[ad_1]

اکنون این جنگ “جنگ واکسن” نامیده می شود: چالشی بین مقامات برای توقیف عرضه پادزهر کوید. آمریکا علیه اروپا ، لندن علیه بروکسل: همه در جستجوی دوزهای عظیم برای مقابله با بیماری همه گیر هستند. بازی به طور فزاینده ای مصاحبه با آن جمهوری مدیر اجرایی AstraZeneca آن را حتی گرمتر کرد. پاسکال سوريو مختصر است: “هيچ تعهدی در قبال اتحادیه اروپا وجود ندارد. در قرارداد ما به وضوح آمده است: “بهترین تلاش ها” ، یعنی. “ما همه کارهای ممکن را انجام خواهیم داد”. ما تصمیم گرفتیم از این فرمول در قرارداد استفاده کنیم زیرا در آن زمان اتحادیه اروپا می خواست همان ظرفیت تولید انگلیس را داشته باشد ، علیرغم اینکه قرارداد سه ماه بعد امضا شد. ” پاسخ واضح به اتهامات اتحادیه اروپا و ابتکارات قانونی وعده داده شده توسط کشورهایی مانند ایتالیا.

خط کمیسیون اتحادیه اروپا

بروکسل اظهارات سوریوت را مورد اختلاف قرار داده و خواستار انتشار بند رازداری برای انتشار قرارداد است. این از منابع اتحادیه اروپا یاد گرفته شده است. به طور خاص ، منابع تصریح می کنند که تولید دوزهای اتحادیه اروپا به کارخانه بلژیک محدود نمی شود ، بلکه می تواند در انگلستان نیز انجام شود. جلسه کمیته راهبری واکسن اتحادیه اروپا قرار بود امروز ساعت 6.30 بعد از ظهر برگزار شود. AstraZenecaکه در آن کمیته اصرار بر تحویل دوزها دارد. جلسه توسط شرکت به فردا موکول شد.

سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا اریک مامر بار دیگر تأکید کرد که این شرکت باید قرارداد را رعایت کند و تحویل کالا را ادامه دهد: “وقتی آنها قرارداد را امضا کردند ، آنها این توانایی را بر اساس توانایی تولید انجام دادند. ” دو سوال مطرح شده توسط بروکسل: چرا AstraZeneca قرارداد را امضا کرد اگر می دانست که نمی تواند به درخواست پاسخ دهد. و چرا دلایل کمبود واکسن را روشن نکنید؟ مامر در پایان گفت: “همه مواردی که در اجلاس امروز برگزار می شود تعمیق خواهیم بخشید.”

وی پس از آنکه رئیس جمهور اورسولا فون در لاین صبح دیروز در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفت: ما برای کمک به تولید اولین پادزهرها و ایجاد یک کالای مشترک جهانی ، میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده ایم. اکنون شرکت ها باید تحویل کالا را برآورده کنند. “

دوز سوم

همه کشورهای اتحادیه اروپا می خواهند بروکسل اقدامات واکسیناسیون را افزایش دهد. کریس فرن ، وزیر بهداشت مالت نوشت: “نیاز به دوز سوم شروع می شود تا بتواند آنها را در برابر جهش ها مثر سازد ، و همین امر داشتن منابع کافی را مهم می کند.” از آنجا که ما کشور کوچکی هستیم که در تهیه تجهیزات پزشکی با مشکل روبرو هستیم ، نقش کمیسیون برای ما ضروری است. “

امروز ، برخی از مفسران می گویند واکسن ها می توانند به آزمون اصلی اثربخشی امکانات در بروکسل تبدیل شوند. در جدول اجلاس اروپا پیشنهاد قوانین جدید وجود دارد: کلیه صادرات واکسن های تولید شده در کشورهای اتحادیه باید توسط کمیسیون مجاز باشد. ابتکاری که مورد انتقاد شدید دولت های انگلیس و کانادا قرار گرفت. کمیساریای والدیس دومبروسکیس گفت: “این امر به معنای تحمیل تحریم یا محدود کردن صادرات نیست.” “این یک مکانیسم شفافیت برای روشن کردن ظرفیت تولید شرکت ها ، چند دوز بسته بندی شده و در کدام کارخانه ها است که آنها را به چه کسانی می فروشند.” برنامه آخر هفته آینده انتظار می رود: در واقع ، اروپا روی کاغذ حداکثر پتانسیل تولید را دارد.

مخالفت لندن

لندن مخالف است. بوریس جانسون از اتحادیه اروپا خواست محدودیت نگذارد و “کارها را با هم انجام دهد”: “ایجاد این واکسن ها نمونه ای عالی از همکاری بین المللی بود و من معتقدم که یکی از درسی که باید از بیماری همه گیر یاد بگیریم ، نیاز به اقدام مشترک است. و چگونگی مبارزه با ویروس را درک کنید “.

و ورود جو بایدن به کاخ سفید این سناریو را پیچیده می کند: رئیس جمهور برنامه ای را برای تکثیر واکسن ها در ایالات متحده طی چند هفته با مداخلات گیاهان فدرال آغاز کرده است. اقدامی که به سختی می تواند یافتن مواد مورد نیاز برای تهیه پادزهر را دشوار کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *