[ad_1]


بعد از موقعیت دیروز دولت بایدن، که تصمیم گرفته است با کسانی که به دنبال لغو موقتی اختراع ثبت شده برای واکسن ها هستند اجازه تولید در سراسر جهان را بگیرد ، مخالفت آشکار یکی از شرکت های دارویی چند ملیتی پیشرو ، فایزر. آلمان نسبت به تصمیم آمریکا ابراز تردید می کند ، در حالی که روسیه از این ایده حمایت می کند. اتحادیه اروپا هنوز با یک صدا صحبت نکرده و در اجلاس غیررسمی رهبر اتحادیه اروپا که قرار است آخر هفته در پورتو ، پرتغال برگزار شود ، در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد. “واکسن ها رایج است. وی گفت: “اولویت افزایش تولید آنها ، اطمینان از ایمنی آنها و از بین بردن موانعی است که فعالیت های واکسیناسیون را محدود می کند.” ماریو دراگی.

این پیشنهاد که اخیراً توسط ایالات متحده پشتیبانی شده است ، به ارائه شدسازمان تجارت جهانی (Wto) بازگشت در ماه مارس از هند است آفریقای جنوبینمایندگی شصت کشور اما او عمدتاً مخالفت ایالات متحده را پیدا كرده بود ، كه به نفع انواع حمایت از مالكیت معنوی بود.

خشک نیست

امروز ، مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا گفت که چنین نیست “به هیچ وجه” در حمایت از انتخاب ایالات متحده برای حمایت از تعلیق اختراع ثبت شده برای واکسن های ویروس کرونا. به گفته مدیر عامل ایالات متحده ، افتتاح سایت های تولید واکسن Pfizer-BioNTech در خارج از ایالات متحده و در اتحادیه اروپا به دلایل مربوط به تأمین مواد اولیه “کاهش تعداد دوزهای تولید شده” را تهدید می کند.

در جریان پنجمین کنفرانس بین المللی واتیکان ، بورلا زمان و روشهای توافق با BioNTech آلمان را شرح داد: “واکسن Pfizer در نوامبر سال 2020 نتایج مثبتی داشت و در دسامبر سال 2020 ثبت شد. بازداشت شد تا تمام تلاش خود را برای ساخت واکسن متمرکز کند. بورلا افزود: “تنها چیزی که ما نگران آن بودیم ، راه حل بعدی برای اطمینان از م effectiveثر و ایمن بودن واکسن بود.”

واکنش آلمان

واکنش آلمان به پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای حمایت از توقف ثبت اختراع در واکسن ها علیه Covid سرد است. سخنگوی دولت ائتلاف به رهبری آنگلا مرکل وی گفت “حمایت از مالکیت معنوی منبع نوآوری است و باید در آینده نیز ادامه یابد” ، و افزود که تصمیم ایالات متحده “به طور کلی پیامدهای قابل توجهی در تولید واکسن دارد”. از طرف دیگر ، هیكو مااس ، وزیر امور خارجه آلمان ، كمتر بدبین بود و گفت كه آلمان “آماده بحث و گفتگو” در مورد آزاد كردن حق ثبت اختراعات واكسن علیه Covid است.

بسیار خوب ، روس ها

به نقل از اینترفاکس ، رئیس دولت روسیه ولادیمیر پوتین این در داخل خواهد بود تا از بین بردن حفاظت از حق ثبت اختراع از واکسن های ویروس کرونا حمایت کند. رئیس جمهور روسیه معتقد است که این مطابق با قوانین است وتو، که امکان لغو این اختراعات را در موارد اضطراری فراهم می کند

تشویق سازمان ملل

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش “از حمایت بی سابقه ایالات متحده استقبال می کند” و استدلال می کند که پیشرفت حاصل شده است ، “این فرصت را به تولیدکنندگان می دهد” تا دانش و فناوری را به اشتراک بگذارند که به شما امکان گسترش واکسنهای تولید داخل و افزایش قابل توجه عرضه را می دهد. کواکهاگوترش تکرار کرد: “هیچ کس از شر ویروس در امان نخواهد بود.”

اگر می خواهید در مورد مقاله نظر دهید ، به این آدرس ایمیل ارسال کنید: به [email protected] بنویسید

توجه داشته باشید: تبلیغاتی که در صفحه نشان داده می شود به طور خودکار توسط Google مدیریت می شود. اگرچه همه فیلترهای لازم را تنظیم کرده اید ، اما ممکن است برخی از بنرها گیج کننده باشند. در صورتی که حتی اگر به اراده ما بستگی نداشته باشد ، از خوانندگان عذرخواهی می کنیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *