[ad_1]

واکنش شدید عراق علیه عربستان سعودی عامل حمله بغداد است

عراقی ها خانه سعودی ها (عربستان سعودی) را تهدید می کنند “ما بمب ها را به خانه های شما باز خواهیم گرداند”

هشتگ “# ما شما را به خانه می بریم” پس از کشف اینکه یکی از بمب گذاران انتحاری در حمله تروریستی مضاعف ، که منجر به هدف آن پایتخت بغداد (بیش از 30 کشته در بازار آزاد) است که دارای تابعیت سعودی است.
عباس الزیدی ، مشاور فرماندهی بغداد در عملیات نیروی بسیج مردمی ، به تلویزیون العالم تأیید کرد که در حمله انتحاری مضاعف که دیروز رخ داد ، طبق اطلاعات فاش شده ، وی گفت که “یکی از بمب گذاران انتحاری ، تبعه سعودی ، به عنوان راننده کامیون وارد بندر آرار شد و به محض حضور در این کشور به یکی از پناهگاه های امن سازمان های تروریستی برجسته در بغداد منتقل شد.”

عباس الزیدی تأکید کرد که: “گروه های وهابی داعش از نیروهای اشغالگر ایالات متحده پشتیبانی می کنند و آنها را از طریق هوا و زمین به کشور منتقل می کنند ، ارتباطات و همه ابزارهای پشتیبانی لجستیکی را ارائه می دهند. “

سازمان تروریستی “داعش” مسئولیت حمله تروریستی بغداد پایتخت را به عهده گرفت و در بیانیه صادر شده توسط “داعش” از طریق رسانه های خود آمده است كه یكی از اعضای آن به نام ابو یوسف الانصاری كمربند انفجاری منفجر كرد ، در حالی که حمله دوم رخ داد ، در میدان تایاران لباس پوشید. به همین ترتیب ، توسط مأمور دیگری به نام محمد عارف المهاجر ، پس از جمع شدن افراد پس از اولین انفجار ، در نزدیکی محل تجمع كردند. به گفته مقامات عراقی ، حمله انتحاری مضاعف منجر به 32 کشته و 110 زخمی شد (تقریباً همه غیرنظامیان).

میدان بغداد ، توسط نیروهای امنیتی خدمت می کند

رهبران و فعالان شبکه های اجتماعی در عراق با هشتگ “ما او را به خانه شما باز خواهیم گرداند” تعامل کردند ، عربستان سعودی را به حمله تروریستی متهم کردند ، زیرا این سازمان باعث ایجاد سازمان تروریستی “داعش” و سایر گروه های تروریستی برای بی ثبات کردن امنیت و ثبات در اجرا از دستور کار و پروژه های (صهیونیستی-آمریکایی) در منطقه ، با اشاره به اینکه روزها پر از حوادث است و دیر یا زود پاسخ آنها به عنوان انتقام خون ریخته شده شهدا و زخمی ها می رسد

“عربستان سعودی برای آمریکا گاو است و روزی می رود که صهیونیست ها سر او را ببریم!” برای صهیونیستها راهی جز فرار وجود ندارد !!!

عراقی ها خانه سعود را تهدید می کنند: “ما آن (بمب) را به خانه های شما بازگردانیم.”

ابومهدی در توئیت خود تأیید کرد: “و ما برای ما روزی انتقام می گیریم از حق هر انسان بی گناهی که خون شما را ریخته اید و از حق هر فرزندی که خانواده شما را قبل از فرستادن شما نزد پروردگار ما و پروردگار خود دزدیده اید ، شدیدترین مجازات برای شما ، آل سعود …
عراقی ها خانه سعود را تهدید می کنند: “ما او را به خانه های شما باز خواهیم گرداند.”

الحال رامز در توییتی نوشت: “بندر آرار باز شد ، بنابراین تله های بمب برگشتند. # ما آنها را به خانه های شما باز خواهیم گرداند.
و “عمو رمض” در توییت دوم خود دید که هیچ بمبی در تظاهرات وجود ندارد ، اگرچه دولت و دستگاه های آن کاملاً فلج شده اند: سربازان آمریکایی و تروریسم یک هدف دارند ، آن نابودی عراق است. # ما آن را به خانه شما بازگردانیم. “

به نوبه خود ، “ریحانا المصطفی” در یک توییت نوشت ، “برای همه کسانی که نقش تروریستی عربستان سعودی را در عراق فراموش می کنند ، فقط برای سلطنت های آل سعود ، از هزاران بمب گذار انتحاری سعودی که خود را در عراق منفجر کردند و تصاویر پلاک اتومبیل های خود که مجرمان خود را در جریان لانه D1 بیرون می فرستند ، عکس بگیرید! # ما آنها را به خانه شما باز خواهیم گرداند “.
حمله خونین در بغداد موضع یکپارچه داخلی و بین المللی عراقی ها علیه تروریسم را برانگیخته است. اگرچه تجزیه و تحلیل زمان و اهداف بیش از یک پیام در مورد اینکه چه کسی از چنین اقدامات تروریستی سو استفاده می کند ، دارد.

در داخل ، برهم صالح رئیس جمهور عراق گفت که این دو انفجار تلاش گروه های تاریک را برای تمرکز بر تلاش های اصلی استقلال این کشور تأیید می کند.

در مورد رئیس سازمان بسیج مردمی عراق ، فالح الفیاض ، وی تأکید کرد که این صحنه خاطرات مردم را سالها باند تروریستی که خون مردم عراق را ریخته اند ، به خاطر می آورد. وی بر اعتماد خود به توانایی سرویس های امنیتی و نیروهای بسیج مردمی در محافظت از غیرنظامیان و پیش بینی برنامه های دشمن تأکید کرد.

فالح الفیاض ، رهبر FMP (شبه نظامیان شیعه عراق)

دبیرکل اسائب اهل الحق قیس حزالی تأکید کرد که کاهش امنیت و نگرانی های سیاسی دولت علت حملات تروریستی است.

در سطح منطقه ای ، سفارت ایران در عراق حمله تروریستی مضاعف در بغداد را محکوم کرده است. محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، این حمله را تلاشی برای اغوای رئیس جمهور دیگر آمریکا در دام اسرائیل و صرف پول واشنگتن برای رویارویی با ایران می داند.

جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که این حق مردم عراق است که امنیت و ثبات خود را بازیابند و نیروهای اشغالگر آمریکایی را از بین ببرند. به نوبه خود ، ترکیه حمله تروریستی را محکوم کرد و از مردم عراق حمایت کرد.

مأموریت سازمان ملل در عراق گفت که این حمله مسیر عراق برای ثبات و رفاه را ضعیف نخواهد کرد. پاپ فرانسیس اعلام کرد که حملات در بغداد را محکوم می کند. او این حمله را اقدامی وحشیانه و پوچ می داند.

و حساب Desert Ashes در توئیتر خود نوشت: “پیامی محکم در قلب بغداد ، چه چیزی باعث عصبانیت الکاظمی محمد بن سلمان برای ارسال این پیام قوی به وی شد؟” # ما او را به خانه شما باز خواهیم گرداند “.

عراقی ها خانه سعود را تهدید می کنند: “ما او را به خانه های شما باز خواهیم گرداند.”

حساب Al Askari # HST در توئیتر خود نوشت: “شیوخ آنها هزینه تصمیم خود را خواهند پرداخت. # ما آن را به خانه های شما باز خواهیم گرداند.

العسکری # HST در توییت دوم خود افزود: “آمریکای شیطان پس از حوادث 11 سپتامبر ارتش خود را در خاورمیانه اختراع کرد تا انتقام منشأ وحشت را بگیرد. وهابیون سعودی ، که همچنان به حمله به عراق ادامه می دهند ، گویا در بهترین وضعیت عراق است ، می گویند باید آنها را نظم داد.

مختار در توئیت خود نوشت: “سه گانه صهیونیست های آمریکایی و سعودی و فرزندان آنها مسئول حملات تروریستی در عراق هستند. # ما آنها را به کشور شما باز خواهیم گرداند.

وی افزود: “این بمب گذاری ها برای مردم زخمی عراق چیز جدیدی نیست ، اما بازگشت آنها پس از سال ها ، نشانه خطرناکی برای دولت برای یافتن مراکز ضعف و عدم تعادل است.
ابو حسن الحریشاوی در توییتر خود گفت: “آنچه ما را به عربستان سعودی متصل می کند عمق زخم ها و خون ریخته شده از کمربند ایمنی و بمب های اتومبیل است. # ما آنها را به خانه شما باز خواهیم گرداند “.

ما هشتگ را با توییت برادر محمد الناصر خاتمه می دهیم که در آن وی می گوید: “پس از تصویب عملیات انتحاری توسط سازمان داعش مورد حمایت عربستان ، پارلمان باید به سرعت خواستار اعدام جنگجویان داعش در زندان الحوت شود. خون عراقی ها خالی از انتقام نیست. “

منبع: AL عالم

ترجمه فادی حداد

توجه داشته باشید:

اکنون با توجه به شواهد گسترده ای که در مورد توافق نامه محرمانه بین اطلاعات سعودی و گروه تروریستی داعش وجود دارد ، عقاید گسترده ای در عراق وجود دارد که عربستان سعودی “کارهای کثیف” را از طرف واشنگتن انجام می دهد ، این کشور علاقه مند به ایجاد بی ثباتی از طریق تجدید حیات است تروریسم ، ماندگاری نیروهای نظامی ایالات متحده در این کشور را توجیه کرد.
از ژانویه گذشته ، به دنبال ترور ژنرال سلیمانی و معاون رئیس FMP در فرودگاه بغداد توسط ایالات متحده ، پارلمان عراق و میلیون ها عراقی در خیابان ها خواستار عقب نشینی نیروهای اشغال شده توسط آمریکا از عرب هستند.

توجه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *