[ad_1]

هدف از دکترین Donbass روسیه این است که DNR بخشی از روسیه است

در طی دو مصاحبه ارائه شده به رسانه های مختلف (Ukraina.ru و Novorosinform) ، دنیس پوشیلین ، رئیس DNR (جمهوری خلق دونتسک) ، توضیح داد که هدف از دکترین “Donbass روسی” (که در دست توسعه است) ادغام است جمهوری فدراسیون روسیه (آنچه او “بازگشت به خانه” می نامد) و به طور مفصل توضیح می دهد که چگونه این آموزه بر زندگی و سیاست فدراسیون روسیه تأثیر می گذارد. دولت. در اینجا مجموعه سوالات و پاسخ های هر دو مصاحبه وجود دارد.

-دنیس ولادیمیرویچ. شما به عنوان یکی از رهبران بهار روسیه در دونتسک و به عنوان رهبر DNR ، شما همیشه یک طرفدار عمومی ثابت برای ادغام مجدد Donbass در روسیه بوده اید. بیلبورد غول پیکر “هدف ما روسیه است” در مرکز دونتسک آویزان است و یک پرچم روسیه در میدان مرکزی شهر به نمایش گذاشته شده است. شما اخیراً در طی یک بحث عمومی در کتابخانه اصلی دونتسک ، دکترین “دونباس روسی” را اعلام کردید. چرا اکنون این اتفاق می افتد؟

DP-دکترین هنوز تصویب نشده است ، روند بحث در حال انجام است. هنگامی که افکار عمومی نظر خود را اعلام کردند و کارشناسان روی محتوا کار کردند ، ما سند را می پذیریم.

-چرا الان تصمیم گرفتید مفهومی بسازید؟ برای همه چیز زمان وجود دارد ، نظریه ها معمولاً در دوره تغییر وقایع مهم و مهم تاریخی توسعه نمی یابند. گذراندن مراحل خاصی برای درک آنها زمان می برد.

DPبعلاوه ، بدیهی نبود كه چنین حقایق روشن و غیر قابل انكار نیاز به بیان خاصی برای ما دارند. ما می دانیم که دونباس از نظر تاریخی متعلق به جهان روسیه است. در واقع ، حوادث بهار روسیه در قلمرو ما دقیقاً به این دلیل اتفاق افتاد که این کشور از قدیم الایام سرزمینی روسیه است.
این امر همچنین به مقامات فاسد کیف بستگی دارد و افرادی که پشت سر آنها بودند شروع به غارت اوکراین کردند و با آن دونباس ، از روسیه ، آن را به دشمن تبدیل کردند تا مسیر ادغام اروپا و عضویت در ناتو را تحمیل کنند. . ما نمی توانستیم این خیانت به میهن خود را مجاز بدانیم و آن را در سرزمین خود مجاز نمی دانیم.
اما دانستن اینکه چرا دونباس در سال 2014 طغیان کرد کافی نیست. کودکان در حال رشد هستند ، ما باید این دانش را به آنها بیاموزیم ، ما به روش علمی منظم در روش های آموزشی ، از نظر تاریخچه و پیشرفت و سایر دروس نیاز داریم.
به همین دلیل در سند راهبردی بیان هدف ما برای عضویت در فدراسیون روسیه مهم است.

دنیس پوشلین

علاوه بر این ، این دکترین ریشه های تاریخی و فرهنگی شناسایی هویت خود را نشان می دهد ، زیرا اگر خود را روس بدانیم ، باید از نقش تاریخی که دونباس در دوره های مختلف در توسعه دولت روسیه و در عظمت آن ایفا کرده آگاه باشیم. دونباس روسی بود ، ابتدا به عنوان قلب صنعتی امپراتوری روسیه و سپس اتحاد جماهیر شوروی توسعه یافت و به طور طبیعی علیه شکستن ریشه های خود قیام کرد.

بنابراین این آموزه در زمان مناسب ظاهر شد – زمانی که این سند توسط مردم دونباس درخواست شد. و شور و نشاطی که بحث ها با آن آغاز شده است ، ارتباط آن را تأیید می کند.

– شما تمام زندگی خود را در دونباس به دنیا آوردید ، رشد کردید و زندگی کردید. براساس مشاهدات و برداشت های شما ، آیا این منطقه از نظر هویت روسی است؟ اگر چنین است ، این واقعیت را که یکی از وحشتناکترین گردان های کیفری اوکراین ، گردان تورنادو ، توسط افرادی از منطقه معدن هدایت می شد ، چگونه توضیح می دهید؟ چرا نخبگان دونتسک در سال 2014 کیف را به جای مسکو انتخاب کردند؟

DP-ریشه پدر من از منطقه وورونژ و مادرم از ازبکستان است. و اگر کسی را به دونباس ببرید ، او اقوامی در سرتاسر اتحاد جماهیر شوروی سابق دارد. همه ما این واقعیت را داریم که روسیه را احساس می کنیم ، روسیه ، تاریخ و ارزش های آن نزدیک قلب ماست.

اما در همه قوانین استثنائاتی وجود دارد. در میان خائنان دونباس بیش از همه کسانی بودند که پول و قدرت داشتند و نمی خواستند آنها را از دست بدهند. من مطمئن هستم که برخی از آنها Donbass را دوست داشتند و به زندگی قدیمی خود ، و فرصت های قدیمی خود پایبند بودند ، بدون اینکه بدانند که نه اوکراین و نه شیوه زندگی قدیمی آنها از قبل وجود نداشته است – همه چیز به نام منافع خارجی در خارج از کشور نابود شده است. . کشور. و نتایج چنین کوته بینی فقط از دست دادن “همه چیز برنده است” نیست. این سقوط هنوز در راه نیست ، اگرچه شواهد از سیاست های مخرب کیف روشن است.

-دکترین پیشنهاد می کند که DNR ، مانند LNR (جمهوری های Donbass) ، به دلیل شخصیت روسی خود ، باید بخشی از فدراسیون روسیه باشد. اما این هدف کاملاً مشروع با توافق نامه های مینسک مغایرت دارد که طبق آن دونباس علی رغم وضعیت خاص خود همچنان در اوکراین باقی مانده است. در این مورد چه باید کرد؟ کناره گیری از توافقات مینسک؟

DP – تاریخچه Donbass روسیه و توافق نامه های مینسک روندهایی با مدت زمان متفاوت و غیرقابل مقایسه است. هدف این بسته پایان دادن به خونریزی در سرزمین ما است ، اما نمی تواند بر آنچه ما فکر می کنیم تأثیر بگذارد. و این دقیقاً همان چیزی است که این آموزه می گوید: زیرا دونباس روسی بود و هنوز هم روسی است.

پوشلین و همکارانش

یک ماه دیگر آنها از مینسک -2 شش ساله می شوند و در تمام این سال ها اوکراین تنها به یک چیز رسیده است: خرابکاری در توافق های به دست آمده. همچنین این کریسمس – به طور سنتی در تعطیلات ارتدکس – ارتش اوکراین در خاك جمهوری گلوله های خمپاره شلیك می كند. و گزارش های سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد این روزهای جشن نقض آتش بس توسط اوکراین را نشان می دهد. برعلاوه بر این ، این کیف است که از جنبه های سیاسی حل منازعات در طول این سالها اجتناب می کند.

جمهوری سالهاست که در حالت عدم شناسایی موقت زندگی کرده و شهروندان ما با اشتیاق و امید از این آموزه استقبال کرده اند. ما هنوز با یک ایده متحد شده ایم ، قوی مانند همفکر ، قوی مانند رفقا ، که بدان معنی است که مطمئناً به هدف خود خواهیم رسید.

– در سپتامبر سال 2020 ، دونتسک به عنوان مکانی برای بزرگترین و مهمترین نویسندگان داستانهای روسی (حدود 100 نفر از آنها در این مراسم شرکت کردند) به عنوان بخشی از جشنواره ادبی “ستارگان بر فراز دونباس” جمع شد. این یک رویداد مهم در زندگی فرهنگی نه تنها در دونباس ، بلکه در جهان روسیه نیز بود. دونتسک در نظر دارد به سکویی برای سایر زمینه های مهم فرهنگی و نوآورانه تبدیل شود: شاعران روسی ، تماشاگران تئاتر روسیه ، روزنامه نگاران روسی ، متخصصان رایانه روسی و دیگران.

DP- ارزش جشنواره ای که به آن اشاره کردید و خود دکترین این است که ابتکار عمل از طرف مردم است. ایده ها توسط افرادی که علاقه مند به کار خود هستند و می خواهند بینش ، درک و تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند ، در مناطق مختلف پرورش و متولد می شوند.

ما مدت ها پیش بستر ارتباطی را که از شما می پرسید ایجاد کرده ایم – مرکز روسیه چندین سال است که در دونتسک فعالیت می کند. این شرکت برای کمک به تعامل افراد همفکر در مناطق مختلف تأسیس شده است. حتی امروز ، در طی همه گیری ، کارشناسان DNR و مناطق روسیه همچنان از طریق کنفرانس های ویدیویی به تبادل نظر در مورد آموزش ، بهداشت و فرهنگ می پردازند. وقتی تهدید فروکش کرد ، ما خوشحال خواهیم شد که به ارتباط رو در رو برویم: Donbass روسی مهمان نواز است و این یکی دیگر از ویژگی های سنتی ما است.

– نویسنده لئونید کوچما است که در جریان گفتگوهای مینسک ، همزبان وی بود که در زمان ریاست جمهوری وی در کتابی با عنوان “اوکراین روسیه نیست” منتشر شد که سر و صدای زیادی به پا کرد. آیا دوست دارید کتابی بنویسید “دونباس روسیه است” یا “دونباس قلب روسیه است” (چنین پوستری در دهه 1920 وجود داشت) ، که در آن مفاد اساسی دکترین “دونباس روسی” را ارائه می دهید؟

رژه نظامی برای ششمین سالگرد جمهوری دونتسک

دکتر – من نمی دانم چه کسی واقعاً این کتاب را نوشته است، اما این واقعیت که نام خانوادگی کوچما در کنار شعار غلط “اوکراین روسیه نیست” نشان می دهد که وی یک بار روند تقسیم اوکراین و روسیه را رهبری و تشدید کرده و مسئولیت کامل آن را بر عهده دارد.

براو همچنین به رای دهندگان خود خیانت کرد ، که به او رأی داد در انتخابات ، خصوصاً به این دلیل که او از توسعه همکاری نزدیک با فدراسیون روسیه حمایت کرد. و طبق سنت دولت اوکراین ، نه اولین و نه آخرین رئیس جمهور این کشور مردم را فریب نداده است.
در مورد من ، در حال حاضر نه اشتیاق و نه توانایی نوشتن کتاب را دارم و همه باید کار خود را انجام دهند.

من می خواهم یک مشاهدات دیگر ارائه دهم ، که آن را ضروری می دانم. عنوان کتاب کوچما یک چالش ، نوعی تحریک بود و بنابراین دید جدیدی از توسعه کشور به مردم بالا تحمیل شد.

در مورد ما ، ابتکار عمل برای این دکترین از مردم ناشی می شود: این موقعیت آنها ، قدرت الهام بخش ، آرزوها ، چشم انداز آنها از راه های توسعه Donbass است. فقط رسمیت یافتن نظر این مردم و پذیرفتن آن به عنوان مبانی ایدئولوژیک باقی مانده است.

-به نظر شما باید با Donbass به عنوان یکی از مناطق روسیه برخورد شود. در 15 دسامبر ، در جلسه پرسش و پاسخ خود ، شما حتی یک هدف تعیین کردید: آوردن DNR از نظر شاخص های اقتصادی به سطح منطقه روستوف ، این بدان معنی است که در واقع یک منطقه روسیه با منطقه دیگر رقابت می کند. با توجه به محاصره اقتصادی اعمال شده توسط اوکراین و عدم به رسمیت شناختن جمهوری ، چنین کاری چقدر واقع بینانه است؟

رژه در دونتسک برای سالگرد جمهوری

DP-مردم دونباس بارها و بارها با اعمال تأیید کرده اند که هیچ وظیفه غیرواقعی برای آنها وجود ندارد. مانند روس ها به طور کلی ، این امر به ویژه در مواقع دردسر صادق است.
هنوز بحث رقابت بین جمهوری های دونباس و مناطق فدراسیون روسیه نیست ، ما به دلایل شناخته شده در موقعیت نابرابر هستیم.
بله ، از نظر تاریخی ، از نظر ذهنی ، علاوه بر بخش قابل توجهی از جمعیت جمهوری که تابعیت روسیه را دریافت می کنند ، ما نیز بخشی از روسیه هستیم. ما در حال بازگرداندن همکاری های تجاری ، هماهنگی قوانین ، معرفی استانداردهای روسیه و برنامه ریزی برای حداقل برابر کردن سطح حقوق و حقوق بازنشستگی در بخش دولتی با منطقه روستوف هستیم.

این وظیفه واقع بینانه است اما برای مقایسه کامل کیفیت زندگی خیلی زود است. اقتصاد ما بیش از حد از جنگ فرسوده شده است ، وضعیت عدم به رسمیت شناختن اجازه نمی دهد که مشاغل قابل رقابت باشند و سطح درآمد شهروندان ما به آن بستگی دارد.

با این وجود ، ما یک هدف داریم ، طبق آموزه ، ما در حال نزدیک شدن هستیم و مسیر ، همانطور که می دانید ، توسط کسانی که در حال پیشرفت هستند فتح می شود ، به ویژه اگر آنها قوی و مطمئن به حق خود باشند. .

-اگر این دکترین رسماً در جمهوری تصویب شود ، معنای آن در حوزه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و آموزشی برای شهروندان جمهوری دقیقاً چیست؟

دكترين DP در تصميم گيري در همه شاخه هاي دولت و در همه سطوح تاثير خواهد گذاشت. بدیهی است که مفاد آن در روشهای تدریس منعکس خواهد شد. این امر همچنین در رویه قضایی تأثیر خواهد داشت. نمایندگان پارلمان این اصول را هنگام تهیه قوانین در نظر می گیرند ، در حالی که دولت آنها را در متون نظارتی خود در نظر می گیرد. از آنجا که یک ایده نمونه اولیه اقدام است ، ایده ها و اهداف این دکترین اساس اهداف و اهداف همه حوزه های فعالیت جمهوری را تشکیل می دهد.

ترجمه جرارد تروسون

از طریق http://www.donbass-insider.com/fr/

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *