[ad_1]

بحران اقتصادی ، بیکاری ، انسداد کووید -19. مخلوط منفجره برای لبنانجایی که اعتراضات و تظاهرات تقریباً یک هفته به طول انجامید.

اکنون مردم از وخیم تر شدن شرایط زندگی و محدودیت های شدید اعمال شده برای محدود کردن شیوع ویروس آزاردهنده اند. تئاتر خشونت طرابلس ، جایی که صدها نفر ، عمدتا جوانان ، هر دوشنبه شب به خیابان ها آمده اند و به سمت نیروهای امنیتی و خانه های مقامات محلی سنگ پرتاب می کنند. قربانیان این اعتراضات بیش از دویست زخمی هستند که حدود سی نفر آنها افسر پلیس هستند. حداقل در مورد یک کشته صحبت می شود. آنها توسط بیمارستانهای شهر مورد هجوم قرار می گیرند.

دولت لبنان برای جلوگیری از شیوع ویروس ، محاصره ملی را برای مدت نزدیک به یک ماه و منع رفت و آمد 24 ساعته اعمال کرده است که تا 8 فوریه ادامه دارد. اقدامات جدی که بحران اقتصادی و مالی را بیشتر تشدید کرد ، بحرانی که حتی قبل از همه گیری بیماری باعث ناآرامی و نارضایتی در سراسر کشور شده بود.

واحد پول لبنان در سقوط آزاد است و بیش از 80٪ ارزش خود را از دست داده است. بانک ها برای جلوگیری از کاهش ذخایر ارزی ، کنترل برداشت و انتقال را اعمال کرده اند. در همین حال ، نرخ بیکاری و تورم سر به فلک کشیده و دهها هزار نفر در فقر مطلق قرار گرفته اند.

بین بحران اقتصادی و Covid-19

از ماه فوریه سال 2020 ، طبق اطلاعات رسمی ، لبنان 285،754 مورد Covid-19 را ثبت کرده است که از این تعداد 2،477 مورد مرگ است. این سیگنال در سراسر کشور ، به ویژه شمال بیروت و طرابلس ، مرکز اعتراضات ضد دولتی به مناسبت پایان سال 2019 و ماه های اول سال 2020 زیاد است.

لبنان از مارس 2019 ورشکسته شده است. انفجار در بندر سه بیمارستان بیمارستان پایتخت را ویران کرد و منجر به 200 کشته و زخمی بر روی 6000 نفر شد که هنوز به مراقبت های مناسب و فوری نیاز دارند. اورژانس اضطراری سیستم بهداشتی نزدیک به فروپاشی. و کشوری که مال من است ، آماده انفجار است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *