[ad_1]

حفاظت

URL کوتاه

جمهوری خلق چین و جمهوری چین (کشور جزیره ای معروف به تایوان ، که پکن آن را یک استان شورشی می داند) ادعا می کنند که یک منطقه شناسایی پدافند هوایی در دریای شرق چین دارد و این همپوشانی ها به طور منظم به تنش ها دامن می زند.

ارتش تایوان از حضور هشت بمب افکن ارتش آزادیبخش خلق (PLAAF) ، چهار هواپیمای جنگنده و یک فروند هواپیمای زیردریایی در منطقه شناسایی پدافند هوایی خود خبر داد و گفت: سامانه های دفاع موشکی نیروی هوایی تایوان در هواپیمای مانیتور چینی مستقر هستند.

گفته می شود این هواپیما از هشت بمب افکن H-6K ، چهار جنگنده J-16 و یک هواپیمای Y-8 ASW تشکیل شده است.

در بیانیه وزارت دفاع ملی جمهوری چین آمده است: “پروازهای هوایی سفارش داده شده ، سیگنال های رادیویی و سیستم های موشکی دفاع هوایی برای نظارت بر فعالیت ها مستقر شده اند.”

ارتش همچنین نقشه ای از منطقه “نفوذ” را ارائه داد که مسیرهای پرواز گزارش شده را برای هواپیماهایی که از سرزمین اصلی چین ، در حدود 300-350 کیلومتری جزیره تایوان و نزدیکتر به خود چین پرواز می کنند ، نشان می دهد.

تایوان و چین ادعای منطقه شناسایی پدافند هوایی را دارند ، در این اوایل ماه تایپه از حملات 380 اینچی هواپیماهای چینی در سال 2020 در منطقه خود خبر داد.

در منطقه دریای چین شرقی ، منطقه شناسایی پدافند هوایی چین عمدتا در امتداد ساحل این کشور امتداد دارد و از شمال به شمال ژاپن گسترش می یابد. در همین حال ، منطقه شناسایی هوایی تایوان در عمق سرزمین اصلی چین نفوذ می کند. در کنار تایوان ، منطقه شناسایی پدافند هوایی چین با کره جنوبی و ژاپن همپوشانی دارد و این وضعیت به طور منظم منجر به افزایش تنش بین کشورهای آسیایی می شود. منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان پس از جنگ جهانی دوم توسط ارتش ایالات متحده فرموله شد.

پکن تایوان را در نظر می گیرد یک استان سرکش و امیدوار است که این جزیره در آینده به سرزمین اصلی چین بپیوندد. از طرف دیگر ، تایوان که مدتها توسط نیروهای ناسیونالیست چین اداره می شد و پس از پایان جنگ داخلی چین در سال 1949 به تایوان گریختند ، ادعاها و ادعاهای کل سرزمین اصلی چین ، مغولستان و سرزمین های متعلق به روسیه ، تاجیکستان ، پاکستان ، افغانستان را رد می کند. ، ژاپن ، هند ، بوتان و برمه.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *