[ad_1]

تنش با غرب مسکو و آنکارا را بر آن داشته تا همکاری نزدیک داشته باشند. تحلیل جوزپه گالیانو

به گفته سایت روسی اطلاعیه هم ترکیه و هم روسیه زیرساخت های نظامی مشترکی را در آذربایجان ایجاد کرده اند تا رسماً تأیید کنند که آتش بس با ارمنستان به طور م throughثر با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین اجرا می شود (روس ها از هواپیماهای بدون سرنشین Orlan-10 و Forpost استفاده می کنند ، در حالی که ترک ها از بایراکتارها استفاده می کنند).

این زیرساخت نظامی در تاریخ 30 ژانویه در منطقه آگدام افتتاح شد و متشکل از 60 نظامی ترک و 60 سرباز روسی است ، حضور نشان دهنده هم افزایی ترکیه و روسیه در این زمینه ژئوپلیتیک و همچنین سوریه.

از نظر ژئوپلیتیک ، تشدید این امر مشارکت اراده هر دو ملت برای ایجاد یک منطقه واقعی از نفوذ را نشان می دهد.

تنش با غرب مسکو و آنکارا را بر آن داشته تا همکاری نزدیک داشته باشند. پس از رقابت با روسیه در نیمه اول دهه 90 در اوراسیا ، ترکیه تصمیم گرفت پس از نیمه دوم دهه 90 با آن همکاری کند و روابط چند بعدی را توسعه دهد ، فقط فکر کنید که حجم تجارت دوجانبه در سال 2019 به 26 ، 3 میلیارد دلار رسیده است

اگرچه در زمینه های ژئواستراتژیک ، مانند سوریه ، لیبی و مدیترانه شرقی ، اختلافاتی وجود دارد ، هر دو از این مشارکت که تجارت ، انرژی ، سرمایه گذاری ، سیاست خطوط لوله ، گردشگری ، تأمین سلاح و مسائل منطقه ای را شامل می شود ، سود می برند.

هنگامی که در ماه سپتامبر درگیری آغاز شد ، ترکیه بیشتر از اینکه رقیب باشد ، شریک روسیه بود. به همین دلیل است که روسیه برخلاف اولین جنگ قره باغ در اوایل دهه 1990 در برابر حمایت شدید ترکیه از آذربایجان در درگیری سکوت اختیار کرده است.

علاوه بر این ، حمایت بی قید و شرط ترکیه از آذربایجان ، به ویژه حمایت نظامی از جمله تهیه هواپیماهای بدون سرنشین ، نقش مهمی در درگیری ها دارد. آنها در سال 2010 توافق نامه مشارکت استراتژیک و کمک متقابل را امضا کردند ، که در صورت حمله توسط یک کشور سوم ، کمک متقابل را فراهم می کرد.

حمایت روزافزون ترکیه از آذربایجان عمدتا از رشد ادغام با آذربایجان ناشی می شود. به ویژه در زمینه انرژی ، از جمله راه اندازی خط لوله Trans-Anatolian (Tanap) در سال 2019 ، تأمین گاز بیشتر آذربایجان به ترکیه و سرمایه گذاری عظیم توسط غول انرژی دولت آذربایجان SOCAR در ترکیه ، بلکه اعتماد به نفس روزافزون آن در همسایگی. برای باکو ، این درگیری همچنین نتیجه سیاست خارجی آن است که در سوریه ، لیبی و مدیترانه شرقی استفاده می شود.

به لطف رشد مداوم اقتصاد خود از سال 2000 ، در نتیجه تبدیل سیاست اقتصادی به “کشور تجارت” و همزمان افزایش توانایی های نظامی خود ، ترکیه به یک بازیگر اصلی در منطقه تبدیل شده است.

برای بولتن خود ثبت نام کنید

برای دریافت خبرنامه خود در لیست پستی ما مشترک شوید

ثبت نام موفقیت آمیز است ، شما باید یک ایمیل برای تأیید ثبت نام خود دریافت کنید. از شما مجله Start Team متشکریم

خطا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.