[ad_1]

نیروهای آمریکایی در حال انتقال تروریست ها به پشت مواضع گروه های شیعه عراقی هستند

به گفته یک کارشناس امنیتی عراقی ، ارتش آمریکا در حال انتقال گروه های تروریستی داعش تکفیری به مناطق پشت مواضع واحدهای بسیج مردمی (PMU) در منطقه جرف الصخار در استان مرکزی بابل است.

صباح اکیلی روز یکشنبه به پایگاه خبری المالوم عراق گفت که این اقدام با هدف نفوذ به تروریست ها و هدف قرار دادن مواضع PMU و خرابکاری در خطوط برق و تجهیزات لجستیکی انجام شده است.

وی گفت: “هدف استراتژیک نظامی نیروهای آمریکایی ایجاد تفرقه در جرف الصحار است تا استانهای همسایه را تهدید کند و بهانه ای برای ماندن نیروهای آمریکایی در عراق ایجاد کند.”
العقیلی ادعا می کند که این اقدام همچنین توجیه کننده دولت عراق است که از نیروهای آمریکایی می خواهد در این کشور عربی بمانند.

“احزاب سیاسی خارجی و [iracheni]تحت حمایت ایالات متحده ، تمام تلاش خود را می كنند تا نیروهای حشدالشعبی (PMU) را از جرف الصحر ، كه استانهای بابل ، الانبار و بغداد را از طریق مقدس [città di] کربلا “، وی افزود.

این اظهارات یک روز پس از آن صورت گرفت که PMU اعلام کرد نیروهایش حمله بقایای داعش به منطقه یورف ال سحر را خنثی کرده اند.

شبه نظامیان شیعه در عراق

سرویس ارتباطات PMU در بیانیه ای اعلام کرد که حمله توسط فرماندهی ستاد عملیاتی الجزیره دفع شد.

یورف الصحار در سال 2014 در عملیات عاشورا به رهبری فرمانده کل فرمانده مقابله با تروریسم ایران ، سپهبد کاظم سلیمانی ، که در ژانویه سال 2020 در سو US قصد داعش توسط ارتش آمریکا کشته شد ، توسط تروریست های داعش آزاد شد. در عملیات عاشورا بیش از 200 تکفیر تروریستی کشته شدند.
به گفته منابع امنیتی ، حداقل 11 رزمنده از واحدهای بسیج مردمی عراق (PDU) ، معروف به حشد الشعبی ، در کمین تروریست های داعش در شمال پایتخت عراق کشته شدند.

عراق پس از بیش از سه سال مرگ و ویرانی توسط یک گروه تروریستی علیه مردم عراق ، در دسامبر 2017 پیروزی خود را بر داعش اعلام کرد. با این حال ، بقایای داعش گاه به گاه به حملات تروریستی در سراسر کشور ادامه می دهند.

در اوایل ماه جاری ، حمله دو جانبه به گروه تروریستی تکفیری در یک میدان شلوغ در بغداد باعث کشته شدن بیش از 30 نفر شد.

کاتائب حزب الله عراقی ، بخشی از PMU ، اتحادیه آمریکا و عربستان و اسرائیل را مسئول این بمبگذاری ها دانست و هشدار داد که نیروهای مقاومت عراق هدف اصلی خشونت در تکفیری قرار خواهند گرفت.

عبدالعلی العسگری ، رئیس امنیت کتائیب در 24 ژانویه در توییتی نوشت: عاملان این کشتارها در عراق ایالات متحده ، عربستان سعودی و اسرائیل هستند.

وی افزود: “انتقام باید از طریق انتقام گرفتن از منبع و منبع آتش سوزی باشد ، نه عواقب آن.”

منبع: Presstv.ir

ترجمه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *