[ad_1]

الکسی ناوالنی و ولادیمیر پوتین در پیش زمینه

روزهای آتشین برای میادین روسیه وجود داشت ، آخر هفته 23 و 24 ژانویه. هزاران نفر در هر سنی به خیابان ها آمدند برای همبستگی خود را با الکسی ناوالنی رهبر مخالف ابراز کنند. مخالفی که در تابستان گذشته مسموم شد ، او در حال حاضر در زندان است. به محض ورود به روسیه دستگیر شد.

الکسی ناوالنی کیست

برای درک آنچه در این روزهای آتشین در روسیه اتفاق می افتد ، باید یک قدم به عقب برگردیم و دریابید که الکسی ناوالنی کیست، به همین دلیل مردم به خیابان ها آمدند.

متولد 1976 ، فارغ التحصیل رشته حقوق و اقتصاد ، او خطرناکترین رقیب ولادیمیر پوتین است. حجیم است رهبر حزب آینده روسیه و رئیس ائتلاف دموکراتیککه چندین حزب را متحد می کند. از یک طرف ، ناوالنی از نظر سرزمینی آرمان های ملی گرایانه دارد ، مانند مورد دیگرگلابی برای اتحاد بلاروس و اوکراین تحت نفوذ روسیه، از دیگری آماده است تا به غرب باز شود، همجنسگرایان و قانونی سازی اتحادیه های همجنسگرایان.

وی 22 سال ازدواج با یولیا ناوالنایا ، یکی از شرکای مبارزات سیاسی که از او دارای دو فرزند است ، ازدواج کرده است.

ناوالنی و همسرش جولیا

نوالی چهره ای بحث برانگیز است ، اگرچه وی یک فعال حقوق همجنسگرایان و رهبر ائتلاف دموکراتیک است ، اما در گذشته نظرات بیگانه هراسی را ابراز داشته و از نزدیک به گروه های سیاسی بیگانه هراسی دیده شده است. در سال 2006 ، او طرفدار راهپیمایی روسیه بود که شامل گروه های نئونازی نیز بود. ناوالنی رهبر گروه سیاسی جابلوکو بود ، که به نمایندگی از وی از دولت خواست در همان زمان اجازه دهد این گروه به عنوان یک حق قانون اساسی ابراز شود او از ایدئولوژی های گروه های راهپیمایی فاصله می گیرد.

در سال 2008 ، او مبارزه خود را با فساد و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین آغاز کرد.

مسمومیت و دستگیری

الکسی ناوالنی قبلاً در سطح بین المللی شخصیتی شناخته شده بود ، اما نام او در جهان سفر کرده است او تابستان گذشته با یک عامل عصبی مسموم شد. در 20 آگوست ، هنگام پرواز به مسکو ، ناوالنی احساس ناخوشی کرد و هواپیما مجبور به انجام این کار شد فرود اضطراری در Omsk. تمام علائم وی منجر به الف مسمومیت با مواد عصبی، همان چیزی که منجر به مرگ اسکریپال جاسوس سابق در لندن شد.

ناوالنی به کما می رود، کل نهاد سیاسی اروپا به ریاست آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواستار انتقال وی به آلمان شدند. پس از کشمکش چند روزه ، دشمن به برلین منتقل شد ، بیدار شدن در 7 سپتامبر.

مدیران تحقیقات از روزنامه ها و روزنامه های مختلف ، از جمله را فاش می کنند CNN، اشپیگل است درون انسان، شناسایی خواهد شد عوامل یک واحد ویژه خدمات امنیتی فدرال، سم روی لباس زیر ناوالنی پخش شد.

پوتین ، به نوبه خود ، همیشه دست داشتن در مسمومیت را انکار خواهد کرد. در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، او خواهد گفت که اگر واقعاً او بود ، ناوالنی زنده نمی ماند.

علاوه بر دستگیری همراهان وی ، همانطور که در مورد همکار شاویدینوف ، برای انجام خدمت اجباری نظامی اعزام شد ، ناوالنی به محض فرود در مسکو دستگیر شد و او نتوانست وكیل خود را با خود ببرد. در نتیجه ، اعتراضات فوران کرد.

روسیه در شورش

بیش از 60 شهر تحت تأثیر این تظاهرات قرار گرفته اند، توسط دولت غیر مجاز ، به نفع ناوالنی ، و آنها دیدند پاسخ عالی شهروندانکه یک شبکه متراکم از مخاطبین را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند.

سرکوب ، بیش از هر چیز وحشیانه بود در میدان پوشکین در مسکو در آنجا معترضین جمع شدند و با اتهام پلیس روبرو شدند آنها با پرتاب گلوله های برفی واکنش نشان دادند.

در جریان اعتراضات ، افسران برف گرفتند

40000 نفر به خیابانها ریختندبا توجه به اینکه میانگین دما در حدود -40 درجه است ، باعث ایجاد فاجعه های آب و هوایی و همچنین سیاسی می شود. حدود 3400 نفر دستگیر شدند، گزارش داده های جمع آوری شده از پورتال فعالان روسی Ovd-Info ، فقط در شهر مسکو سال های 1360 و 523 در سن پترزبورگ بود.

سرکوب پلیس وحشیانه بود ، بسیاری از آنها مانند وضعیت در بیمارستان در شرایط جدی بستری شدند یک زن 54 ساله لگد می زند و اکنون در کما است به دلیل آسیب دیدگی شدید سر.

300 نوجوان در زندان

اگر تعداد افراد در میدان و دستگیر شدگان چشمگیر باشد ، ارقام نگران کننده ای که توسط کمیسر حقوق کودک ارائه شده است ، گزارش می دهد که دست کم 300 نوجوان دستگیر شده اند.

همسر ناوالنی نیز دستگیر شد

وقتی پلیس او را دستگیر کرد ، یولیا ناوالنایا با معترضین در میدان بود ، شارژ کردنش در وانت. همسر مخالف ناوالنی چند ساعت بعد ، همانطور که خودش گفت ، با انتشار عکس دیگری آزاد شد.

جولیا به لطف پست های ارسال شده در اینستاگرام شناسایی شد.

یولیا ناوالنایا در میدان با تظاهرات کنندگان

جو بایدن و خط مشی سخت با روسیه

در مورد خشونت مورد حمایت مقامات è iجو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده نیز صحبت می کند، او همچنین اشاره کرد که نمی خواهد به خط ترامپ ادامه دهد و بود هم اکنون در حال آماده سازی تحریم های جدید است علیه مداخلات روسیه در هنگام انتخابات ، حملات سایبری ، نقض حقوق بشر مسمومیت فله ای

در عوض ، کرملین وی قبلاً سفارت آمریکا در مسکو را به مداخله متهم کرده است در امور داخلی روسیه و تظاهرات حمایت از ناوالنی.

سخنگوی ریاست جمهوری دیمیتری پسکوف با اشاره به بیانیه صادر شده از سوی سفارت ، به شهروندان آمریکایی هشدار داد تا از مناطق اعتراض آمیز جلوگیری کنند.

توییت فارنسینا

وزیر امور خارجه ایتالیا نیز وارد سناریوی تعامل سیاسی شد ، با توئیتی از طرف فرنسینا روشن شد که:صدها معترض به خیابان های چندین شهر روسیه آمده اند و خواستار آزادی ناوالنی هستند.“كه آزادي فوري آنها درخواست شد.

در عوض ، وزارت امور خارجه دی مایو علناً دستگیری ناوالنی را محکوم کرد ، با بیان اینکه دستگیری یک مخالف سیاسی فقط به دلیل نقش او غیر قابل تحمل است.

اوضاع در روسیه انفجاری است ، به نظر می رسد اولین آخر هفته اعتراضات فقط آغاز جنبشی با هدف سرنگونی پوتین باشد که مرکز سیستم سیاسی فاسدی است که روسیه را مسموم کرد.

اطلاعات بیشتر:

مسکو ، تظاهرات علیه پوتین: سرکوب شدید ، دهها نفر دستگیر شدند



[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *