمینی آماده می کند

در حقیقت ، با توجه به اینکه ایران آگاه است که ممکن است ظرف چند ماه سلاح هسته ای داشته باشد ، دشواری هایی وجود دارد که به سختی می توان از بین برد. از طرف دیگر ، تهران اکنون کاملاً واضح است که مانند سایر کشورها ، تنها وجود سلاح های هسته ای می تواند ایالات متحده و اسرائیل را از تجاوز متوقف کند ، همانطور که تاریخ و تجربه کشورهایی مانند کره شمالی می آموزد. پس چرا در برابر باج خواهی و فشار آمریکایی تسلیم می شوید ، بهتر است راه خود را طی کنید و اسرائیل و ایالات متحده را به چالش بکشید. یک بازی قمار که مشخص نیست چه کسی می تواند به عنوان برنده ظاهر شود.
شخصی در این بازی چیزی برای از دست دادن دارد و فقط ایران نخواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *