[ad_1]

جهان

URL کوتاه

درگیری ها بین اسرائیل و نوار غزه ادامه دارد. در طول شب ، موشکهای بیشتری از حماس شلیک شد و نیروی هوایی اسرائیل با بمباران شهر غزه به آن واکنش نشان داد.

شب بین شنبه و یکشنبه ، نیروی هوایی اسرائیل در واکنش به حملات موشکی از محاصره ، به نوار غزه حمله کرد.

محمد ابوسلمیا ، رئیس مرکز پزشکی الشفاif در غزه ، گفت که حمله داعش منجر به کشته و چندین زخمی شد. طبق وزارت بهداشت نوار غزه ، بسیاری از ساکنان هنوز زیر آوار خانه های خود هستند.

بمب گذاری های شبانه

تقریباً بلافاصله پس از نیمه شب ، آژیرهای زنگ خطر در تل آویو به صدا درآمد و هشدار می داد كه احتمال پرتاب موشك وجود دارد.

بعد از اینکه آژیرها صدای انفجار را شنیدند ، احتمالاً ناشی از فعال شدن سیستم دفاع موشکی است گنبد آهنین.

ابوعبیده سخنگوی شاخه نظامی حماس به تلگرام گفت: “به دنبال آتش بس دو ساعته ، تیپ های القسام در واکنش به تخریب ساختمانهای مسکونی در این محاصره ، با موشک به سمت اشکلون ، اشدود و بیرشبا”. ، تیپ های القسام.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک ، موشک ها از محاصره غزه شلیک شد نیمه شب از شنبه تا یکشنبه.

بعداً در پی از سرگیری شلیک موشک به شهرهای اسرائیلی از محاصره فلسطین ، یک سری حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه گزارش شد.

همانطور که مشخص شد ، پس از حملات تلافی جویانه اسرائیل ، برق خاموش بود در پایتخت محاصره

این منابع گفتند: “نیروی هوایی اسرائیل به طور همزمان به نوار غزه ، شهر غزه ، خان یونس ، منطقه شمالی و رفح یک سری حملات موشکی انجام داده و همراه با حملات ، برق رسانی به شهر غزه نیز قطع شده است.” .

گفته می شود دفتر رهبر سیاسی حماس یحیی یحیی السینوارا تخریب شده است ، اما این هنوز به طور رسمی تأیید نشده است.

درگیری در اسرائیل

360 فلسطینی هلال احمر در بیانیه ای گفت ، آنها در درگیری با ارتش اسرائیل در کرانه باختری و اورشلیم زخمی شدند.

سرویس مطبوعاتی ارتش اسرائیل همچنین گفت: یک وسیله نقلیه با پلاک فلسطین سعی در حمله به نیروهای اسرائیلی در جنوب غربی هبرون در کرانه باختری داشته است.

در این بیانیه آمده است: “چندی پیش ، یک خودروی فلسطینی تلاش کرد تا یک سرباز نیروهای دفاعی اسرائیل را در ایست بازرسی در چهارراه الدهیریه ، جنوب غربی هبرون ، سرنگون کند.”

طبق گفته ارتش ، سربازی که در صحنه بود “طبق روال عملیاتی استاندارد ، از جمله گشودن آتش به روی آن ، برای متوقف كردن وسیله نقلیه اقدام كرد.”

بدتر شدن درگیری

آنجا اوضاع در منطقه در شب 10 مه به طور قابل توجهی بدتر شد. برخوردها بین مسلمانان و پلیس اسرائیل ، که پس از اخراج چندین خانواده فلسطینی از منطقه شیخ جارا در بیت المقدس شرقی آغاز شد ، به خصومت شدید منجر شده است.

پرتاب موشک تقریباً مداوم در اسرائیل باعث کشته شدن هفت غیرنظامی و یک سرباز و زخمی شدن بیش از 200 نفر شد. تل آویو نوار غزه را هدف قرار داده و چندین جنگنده از جمله فرماندهان سطح بالا را به هلاکت رسانده است. طبق گزارش وزارت بهداشت فلسطین ، در حملات اسرائیل حدود 140 نفر کشته و حدود هزار نفر زخمی شدند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *