[ad_1]

منتشر شده در 12 ژانویه 2021 در 4:27 بعد از ظهر.
ایران اسرائيل آمریکا و کانادا

در تاریخ 12 ژانویه ، ژنرال امیر خاتمی وزیر دفاع ایران گفت که هر “اشتباهی از جانب دشمن” پاسخی قاطع و فوری از سوی ارتش ایران دریافت می کند.

به گزارش خبرگزاری ایران ، ایرنا، ژنرال خاتمی طی مراسمی از محسن فهری زاده ، دانشمند برجسته هسته ای ایران که در تاریخ 27 نوامبر سال 2020 در نزدیکی تهران کشته شد ، این سخنرانی را ایراد کرد. وزیر گفت ایران آماده دفاع از امنیت خود و منطقه است که بستگی دارد از یکدیگر. علاوه بر این ، تهران به دنبال مقابله قاطعانه با هر تهدید است.

خاتمی سپس گفت كه دشمنان ایران باید از این آمادگی آگاه باشند و باید مراقب باشند كه مرتكب اشتباه نشوند ، زیرا هر اشتباهی علیه این كشور “پاسخ خردكننده” دریافت خواهد كرد. ژنرال سپس با بیان اینکه دادگستری ایران ترور فهری زاده را به طور قانونی تحت تعقیب قرار داده است ، افزود: فرماندهان و مأموران مسئول این جنایت به محاکمه قضایی و مجازات خواهند رسید. اگرچه اشاره خاصی به هیچ کشوری نشده است ، اما در حال حاضر تنش بین ایران ، ایالات متحده و اسرائیل بسیار زیاد است.

ایران اسرائیل را مقصر دانسته است و به ویژه موساد برای برنامه ریزی و اجرای عملیات در 27 نوامبر 2020 ، احتمالاً با همکاری مجاهدین خلق (مجاهدین خلق) ، همچنین به نام ارتش آزادیبخش ملی ایران. این یک حزب سیاسی ایرانی است ، یکی از فعال ترین آنها در مخالفت با رژیم دینی است که پس از انقلاب 1979 قدرت را در ایران به دست گرفت و توسط تهران به عنوان تروریست و غیرقانونی طبقه بندی شد. بنابراین ، طبق سرویس ضد تروریسم اسرائیل ، شهروندان اسرائیلی باید در معرض آماده باش بالایی برای خطر تلافی جویی توسط تهران باشند.

به گفته یك فرمانده نظامی ایران ، دانشمند ایرانی با كمك هوش مصنوعی كشته شد كه به او اجازه می دهد از راه دور حمله كند. این خبر توسط خبرگزاری ایران منتشر شده است دلم تنگ شده، که سخنان معاون فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) ، دریادار علی فدوی را هنگام یک رویداد فرهنگی در دانشگاه تهران در تاریخ 6 دسامبر سال 2020 اعلام کرد.

در طول حمله 13 گلوله مهمات شلیک شد. به گفته فدوی ، گلوله ها به محافظان این دانشمند نیز اصابت کرده است. با این حال ، سیستم هوشمند کنترل مسلسل بر فهری زاده متمرکز شده بود. علاوه بر این ، یک وانت بار منفجره پس از تیراندازی منفجر شد و باعث کشته شدن 11 سرباز سپاه همراه این تمرین شد. رئیس تیم امنیتی در تلاش برای محافظت از فهری زاده مورد اصابت گلوله قرار گرفت و افزود که این مرد بر اثر اصابت گلوله به کمر جان خود را از دست داد.

در جریان ملاقات در دانشگاه تهران ، علی فدوی همچنین با اشاره به ترور ژنرال کاظم سلیمانی در 3 ژانویه 2020 در بغداد ، به دنبال حمله ، به س aboutالی در مورد پاسخ ایران به این مرگ ها پاسخ داد. به سفارش کاخ سفید. معاون رئیس سپاه در پاسخ به این سوال: “ما نحوه انتقام را انتخاب خواهیم کرد.” وی افزود: سپاه آنقدر قدرت به دست آورده است که دشمن در تلاش برای جلوگیری از آن است. علی شمانی ، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ، پس از مرگ این دانشمند گفت که فهری زاده در یک عملیات پیچیده با استفاده از تجهیزات الکترونیکی از راه دور کشته شده است.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.