[ad_1]

جمعه شب با یک تماس تلفنی ، بوریس جانسون و اورسولا فون در لاین یک روز تنش بین لندن و بروکسل را به دلیل تصمیم کمیسیون برای نقض یک جانبه پروتکل ایرلند شمالی (NIP) ، که در حاشیه معاملات Brexit برای واکسن ها امضا شد ، پایان دادند. ایرلند شمالی. جانسون تمام خشم و نگرانی خود را نسبت به تصمیمی ابراز کرد که باعث تعجب و حتی بدون اطلاع به انگلیس یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد. حتی دوبلین نیز در تاریکی به سر می برد و طرف دولت انگلیس بود. فون در لاین گفت که مکالمه تلفنی با نخست وزیر انگلیس سازنده است و هیچ محدودیت گمرکی برای واکسن شرکت هایی که تعهدات قراردادی را رعایت می کنند اعمال نخواهد شد. به طور خلاصه ، اگر AstraZeneca اشتباه یا بد رفتاری ، کمیسیون او را با هدف پر شور خود به لندن برد ، که این نشان دهنده ضعف سیاست واکسیناسیون اروپا و شکست استراتژی تحویل دوز است.

از طرف دیگر جانسون توانست از حمایت بی قید و شرطی که مدتی است دیده نمی شود ، برخوردار شود. حزب کارگر مانند تمام احزاب ایرلند شمالی ، از اتحادیه DUP تا سوسیال دموکراتها و حزب کارگر SDLP ، در کنار بلفاست و دولت بود. حتی ملی گرایان از سین فینحداقل طرفداران ایرلندی (به بیان ملایم) طرف های ایرلندی ابراز نگرانی جدی کردند و LibDems طرفدار اروپا تصمیم اتحادیه اروپا را “غیرقابل درک” خواند. سرانجام ، حتی رهبر معنوی كلیسای آنگلیكان ، اسقف اعظم كانتربری ، جاستین ولبی ، برای حمایت از دولت توری مداخله كرد ، كه با توئیتی از “اتحادیه اروپا كه اصل اساسی همبستگی را كنار گذاشته است” صحبت كرد. به طور خلاصه ، همه در برابر بروکسل ، درست در زمانی که جانسون به نظر می رسید در مشکل است و به دلیل برخی شکست ها Brexit دقیقاً در حمل و نقل کالا به اولستر و تجزیه احتمالی پادشاهی ، که به ترتیب در اسکاتلند و ایرلند شمالی خطرات شماره 1 و 2 را برای خیابان داونینگ مشاهده می کند.

اما این اقدام کمیسیون ماهیت کاملاً مبهم اتحادیه اروپا را آشکار کرد ، که قبلاً هنگام تصویب لایحه بازار داخلی با اصلاح برخی از مواد منتخب NIP ، از قانون اساسی در مورد نقض موافقت نامه های بین المللی صحبت کرده بود و پس از آن تصمیم گرفت که علیرغم اینکه مشترک کمیسیون بین انگلستان و اتحادیه اروپا در حال حاضر بخشی از بلفاست را برای رضایت هر دو طرف قبل از تصویب مورد تغییر داده است معامله Brexit.

مسئله ایرلند شمالی هنوز در پس زمینه باقی مانده است ، که برای چندین بازیکن در این بازی هزینه بر است ، بخصوص برای رئیس جمهور ایالات متحده بایدن و Taoiseach Martin ایرلندی. با آنچه روز گذشته پیدا شد ، بروکسل ماسک را انداخت و نشان داد که بازگشت یک مرز سخت، مرزی قابل مشاهده بین دو ایرلندی ، علی رغم موافقت نامه تجاری که در تاریخ 24 دسامبر گذشته بین جانسون و فون در لاین امضا شد ، با تمام احترام – مناسب است گفتن – به توافق نامه های جمعه خوب ، توسط اتحادیه اروپا ایجاد شد ، اما به طور موقت. به همین دلیل واکنش شدید در دوبلین واکنش شدیدترین بود. دولت ایر در سرزنش خود متحدان نامشخصی را در برخی از توری ها یافت. تام توگندهت ، رئیس کمیته امور خارجه وست مینستر ، چنین چیزی را خواستار شد منطقه پزشکی مشترک بین انگلستان و ایرلند بر اساس مدل منطقه سفر مشترک در سال 1921 بین دو ملت ایجاد شد.

جانسون پس از اثبات اینکه خروج از اتحادیه اروپا امکان پذیر است و می تواند یکی را در برابر 27 مقابله کند ، اتحادیه صنفی را تقویت می کند و نکته دیگری را به نفع چالش در بروکسل بیان می کند. در میان بسیاری از رهبران احزاب که با دولت انگلیس ابراز همبستگی کردند ، تنها یک نفر مفقود شد: وزیر اول اسکاتلند ، نیکلاس استورجون ، که دیروز سفر جانسون به اسکاتلند را پس از ماهها ابراز ناامیدی از نخست وزیر “نامناسب” توصیف کرد. در طی همه گیری

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *