[ad_1]

رئیس دیپلماسی آمریکا وی سپس تأكید كرد كه “چالشی كه چین برای ما ایجاد می كند به ضعف ناشی از ما بستگی دارد نه به قدرت جدید آن.” ایالات متحده با جو بایدن آنها با بازگشت به امور جهانی و نهادهای بین المللی قدرت خود را در برابر غول آسیایی بازیابی خواهند کرد ، “زیرا آنجا که ما بازگشتیم ، چین جایگزین ما شده است.” کلمات به نظر می رسید سرزنش دونالد ترامپ و سیاست های آن علیه چند جانبه گرایی.

“اعتراضات در روسیه علیه فساد و خودکامگی است” – بلینکن همچنین در مورد اعتراضات در روسیه علیه بازداشت ناوانلنی حریف اظهار نظر کرد. “من به شدت نگران سرکوب خشونت آمیز معترضان روسی و دستگیری هزاران نفر هستم. این دیپلمات آمریکایی افزود که ناآرامی ها نشان داد که روس ها از “فساد” و “خودکامگی” خسته شده اند. دولت روسیه “اگر فکر کند که در مورد ما است ، اشتباه بزرگی مرتکب می شود. این در مورد آنها و سرخوردگی مردم روسیه از فساد ، از خودکامگی است ، من فکر می کنم آنها باید به درون نگاه کنند ، نه به ظاهر.”

به تحریم های دیگر علیه کره شمالی – سپس مشاور امنیت ملی پیشین اعلام كرد كه ممكن است با هماهنگی متحدان آمریكا ، به عنوان ابزاری برای خلع سلاح هسته ای كره شمالی ، تحریم های دیگری نیز اعمال شود. Blinken ابزارهای دیگر ، از جمله انگیزه های دیپلماتیک نامشخص را به چالش کشیده است.

“دموکراسی و وحدت” – رئیس جمهور بایدن در طی سخنرانی تحلیف خود ، بازگشت آمریکا به “آرمانهای اساسی” را اعلام كرد ، به ویژه دو كلمه را در توصیف هدف سیاست خارجی كه بلینكن دنبال خواهد كرد گفت: “دموکراسی و اتحاد“،” دموکراسی و وحدت “.

Blinken و Biden “شماره یک کاخ سفید و وزیر امور خارجه آن از زمانی که بایدن ریاست کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده را بر عهده داشته است ، بیست سال است که با یکدیگر همکاری می کنند.” بسیاری از ایده های مشابه ، حتی بلینکن نشان داده است که وی معتقد است دیپلماسی نیز باید از زور استفاده کند ، از مداخله در لیبی و سوریه حمایت می کند و امیدوار است که ترامپ بر خاورمیانه کنترل بیشتری داشته باشد. بایدن ، به نوبه خود ، اظهار داشت که وی تمایل بیشتری دارد تا به عنوان آخرین چاره ، مداخله نظامی را انجام دهد. با این حال ، این دو در مورد نقش اصلی دیپلماسی آمریکایی و لزوم مشارکت بیشتر کنگره در تصمیمات سیاست خارجی به منظور دستیابی به آشتی با جمهوری خواهان توافق دارند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *