[ad_1]

این خبر توسط آژانس Anadolu و توسط همان گروه آسیب دیده ارائه شد ، که ویدیویی را منتشر کرد که مراسم تشییع جنازه کشته شدگان را نشان می دهد. حمله توسط نیروهای ویژه روسیه انجام شد. حملات مسکو علیه تروریست ها معمولاً فقط به استفاده از نیروهای هوایی و دریایی فقط از طریق موشک های کالیبر محدود می شود.

این اقدام در صبح 11 ژانویه سال 2020 در انکاوی در دره گاب (استان حماه) علیه نیروهای گروه طرفدار ترکیه جیش النصر انجام شد. رسانه های ترکیه و منابع مخالف ادعا می کنند که گروه مسلح غیرقانونی “ارتش پیروزی” از نیروهای عملیات ویژه روسیه “جدا” شده است. جیش النصر عکسهای 11 نفر از مبارزان کشته شده را منتشر کرد.

رسانه های ترکیه – به نقل از سران باند – می گویند این گروه در ابتدا مورد حمله حملات پهپاد قرار گرفت ، بمب های آتش نشانی در مواضع منفجر شد و سپس تیراندازان به سمت اسلام گرایان آتش گشودند.

پیش از این جیش النصر بارها و بارها تصاویری از تیراندازی ضدهوایی با هدف حمله به هواپیماهای نیروی هوایی روسیه در ادلب را منتشر کرد که نتیجه ای نداشت.

“نیروهای ویژه روسیه تلاش خود را برای نفوذ به عقب مخالفان مسلح و گروه های مخالف رژیم بشار اسد کنار نمی گذارند.“بزرگترین آژانس خبری آنادولو ترکیه با استناد به فرماندهی ارتش موسوم به” ارتش ملی سوریه “که توسط آنکارا ایجاد شد ، گزارش داد.

این مقاله می گوید که “تلاش دیگری برای حمله توسط نیروهای ویژه در نزدیکی خط تماس شب 11 ژانویه در مناطق جنوبی منطقه کاهش تنش ادلب ثبت شد.”

رسانه های اصلی اردوغان ادعا کردند که “هدف از اقدامات نیروهای ویژه روسی تضعیف خط دفاعی” باندهای طرفدار ترکیه است.

آژانس ترکی آنادولو تأیید می کند که “ارتش روسیه سعی داشت به منطقه دره گاب در استان حماه نفوذ کند ، در طول جنگ تلفاتی در صف نیروهای مخالف وجود داشت. در مرحله اول ، از پهپادهای ضربه ای و بمب های محترقه استفاده می شود. سپس تیراندازها وارد عمل می شوند “- فرماندهی نیروهای مخالف رعایت می شود”.

روزنامه ترکیه هابرتورک اظهار می دارد که “در پاسخ به تلاش برای نفوذ ، یگان های ارتش ملی سوریه حملات توپخانه ای و موشکی به مواضع رژیم در روستای Maarat Muhas ، جنوب ادلب انجام دادند.”

@ هیچ صحبتی


یادداشت فرعی

گروه طرفدار ترکیه جیش النصر چیست؟

آموزش به عنوان یک اتاق عمل مشترک آغاز شد. جیش النصر در اوایل ماه اوت 2015 به عنوان سالن عملیاتی مشترک با هدف اعلام شده “آزادسازی حومه شمالی حماه ، ایجاد اختلال در خط اول دفاعی ارتش سوریه به شهر حماه” ایجاد شد. اتحادیه در ابتدا شامل گروه های زیر است.

 • شاهین های الگاب
 • جمع آوری شهرت
 • جبهه شام
 • جبهه انقاز
 • شاهین از تیپ Mount Zawiya
 • تیپ 6
 • تیپ 111
 • تیپ 60
 • تیپ بیشل اش-شام
 • هنگ 111
 • جنبش انقلابی فداین (عضو سابق ارتش انقلابیون)
 • شاهین از گردان جهاد
 • تیپ شهدای ترمسه
 • گردان های ال مشهور
 • تیپ عتیقه جات

در اواخر اکتبر 2015 ، گزارش شد که سه گروه تشکیل دهنده آن ، شاهین الگاب ، هنگ 111 و جبهه نجات ، به طور کامل در جیش النصر ادغام شده اند و رهبری گروه ترکیبی جدید را بر عهده دارند.

در اواخر سپتامبر 2016 ، گروهی که قبلاً به عنوان لیوا احرار دارایا شناخته می شد (که به دلیل معامله با دولت سوریه توسط دارایا تخلیه شد) ادغام خود را با جیش النصر اعلام کرد.

جیش النصر بیشتر زندانیان غیرنظامی را گرفت علویان ، از جمله کودکان. 112 نفر از آنها آنها آزاد می شوند در 7 فوریه 2017 به عنوان بخشی از تبادل زندانیان.

پشتیبانی ترکی

حمایت مالی غرب از جیش النصر در اکتبر 2017 به طور عمده خاتمه یافت (این پشتیبانی شامل موشک های توو آمریکا بود). در 9 فوریه 2018 ، هنگ 111 و جبهه نجات جیش النصر را ترک کردند. Al Gab Falcons تنها جناح مهم باقی مانده در این گروه شد.

ترکیه همچنان به پشتیبانی مالی و نظامی خود از جیش النصر و سایر گروه های شورشی در منطقه ادامه می دهد. در ازای پشتیبانی مداوم ، ترکیه از این گروه های شورشی خواسته است تا در عملیات نظامی ترکیه در عفرین ، که جیش النصر از 16 فوریه برگزار می کند ، شرکت کنند.

در ماه مه 2018 ، به همراه 10 گروه ضد سوری دیگر در شمال غربی سوریه ، ارتش پیروزی جبهه آزادی ملی را تشکیل داد که در 28 مه رسماً اعلام شد.
این گروه در حال حاضر بخشی از گروه های حقوق و دستمزد ترکیه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *