[ad_1]

آ نقطه عطف باور نکردنیکه یک سابقه تاریخی ایجاد می کند: برای اولین بار ، Frontex، آژانس نظارت بر مرز اتحادیه اروپا ، فعالیت خود را متوقف کرده است کشور عضو، مجارستان. این تصمیم در تایید شد Fatto.it از ستاد ورشو، کجاست Frontex دفتر مرکزی خود را دارد. هیچ کس از آژانس بود ارتباطات عمومی از این لحاظ ، مدت زمانی که نمایندگان در خارج از کشور باقی می مانند مشخص نشده است.

در عوض ، دلیل رسمی چنین انتخاب روشنی که از آن ناشی می شود جمله از دادگاه قضایی اتحادیه اروپا از 17 دسامبر سال گذشته ، که در آن ثابت شد که دولت مجارستان عمل نکرده است قوانین جامعه، از ورود غیرقانونی مهاجران به مرزهای آن از درخواست پناهندگی و رد جمعی آنها در همسایه جلوگیری می کند صربستان.

“Frontex در نظر دارد عملیات خود را در سال 2008 از سر بگیرد مجارستان به محض انتقال تصمیم دادگاه به قانون ملی “، آژانس گفت. علی رغم مبنای قانونی محكمی كه بر آن استوار است ، این اقدام با تحسین تحلیلگران روبرو شد.

“این در مورد است پاسخ کاملا غیر قابل پیش بینی “، می گوید پارا Fatto.it استاد جوزپه کامپزی بردانشگاه بر باری، کارشناس موضوع و نویسنده کتاب “پلیس مرزی. Frontex و تولید فضای اروپاتغییر نرخ ارز نسبت به گذشته روشن به نظر می رسد: از سال 2016 از گزارش های مسئول حقوق اساسی (بخش داخلی از Frontex که احترام به حقوق بشر را کنترل می کند) مشکلات سیاست مهاجرت مجارستان، استاد را توضیح می دهد. “محل Frontex همیشه اینگونه بوده است که عوامل آن با مجارها همکاری نکرده اند و بنابراین مسئولیتی در قبال آنها نداشته اند انجام شده نامناسب “.

علاوه بر این ، در موارد دیگر نقض آشکار قانون اروپا Frontex ادامه همکاری با ایالات عضو: معروف ترین اپیزود مربوط به یونان، که در مارس 2020 امکان پناهندگی در مرزهای خود را متوقف کرد ، این محکومیت آشکار از طرفUnhcr. دو روز بعد، Frontex یک مأموریت را در کشور راه اندازی می کند.

“انتخاب این نوع دلالت بر الف قضاوت شدیداً منفی علیه کشور مورد نظر ، “او گفت کامپزی. برای کارشناس ، چهارشنبه دلایل که منجر به تعلیق شد ممکن است اراده داشته باشد Frontex برای بهبود تصویر خود در عادت زنانه مخصوصاً طوفانی. این آژانس در واقع تحت تحقیق استدفتر مبارزه با کلاهبرداری اروپا (اولاف) و جزئیات مربوط به هزینه ها کمی توسط شخصی در سال های اخیر ، مانند بوفه از 94 هزار یورو.

اغلب، Frontex طبق تحقیق توسط مسئول است Bellingcat در روزنامه های مختلف اروپا منتشر شده است که آنها خودداری کرده اند مجموعه های غیرقانونی، به اصطلاح فشار دادن، در بخشی از دریا بین بوقلمون است یونان به همین دلیل ، مدیر آن ، فابریس لجر، در منظره یاب از به پایان رسید کمیسیون لیبرال (آزادی های مدنی) از پارلمان اروپا و چندین قانونگذار خواستار استعفای فوری وی شدند.

در عین حال ، در پشت چنین تصمیم جدی ممکن است فشار مستقیم یا غیرمستقیم از طرف وجود داشته باشد کمیسیون اروپایی. با اينكه آژانس توسط یک هدایت می شود مدیریت تخته بین دولتیمتشکل از نمایندگان 27 کشور عضو ، کمیسیون قدرت دلسرد كردن مدیری را كه از سوی قصر منصوب می شود دارد بورلیمونت. خودیها از دست ندادند توییت کردن خوشحال از کمیسر امور داخلی ایلوا یوهانسون، که در مورد این اخبار نظر مساعدی ارائه داده است.

2021 برای سیاست مهاجرت اروپا بسیار مهم است: کمیسیون امیدوار است که به مذاکرات بین ادامه دهد کشورها بر پیمان مهاجرت، مجموعه ای از قوانین برای طراحی مجدد مدیریت جریان با هدف اروپا ، که همچنین شامل جابجایی بر مهاجران در موارد اضطراری خاص

در این راستا ، محاصره کشورها از ویسگراد، Сمجارستان در ذهن خود ، او قبلاً روشن کرده بود که قصد ندارد امتیاز بدهد. اقدام قوی به صورت نمادین، مانند تعلیق عملیات Frontex، این می تواند یک سیگنال وارداتی قوی باشد بوداپست به نکات نرم تر

وی خاطرنشان کرد: اما خطر کامپزی، دقیقاً اقدامی کاملاً نمادین است: دولت مجارستانی به عوامل فعال نیاز ندارد Frontex برای تکمیل عملیات خود و به نظر نمی رسد بیش از حد علاقه مند به شهرت فزاینده ای در دفاتر اروپا باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *