[ad_1]

واشنگتن ، طرفداران ترامپ در حال هجوم به پارلمان هستند

قرار بود جلسه ای باشد که پیروزی را تأیید کرد جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از رای قاطع روز گذشته در ایالت جورجیا ، اما با اقدامی بی سابقه دونالد ترامپ امروز بعد از ظهر آنها در اعتراض به پیروزی بایدن به کپیتول هیل حمله کردند.

هزاران هوادار ترامپ در یکی از داغترین تظاهرات علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر در مقابل پارلمان تجمع کردند و با غلبه بر اقدامات امنیتی وارد ساختمان باورنکردنی شدند.
درگیری با پلیس فوری بود ، پس از درخواست های پراکنده در گوش ناشنوا مجبور به مداخله شد.

به دلایل امنیتی ، معاون رئیس جمهور مایک پنس، رئیس جلسه مشترک کنگره e سناو همه معاونین از کپیتول هیل تخلیه شدند. همچنین در کنگره از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضانی که وارد یکی از معابد معاصر بودند ، استفاده شد.

“آرام باش!” این دعوت نامه ارسال شده توسط توییتر است دونالد ترامپ پس از درگیری کاخ سفید. وی افزود: “لطفاً از پلیس و اجرای قانون حمایت كنید ، آنها واقعاً طرف ما هستند.”

تصور اینکه اوضاع واشنگتن در شرایطی که نیروهای امنیتی آمریكا سعی در برقراری نظم در كاپیتول و همچنین خارج از كشور دارند ، جایی كه هزاران مبارز ملی گرا در آن حضور دارند ، دشوار خواهد بود.

طبق گزارش CNN ، یک زن پس از اصابت گلوله به قفسه سینه در پایتخت ، در شرایط بحرانی قرار خواهد گرفت.

گارد ملی ویرجینیا ، ایالتی هم مرز با واشنگتن ، برای تلاش برای برقراری نظم و پایان محاصره به پایتخت آمریکا می رسد.

در همین حال ، شهردار واشنگتن ، موریل بوئزر، یک ساعت عصر را از ساعت 18:00 امشب تا 6:00 صبح فردا در شهر اعلام کرد. سفارت ایتالیا در واشنگتن از هموطنان خود می خواهد تا مقررات مقامات محلی را رعایت کرده و حداکثر احتیاط را داشته باشند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *