[ad_1]

توسط براندو ریچی

رم – سازمان ها و اتحادیه های کشاورزان ، که راهپیمایی تراکتور برگزار کردند ، که روز گذشته به درگیری در دهلی پایتخت تبدیل شد ، آنها از عاملان خشونت فاصله گرفتند ، اما گفتند که اعتراضات علیه سه قانون بخش کشاورزی را ادامه خواهند داد تحت تعقیب نخست وزیر نارندرا مودی. در شورش هایی که با جدا شدن گروهی از معترضین از مسیر برنامه ریزی شده موکب و حرکت به سمت مرکز شهر آغاز شد ، یک معترض کشته و ده ها نفر زخمی شدند، از جمله حداقل 80 افسر پلیس. در طی این درگیری ها ، برخی از اهالی روستا همچنین به قلعه به اصطلاح سرخ حمله کردند ، همچنین به لعل قلعه معروف است ، قلعه ای از دوران مغول و میراث جهانی یونسکو.

شبکه Samyukta Kisan Morcha ، به نمایندگی از 40 سازمانی که در ماه نوامبر برای هماهنگی بسیج کشاورزان تأسیس شد ، روشن کرد که “اقدامات غیرقابل قبول را محکوم و محکوم کنید” از روز گذشته. همین نظر را حزب سیاسی سواراج هند ، یکی از سازمان دهندگان تظاهرات ، که از طریق رهبر خود یوجندرا یداو تأکید کرد ، “گروه های ضد اجتماعی اقداماتی را مرتکب شده اند که باید محکوم شوند” ، تحت تأثیر قرار می دهد صلح آمیز “ هر دو سازمان از كشاورزان خواستند كه از قوانين تبعيت كنند اما نيازهاي خاص خود را برآورده كنند.

گروه های کشاورزان از بسیاری از ایالت های هند ، و به ویژه پنجاب و هاریانا در شمال این کشور ، آنها هفته ها در اعتراض به قوانین در مقابل پایتخت اردو زده اند. به گفته مودی ، اقدامات مصوب در ماه سپتامبر با هدف نوسازی و آزادسازی بخش کشاورزی انجام شده است. برای روستاییان ، آنها معیشت خود را به خطر می اندازند و گروه های بزرگ خصوصی را ترجیح می دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *