[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا را در جریان ارزیابی های روسیه از وضعیت افغانستان و همچنین تماس های سفارت روسیه در کابل و تمام نیروهای سیاسی مهم این کشور ، وزارت خارجه روسیه قرار داد.

در این سند ذکر شده است که مصاحبه تلفنی روز دوشنبه به ابتکار طرف آمریکایی انجام شده است.

در یادداشت دیکتاتوری در راهروهای منطقه آمده است: “لاوروف همکار خود را از ارزیابی های روسیه در مورد وضعیت و تماس های سفارت روسیه با نمایندگان نیروهای اصلی افغانستان به منظور کمک به اطمینان از ثبات و نظم مطلع کرد.” گفتگو.

علاوه بر این ، طرفین توافق کردند که رایزنی های مربوط به چین ، پاکستان و سایر ذینفعان و همچنین سازمان ملل را ادامه دهند تا زمینه ایجاد شرایط برای گفتگو بین کشورهای افغانستان در زمینه جدید تسهیل شود.

با پیشروی جنبش افراطی طالبان * به سوی شهرهای بزرگ این کشور ، وضعیت در هفته های اخیر بدتر شده است. روز یکشنبه رسانه ها و منابع مختلف گزارش دادند که طالبان کنترل تمام گذرگاه های مرزی در افغانستان را در دست گرفته اند. بعداً طالبان وارد کابل شدند و کاخ ریاست جمهوری را اشغال کردند.

محمد نعیم سخنگوی سرویس سیاسی طالبان یکشنبه شب گفت پایان جنگ در افغانستان و همچنین تصمیم گیری در مورد شکل دولت به زودی گرفته خواهد شد.

* سازمان تروریستی افراطی در روسیه و دیگر کشورها ممنوع شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.