[ad_1]

کسانی که این روزها از ایالات متحده می آیند ، کمتر از یک هفته از آن می گذردتوافق افسر رئیس جمهور جدید فدرال جو بایدن. سربازانی که به طور دسته جمعی در خیابان ها ، ایستگاه های بازرسی مداوم و موانع مستقر شده اند تا از عبور جمعیت جلوگیری کنند. اگر زنگها رو به زوال باشد و بالاتر از همه ، مغازه هایی که آماده کاهش پرده ها هستند آب و هوای ولتاژ که در کشور فراموش شده در نظر گرفته شد ، اما از سال گذشته بسیار مهم بازگشت. و متأسفانه این سناریو دو دلیل عمده در پیشرفت آن دارد: پاندمی که با آوردن جمعیت آمریکا به آستانه استقامت و مبارزات انتخاباتی ، روحیه ای به وجود آورد ، که از هر دو طرف از حریف خود دریغ نکرد و روحیه های سیاسی ملی را دو قطبی کرد.

واشنگتن (و فراتر از آن) در لباس نظامی است

بعد از حمله به کنگره که در روز اعتياد به دست گروه بسياري از تندروها به نفع رياست جمهوري برگزار شد دونالد ترامپ، امنیت منطقه فدرال (در صلاحیت مستقیم دولت) به طور جدی زیر سوال می رود. بنابراین ، با توجه به تسویه حساب در 20 ژانویه ، اقدامات شدت یافته و منجر به خیابان های پایتخت ایالات متحده می شود 25 هزار افسران اجرای قانون آماده برای دفع هرگونه تلاش احتمالی (و احتمالاً در نظر گرفته شده) برای حمله به کپیتول هیل.

واشنگتن نه تنها در حالت آماده باش بوده است ، همانطور که روزنامه گزارش کرده است روزنامه گاردین. در واقع ، استانداردهای ایمنی در تمام پایتخت های ایالات متحده افزایش یافته است ، و تأکید می شود که چگونه جو فعلی ، که در سراسر کشور تجربه می شود ، بسیار گرم است و می تواند منجر به یک سری جدید اعتراضات شود شورش. در سناریویی که ، همانطور که توسط خود آژانس امنیتی FBI فاش شده است ، همچنین می تواند منجر به تلاش برای حملات شخصی علیه رئیس جمهور جدید بایدن و معاون رئیس جمهور شود کامالا هریس.

ایالات متحده خطر جنگ داخلی را تهدید می کند

ترامپ با تحلیف خود در سال 2016 و سیاست های برگشت پذیر که در سیاست داخلی و سیاست خارجی دنبال می شود ، خاطرنشان کرد ترک عمیق در جهان آمریكا ، قطب بندی ایدئولوژی های جمعیت آمریكا. در واقع ، درجه تغییراتی که نهادهای خارجی متحمل شده اند ، منجر به اختلاف عمیق بین سنت گرایان سیاسی و ترامپ شده است ، و این امر به جو فعلی کشور کمک می کند.

ویروس کرونا و پدیده زندگی سیاه مهم است سپس آنها هر کار دیگری کردند ، روحیه را به ویژه طبقات ضعیف تر گرم کردند و این را ایجاد کردند نهادها از هم پاشیده شده اند. بنابراین توسط حزب دموکرات رانده شد ، همه اینها حلقه اعتراضات را بست و کسانی را که برای حمایت از رئیس جمهور تظاهرات کردند مجاب به خیابانها کردند. سرانجام ، این وضعیت به فضای درگیری طولانی مدت تبدیل شد ، و دلالت هایی که بیشتر به آن شباهت داشتند جنگ داخلی طولانی مدت با شدت کم.

اگرچه شهرهایی که در معرض شمشیر و آتش هستند ، جایی که نیروی انتظامی قادر به آرامش بخشیدن به ذهن و مناطقی خارج از کنترل کامل فدرال نیست ، در حال حاضر یک سناریوی قابل قبول نیست ، اما ماهیت درگیری های در حال انجام باید تأثیر لازم را داشته باشد. جهان آمریکا اساساً به دو نیم تقسیم شده و قطبی شده است موقعیت های آشتی ناپذیر، ناشی از عصبانیت ناشی از یک وضعیت اجتماعی تلخی با پایان همه گیر و در شرایطی که نه جمهوری خواهان و نه دموکرات ها تفسیر درستی نکرده اند ، مگر برای مقاصد انتخاباتی. و ممکن است نیاز به بستن این شکاف داخلی بزرگترین چالش پیش روی ریاست جمهوری بعدی ایالات متحده باشد.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *